Başarıya Ulaştıran 5 Güç Kaynağı Nelerdir?

Başarıya Ulaştıran 5 Güç Kaynağı Nelerdir? yazımızda irade bataryasını, düşünce deposunu, yükleri atmanın önemini, varsayılan ayarların yapılmasını ve büyük başarı fikri kurmanın başarıya ulaştırmasını yazdık.

Başarıya Ulaştıran Güç Kaynakları

Türklerin Başarı Yolu Nasıl

İrade Bataryası

İnsan her sabah uyandığında irade gücü yenilenir. İradenizi kullanmaya başladığınızda yavaş yavaş azalmaya başlar. İrade gücü sınırlı olduğu için, doğru kullanmama da en ihtiyaç duyduğunuz anda enerjisi bitebilir. İrade gücünüz geceleri geç saatlerde de ortaya çıkabilir. Bu nedenle de irade bataryasının kullanılabilecek şekilde ayarlanması gerekir. İhtiyaç duyulduğunda iradeyi kullanmak başarıya götürecektir.

Muhammed Ali'nin Hayata Bakışı-Boksör Muhammed Ali

Bedeni Beslemek-Düşünce Deposu

Kişiyi başarıya götürecek şey bedenidir. Başarıya giden yolda bedeninizi kullandığınız zaman, bir sonraki iş için tekrardan deponuzu doldurmanız gerekir. Olması gereken için bedenin tam doyurulması gerekir. Büyük başarılar elde etmiş kişiler bedenlerini, kan şekerini yükseltecek, protein ve karbonhidratlı besinler tüketerek beslemiştir. Büyük başarılar elde edenler besinlerin yanında manevi düşünce ile de bedenlerini beslemişlerdir.

Uçuş Korkusu Fobisi Çözümü

Yükleri Atmak

İnsanın başarıyı yakalamasına mani olan ve iradesini, azmini azaltan bir takım duygular vardır. Korkular, arzular, dikkat dağınıklığı bunlar arasındadır. Bu duygular kişiyi ele geçirmeye başladığı zaman, işlenilen hataların yükü kişi tüketmeye başlar. İrade ve azim gücünün sınırlı olması nedeniyle bunların yönetilmeye ihtiyacı vardır. Büyük idealleri olanlar, irade güçlerinin zayıflamasından önce idealleri için çalışmalıdır.

Yılın Makinesi Bilgisayar-Time

Varsayılan Ayarlar

Bilgisayardan örnek verecek olursak, yeni bir bilgisayar aldığınızda varsayılan ayarlara göre işlem yapacaksınızdır. Daha sonra kendinize göre ayarlamalar yaparak varsayılandan çıkarsınız. Bu durumla birlikte bilgisayara daha iyi programlar yükleyerek performansını artırırsınız. İnsanda en verimli olduğu anda, iradesinin en yüksek olduğu zamanda büyük planlar yapmalı ve o doğrultuda ilerlemelidir. İrada düştüğü zaman kişide varsayılan ayarlarına dönecektir. Bu durum hedeflenilen başarıya ulaşmayı zorlaştıracaktır.

Mental Düşünce Think

Başarıya Ulaştıran Büyük Başarı Fikri

Büyük işler yapmak isteyenlerin küçük adımları da, onları hep büyük işlere doğru götürürler. Kişinin kendisine büyük işler yapabileceğine dair güvenmesi ve fikrine olumsuz yönde bakan insanlara aldırış etmeden yürüyebilmesi gerekir. Kişi büyük işler başarabileceğini kendisine kabul ettirebildiğinde artık onun için tüm engeller sorun olmaktan çıkar. Başarı zamanla gelecektir.

Başarıya Ulaştıran 5 Güç Kaynağı Nelerdir?-İnsan ve Hayat Dergisi‘nden yardım alınmıştır.

Yorum yapın