You are currently viewing Bernstein’a göre Bitcoin’in 2025 Yılına Kadar Hala 150.000 Dolara Ulaşabilmesinin 3 Nedeni
Bitcoin

Bernstein’a göre Bitcoin’in 2025 Yılına Kadar Hala 150.000 Dolara Ulaşabilmesinin 3 Nedeni

Bernstein’a göre Bitcoin‘in 2025 Yılına Kadar Hala 150.000 Dolara Ulaşabilmesinin 3 Nedeni

Bernstein’a göre Bitcoin’in 2025 Yılına Kadar Hala 150.000 Dolara Ulaşabilmesinin 3 Nedeni

  • Bernstein yeni bir notta Bitcoin’in 2025 yılına kadar hala 150.000 dolara ulaşacağını doğruladı.
  • Analistler, ETF ve spot bitcoin talebinin güçlü kaldığını yazdı.
  • Madencilik sektörü, Bitcoin’in Nisan ayındaki halving etkinliğinden bu yana henüz büyük bir türbülansa tanık olmadı.

Bernstein, Pazartesi günkü notunda Bitcoin’in yeniden ayağa kalktığını ve gelecek yıl 150.000 dolara ulaşma yoluna geri döndüğünü doğruladı.

Firmanın kıdemli analisti Gautam Chhugani, aylardır apex tokeninin bu fiyat hedefine ulaşacağını öngördü ve Bitcoin’in son zamanlarda 57.000 dolara kadar düşmesinin kalıcı bir daralma sinyali vermediğini açıkladı.

Kendisi ve analist Mahika Sapra şunları yazdı: “Yatırımcılar bize 150.000 dolarlık Bitcoin fiyat görünümümüzde herhangi bir şeyin değişip değişmediğini ve halving sonrası fiyat düzeltmesinin kanaatimizi etkileyip etkilemediğini soruyor. Eğer bir şey varsa, Bitcoin çağrımız konusunda kendimizi daha da iyi hissediyoruz.”

Bu, mevcut seviyelere göre %137’lik bir artışı temsil ediyor.

Birincisi, Bitcoin spot ETF’lerine akış devam etti ve dört aydan kısa bir süre önce mevcut olmasına rağmen Bernstein’ın 2024 yılı için beklediği hacimlerin yarısını şimdiden oluşturdu.

“Bitcoin ETF lansmanı şimdiye kadarki en başarılı ETF lansmanı oldu ve özel bankalardan, varlık yöneticilerinden, emeklilik fonlarından ve devlet fonlarından Bitcoin’e yönelik artan varlık tahsisinin öncülüğünde yılın geri kalanında da ETF odaklı talebin devam etmesini bekliyoruz. Genel olarak, Notta, 2024 ve 2025’te ~70 milyar dolarlık yeni giriş bekliyoruz” denildi. Kuruluşundan bu yana bu fonlara yaklaşık 12 milyar dolar akıtıldı.

Geçtiğimiz hafta, fonların 8 gün boyunca çıkış yaşaması nedeniyle yatırımcıları bu eğilimin tersine döndüğü konusunda endişelendirmiş olabilir. Ancak sadece bu sona ermekle kalmadı, aynı zamanda Grayscale Bitcoin Trust bile ilk giriş gününü kaydederek ETF piyasasındaki uzun süreli olumsuzluklardan birine son verdi.

Bernstein, ikinci olarak, Finansal Muhasebe Standartları Kurulu’nun kriptoyla ilgili kural güncellemelerinin kurumsal Bitcoin’e olan ilgiyi artırdığını söyledi

Örneğin Block, halihazırda yaklaşık 840 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip olmasına rağmen tokenı aylık olarak satın aldığını duyurdu.

Bernstein ayrıca, son ETF çıkışlarının dengelenmesine yardımcı olan doğrudan spot bitcoin alımlarına yönelik güçlü talebi de kaydetti.

Üçüncüsü, Nisan ayındaki Bitcoin yarılanması henüz kripto madenciliği faaliyetlerini önemli ölçüde zorlamadı . Bu dört yıllık etkinlik sırasında, Bitcoin arzını azaltmak amacıyla başarılı madencilere verilen token miktarı azaltıldı.

Durumun madenciliği daha rekabetçi hale getireceği öngörülse de, madencilik için gereken hesaplama kaynaklarının miktarı şimdilik anlamlı bir şekilde artmadı.

Bu arada, Bitcoin’in değeri yükselse bile madenci ekipmanı fiyatları düşük seviyelerde kalıyor. Bu, sektöre daha yüksek kârlılık kapasitesi sağlıyor ve mevcut oyuncuların alanda hakim olmasını sağlıyor.

Chhugani, “Genel olarak, Bitcoin madenciliği döngüsünde sağlıklı Bitcoin talebi ve devam eden disiplin, Bitcoin partisinin bu sefer daha uzun süre dayanmasına olanak tanıyor. 2025’te 150 bin dolar çok yüksek bir rakam” diye yazdı Chhugani.

Bernstein boğa çağrısını sürdürme konusunda yalnız değil. Geçen hafta Standard Chartered, Bitcoin’in bu yıl yine de 150.000 dolara ulaşacağını bildirdi.50.000$’a düzeltmeden önce değil.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın