Beykoz Belediyesinin Sağlık Otobüsü

Beykoz Belediyesinin Sağlık Hizmetleri

Haber Sağlık Yaşam

Beykoz Belediyesinin Sağlık Hizmetleri yazımızda gezici sağlık otobüsünü, hasta nakil ambulans hizmetini, ambulans çağrı merkezini, psikolojik danışma merkezi hizmetlerini, ağız ve diş sağlığı ve cenaze hizmetlerini yazdık.

Beykoz Belediyesinin Sağlık Hizmetleri-Beykoz’da Gezici Sağlık Otobüsü

Beykoz Belediyesinin yaşama geçirdiği Beykoz’da Gezici Sağlık Otobüsü ilçe sakinlerinin kemik yoğunluğunu ölçme, göz tansiyonu ölçümü, işitme testi ve kanda glukoz (şeker) oranı, kolesterol ve trigliserit ölçümü gibi sağlık kontrollerini yapmıştır. Son 3 yıl içinde gezici sağlık otobüsü hizmeti ile 14 bine yakın kişi muayene edilmiştir. 3 milyon TL’ye yakın para vatandaşların cebinde kalmıştır. Sağlık işleri bünyesinde 10 bin kişiye kurum hekimleri tarafından ücretsiz muayene hizmet verilmiştir.

Beykoz Sağlık Hizmetleri

Beykoz’da Hasta Nakil Ambulans Hizmeti

Hasta nakili için ambulans hizmetini son 3 yılda 6 bin 500 Beykozlu kullanmıştır. 2 milyon 400 bin TL’lik bir destek sağlanmıştır. 3 adet tam donanımlı hasta nakil ambulansı ve her ambulansta 1 tane acil tıp teknisyeni ve temel ilk yardım eğitimi sertifikasına sahip ambulans şoförü eşliğinde hizmet verilmektedir. Ambulans çağrı merkezi, mavi şeritli ve durumu stabil hastalara yönelik hizmet veren hasta nakil ambulanslarının daha hızlı ve etkili kullanılması için hizmet vermektedir. Ambulans çağrı merkezi’nin İl Sağlık Müdürlüğü’nden Ambulans çağrı merkezi çalışma ruhsatı bulunmaktadır.

Ambulans Çağrı Merkezi İletişim Numaraları: 0 216 912 01 12 – 0 216 538 82 25 – 0 530 960 68 42

Estetik Yaptırmada Psikolojik Yardım

Psikolojik Danışma Merkezi

Beykoz Belediyesi tarafından oluşturulan psikolojik danışma merkezinde son 3 yılda 11 bin seans terapi hizmeti verilmiştir. Bütçeye katkısı ise 3 milyon 200 bin TL’dir. Beykoz Psikolojik danışma merkezinde klinik psikoloji dalında yüksek lisans eğitimi almış 4 psikolog görev yapmaktadır. Psikologlar çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çift terapisi dallarında hizmetlerini sürdürmektedir.

Ağız ve Diş sağlığı Hizmeti

Ağız ve diş sağlığı biriminde 1 diş hekimi ve görevli hemşire eşliğinde hastaların ağız ve diş muayeneleri ve tedavileri yapılmaktadır. 1.600 kişiye 150 bin TL tutarında ücretsiz diş sağlığı hizmeti verilmiştir.

Cenaze Muayene Hizmeti

Sağlık kurumları dışında meydana gelen ölüm vakalarında cenaze muayene hizmeti verilmektedir.

Beykoz Belediyesinin Sağlık Hizmetleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir