Haber

Azra Kohen Fi Kitabı Dizisi

Azra Kohen Fi Kitabı Dizisi yazımızda son aylarda oldukça popüler olan Azra Kohen’in kısa tanıtımını, Fi kitabının nasıl ünlendiğini ve ileri ki projelerinin neler olduğunu yazdık.

Azra Kohen Fi Kitabının Gündem Olması

Azra Sarızeybek Kohen, 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Psikolog ve yazardır. Fi, Çi, Pi üçleme kitaplarının yazarıdır. Fi kitabını dizi yapılmasıyla çoğu kişi tanımaktadır. Psikoloji mesleğine geçmeden önce reklam sektöründe de kısa bir çalışması olmuştur. Reklam sektöründe çalışmanın iyi bir deneyim olduğunu belirtirken sürekli yapamayacağı bir iş olarak tanımlamaktadır. Azra Sarızeybek Kohen, 2017 yılında Tarkan’dan sonra en çok haberi yapılan kişidir. Fi dizisinin bunda çok büyük katkısı vardır.

Azra Kohen Fi Kitabı

Fi İnternet Dizisinin Popülerliği

Savaşların durdurulması ve kavgaların yaşanmaması için insanların birbirleriyle iletişime geçmesi gerektiğini belirtiyor. İnsanlar konuşa konuşa anlaşabildikleri için iletişimi en üst noktaya getirmemiz gerekiyor. Fi dizisine gelirsek, ilk internet dizisi olarak piyasaya sürüldü. Herkes istediği zaman televizyon yerine internet sitesini açarak diziyi izleyebilecektir. 2 saatli diziler yerine kısa olması ve içeriğinin dolu olması tercih edilmiştir. Kitapta marka oluşturma, olaylara dikkat çekebilme ve işin sürdürülebilir olması, insanın önemli olması gibi konular özenle işlenmiştir. Kitabın içeriğinin öneminde, üretilen içeriğin hayatı desteklemesi gerekiyor. Gerçeği yansıtması kişilere daha yakın gelecektir.

Azra Kohen Fi Kitabı

Üretme İhtiyacı

Azra hanım, sürekli olarak bir üretme ihtiyacı duymaktadır. İnsan bir şeyleri üretiyorsa hayat da olduğunun farkına varmaktadır. Üretme kişiyi sürekli olarak geliştirecektir. İnsan olarak sahip olduğumuz fonksiyonları kullanabiliyorsak değerleri vardır yoksa hiç bir değerleri yoktur.

Yeni Projeler

Azra Kohen, gör beni ve dinle beni adında iki tane kitap yazmaktadır. İki kitabı aynı anda çıkarmayı planlamaktadır. Gör beni 1930’lu yıllarda geçmektedir. Farklı olgular anlatılmaktadır. Dinle beni ise 2020 yılında geçmektedir. İki kitap birbirine bağlıdır. Olgular üzerinden konu anlatılmıştır. Kişiler yerine olguların anlatılması kitapları farklı kılmaktadır. Aeden bir dünya hikayesi kitabı piyasaya çıkmıştır. ilk 100 sayfasında bir gezegende yaşanan olaylar anlatılmaktadır. 18 farklı türde değişik olgular kitapta yer almaktadır. 100.sayfadan sonra farklı gezegende olan kahramanlar dünyaya gelerek dünya yaşamını değiştirdiğini konu almaktadır. Aeden kitabına uluslararası film yapımcıları tarafından teklifler gelmeye başlamıştır. Kitabın diziye uyarlanması bekleniyor.

Azra Kohen Fi Kitabı Dizisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir