You are currently viewing Beykoz Belediyesi İhtiyaç Sahipleri İçin Beykozkart Dağıtımına Başladı
Beykozkart

Beykoz Belediyesi İhtiyaç Sahipleri İçin Beykozkart Dağıtımına Başladı

Beykoz Belediyesi İhtiyaç Sahipleri İçin Beykozkart Dağıtımına Başladı

Beykoz Belediyesi İhtiyaç Sahipleri İçin Beykozkart Dağıtıyor 2020

Sosyal belediyecilik hizmetlerini modern bir anlayışla yenileyen Beykoz Belediyesi ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelerin aylık alışverişlerini evlerine yakın marketlerden kolaylıkla yapacağı “Beykozkart”ın dağıtımına başladı.

Beykoz Belediyesi’nde kaydı bulunan 2 bin 800 ihtiyaç sahibi aile için hazırlanan kartlar vatandaşlara yerel marketlerden kolaylıkla alışveriş imkânı sağlayacak. Aylık alışverişleri için daha önce “Sosyal Market”e gelen ilçe sakinleri ihtiyaçlarını artık kendi mahallelerindeki marketlerden geniş bir yelpazede karşılayacak.

42 Noktada Geçerli

Beykoz Belediyesi tarafından hane ziyaretlerini de kapsayan sosyal inceleme sürecinin ardından kartlar hazırlandı. Kovid-19 salgını da göz önüne alınarak evlere gidilerek tek tek teslim edildi.

İlçedeki ihtiyaç sahipleri alışverişlerini rahatlıkla yapabiliyor. Kartlarına her ay düzenli olarak tanımlanan nakit karşılığında Beykoz Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu 42 yerel marketten gönüllerine göre yapacak.

Kişiye Özel Kart

Kişiye özel ve fotoğraflı olarak basılan “Beykozkart”ın ön yüzünde yer alan kare kod uygulamasıyla kartın üçüncü şahıslar tarafından kullanımı mümkün olmayacak. Anlaşmalı marketlerde kartını okutan alışverişini yapacak.

Sosyal Tesislerde %25 İndirim

Sosyal belediyecilik yönüyle ihtiyaç sahiplerine hitap eden “Beykozkart” tüm ilçe sakinleri için aidiyet duygusu geliştiriyor. Sosyal, kültürel, sportif alanlarda avantajlar taşıyan ve hayatı kolaylaştıran özelliklerle donatılacak.

İlerleyen süreçte Beykoz’da ikamet eden herkesin sahip olabileceği “Beykozkart” kapsamında Beykoz Belediyesine bağlı sosyal tesisler başta olmak üzere birçok hizmetten %25 indirimli olarak yararlanacak.

Alt yapı çalışmaları tamamlandığında tüm ilçe sakinleri kurumun web sitesi üzerinden başvuruda bulunarak karta sahip olacak.

Kaynak: Beykoz Belediyesi

Bir yanıt yazın