Bayram Tatilinde Yola Çıkacakların Dikkatine

Bayram Tatilinde Yola Çıkacakların Dikkatine yazımızda İçişleri Bakanlığı tarafından Ramazan Bayramında trafikte alınacak önlemleri ve dikkat edilmesi gerekenleri yazdık.

Bayram Tatilinde Yollardaki Önlemler Arttırıldı

Bayram tatilinde milyonlarca kişi bayram ziyareti yapacak. Bu ziyaretlerde trafiğe çıkacak olan yolcular için önlemler arttırıldı. Amaç, bayramlarda oluşan trafik kazalarını en aza indirmek. Bunun için İçişleri Bakanlığı tüm organlarıyla harekete geçti. Bakanlık önlemlerini 81 ile genelge halinde yolladı. Bayram tatili boyunca 101 bin 223 trafik ekibi yollarda görev yapacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun yanı sıra, Jandarma Genel Komutanı, Bakan Yardımcıları ve Bakanlık Bürokratları da saha da olacak. Yolda trafik ekibi görmeyip trafik kurallarına uymayanlar, havadan izlenildiklerini unutmamalıdır. Tüm sürücü hataları Drone ve helikopterlerle de izlenecektir. Sivil ekipler 1520 otobüse yolcu gibi binip, sürücüleri habersiz bir şekilde denetleyecek.

Otonom Sürüş

Hız Yapan Sürücülere Ceza

Son 3 yılda Bayram tatillerinde kazaların yoğun olduğu 18 il, 20 güzergahta her 10 kilometrede bir özel ekip görev yapacak. Navigasyon kullanan sürücüler, kara noktalara ulaştıklarında sistem üzerinden uyarılacak. Sabit radar denetimlerinin yanı sıra otoyollarda ortalama hız denetimi yapılacak. Hız yapıp yakalanmadım diye sevinenler dikkatli olmalıdır. Yüklü bir cezayı evinizin posta kutusunda bulabilirsiniz.

Yardımcı Kaynak: NTV

Yorum yapın