İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Başarsoft Bilgi Teknolojileri Gelişimini Sürdürüyor

Başarsoft Bilgi Teknolojileri Gelişimini Sürdürüyor

Başarsoft Bilgi Teknolojileri

Başarsoft Bilgi Teknolojileri Gelişimini Sürdürüyor yazımızda Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Akıllı Haritalar kurma yönünden uzman olan şirketin hizmetlerini ve gelişme sürecini yazdık.

Başarsoft Bilgi Teknolojileri

Başarsoft, Başar Bilgisayar adı ile 1997 yılında Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) konusunda uzman bir ekip tarafından kurulmuştur. Başarsoft CEO’su Arif Küçükpehlivan‘dır. Başarsoft’un ana çalışma sahası Coğrafi Bilgi Sistemleridir. 1999 yılından bugüne Türkiye’nin tek yetkili MapInfo temsilcisidir. Bugün, Ortadoğu için çözüm merkezi olarak da destek vermektedir. MapInfo ürünlerinin Türkçeleştirilmiş olması, geliştirilmeye açık olması ve CBS kavramını tam anlamıyla kapsıyor olması nedeniyle, bugün CBS pazarında en çok tercih edilen ürünler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Başar Bilgisayar, unvanını 2013 yılında Başarsoft Bilgi Teknolojileri A.Ş. olarak değiştirmiştir. Akıllı Haritalar ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Teknolojilerinde Türkiye’de 1 numaradadır. 2007 yılından bu yana Google başta olmak üzere IGO ve Yandex gibi harita servisleri için Türkiye verisi sağlayıcısıdır. Bugün halen devam etmekte olan birçok önemli Coğrafi Bilgi Sistemleri projesinde, Başarsoft ve MapInfo ürünleri kullanılmaktadır.

Başarsoft Bilgi Teknolojileri Arif Küçükpehlivan
CEO Arif Küçükpehlivan

Akıllı Harita Üretimi

Başarsoft kuruluşundan beri akıllı harita üretimi ile uğraşmış ve 2006 yılında, herkesin büyük bir eksikliğini hissettiği güncel Türkiye sayısal harita data üretimine başlamış, bu amaçla saha ekipleri oluşturarak öncelikle il ve ilçe merkezleri, ardından diğer yerleşim merkezleri olmak üzere Türkiye’nin %100 alanını kapsayacak şekilde veri üretimini gerçekleştirmiştir. Hali hazırda çok ciddi bir kaynak kullanılarak yılda 3 defa Türkiye’nin sayısal harita güncelleme hizmeti sağlanmaktadır.

Üretilen sayısal haritalar, başta Google harita servisleri olmak üzere, 30 milyona yakın akıllı telefonda 20’den fazla markanın navigasyon sistemlerinde, 500 binden fazla aracın kullandığı araç takip sistemlerinde, şehirlere ait Su, Elektrik, Doğalgaz, Telekom vb altyapı projelerinde ve kamu ve özel sektöre ait yüzlerce projede başarılı bir şekilde altlık olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte bir çok kamu kurumunun harita ihtiyacı karşılanmıştır.

Başarsoft Bilgi Teknolojileri Akıllı Harita
Türkiye Akıllı Harita

Türkiye Haritaları Sağlayıcısı

2007 yılına gelindiğinde, Google firması ile yapılan görüşmeler olumlu sonuçlanmış ve Başarsoft Google harita servisleri için Türkiye haritaları sağlayıcısı konumuna gelmiştir. 2013 yılında ise Yandex için Türkiye harita servis sağlayıcısı olmuştur.

Üretilen haritaların kullanımı sayısal ortam ile sınırlı kalmayıp, kitap olarak da kullanılabilmesi için ilk olarak 2010 yılında Türkiye Yol Atlası olarak basımı gerçekleştirilmiştir. Bu yol atlası 2013 yılı itibarıyla yeniden güncellenmiş olarak 200 bin adet basımı yapılmıştır.

Başarsoft, coğrafi bilgi sistemleri alanlarında bir çok başarılı proje ve hizmetlere imza atmış olup, bunun bir göstergesi olarak, Deloitte firmasının yapmış olduğu araştırmalarda, 2009’dan bu güne Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 şirketi arasında yer almayı da başarmıştır.

Başarsoft Bilgi Teknolojileri Eğitimleri

Başarsoft proje geliştirmenin yanı sıra, MapInfo eğitimleri ve üniversitelere destek konusunda da çalışmalar yapmaktadır. Merkez ofisimizde bulunan son teknoloji CBS eğitim salonunda, konusunda uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından, şahıs, kurum ve kuruluşlara eğitim verilmekte, ayrıca üniversite öğrencileri, akademisyenler ve üniversitelere CBS eğitimi için büyük destek sağlanmaktadır. Şuanda harita hizmetleri ve CBS sistemleri Tunus’a ihraç edilmektedir.

Web Site: www.basarsoft.com.tr

İletişim: Barbaros Mahallesi, Kayacan Sk. No:15, 34746 Ataşehir/İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir