Seyahat

Avrupa’nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Listenize Ekleyin

Avrupa‘nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Listenize Ekleyin

Avrupa’nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Tanıyalım

Her Paris, Roma ve Londra için, kendi milletlerinin ruhunu yakalayan yüzlerce küçük Avrupa kasabası vardır. Ağızları açık bırakan manzaralarla çevrili küçük bir İzlanda karakolundan, Karadeniz’deki eski bir sahil yerleşimine kadar, Avrupa’da seyahat listenize ekleyebileceğiniz 17 küçük kasaba.

Rothenburg ob der Tauber, Almanya

Rothenburg ob der Tauber, gülünç ortaçağ cazibesine sahip ülkede (Güney Almanya) bile göze çarpıyor. Taretleri, taş kemerleri, saat kuleleri, tavernaları ve ahşap çerçeveli binaları ile tüm romantik Bavyera duraklarını ortaya çıkarır. (Gidin bakalım, “Pinocchio”daki köy için ilham kaynağı ve Harry Potter için bir çekim yeriydi.) Arnavut kaldırımlı ara sokaklardan oluşan düğümde yürüdükten sonra, resmi görmek için bir buçuk millik taş surda yürüyün -mükemmel kasaba ve pastoral çevresi.

Avrupa'nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Zell am See
Zell am See, Avusturya

Zell am See, Avusturya

Zell am See, Avrupa’nın en sevimli küçük kasabalarından biridir. Turkuaz Zell Gölü ile güçlü Schmittenhöhe dağı arasında güzel bir konumda yer alan Avusturya kasabası boş zaman etkinlikleriyle ünlüdür: Kışın kayak ve snowboard; yazın yüzmek, bisiklete binmek ve yürüyüş yapmak; ve her mevsim görkemli Alp manzarasında eski Pinzgauer Lokalbahn trenine binmek. Sonuncusu için, dar hat treni sizi Krimml Şelaleleri’ne kolayca erişebileceğiniz bir yere koymaktadır.

Avrupa'nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Gangi Sicilya
Gangi, Sicilya

Gangi, Sicilya

Gangi, bir tepedeki kalesi, orta çağ ve barok kiliseleri ve güneşten altın-kahverengi evleriyle Sicilya‘nın küçük kasaba büyüsüdür. Hepsinin üzerinde yükselen devasa Etna Dağı. Tüm sıcak Akdeniz cazibesinden ürkütücü bir sapma için, mumyalanmış rahiplerin mahzen duvarlarını sıraladığı Chiesa Madre Gangi’nin yeraltı mezarına gidin.

Avrupa'nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Bled Slovenya
Bled, Slovenya

Bled, Slovenya

Pitoresk Bled, bir Grimm kardeşin hayalini kurduğu efsanevi bir sahneye benziyor. En göze çarpan özelliği, tekneyle ulaşabileceğiniz Bled Gölü‘ndeki gözyaşı şeklindeki bir adada yer alan 17. yüzyıldan kalma ruhani bir kilisedir. Bled kasabası ve çevresi, aşağıdaki suyun muhteşem manzarasına sahip dağ yürüyüşlerinden gölde kürek çekmeye ve Straza Tepesi’nde yaz aylarında kızakla kaymaya kadar yıl boyunca açık hava etkinlikleri sunmaktadır.

Avrupa'nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Seydisfjordur İzlanda
Seydisfjordur, İzlanda

Seydisfjordur, İzlanda – Avrupa’nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat

Doğu İzlanda‘nın uzak yerlerinde konuşlanmış olan küçük Seydisfjordur köyü, dramatik bir fiyortun en ucunda pratik olarak gizlenmiştir. Her hafta, limanı İzlanda’yı Danimarka ve Faroe Adaları’na bağlayan bir feribot karşılıyor. (İskandinavlı bir akıncının doyurucu deniz bacaklarına sahip Avrupa’dan gelen ziyaretçiler için harika bir seçenek.)

Nüfusu 700’ün altında olmasına rağmen, kasaba sağlıklı bir sanat ortamına ve misafirhanelerin, bira fabrikalarının ve restoranların adil payından daha fazlasına sahiptir (düzenli olarak İzlanda’daki en iyi suşi restoranı ilan edilenler dahil). Kasabanın kenarındaki bir patika, her yerinde görkemli bir manzaraya sahip somut bir ses heykeli olan Tvísöngur’a çıkar.

Avrupa'nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Cadaqués İspanya
Cadaqués, İspanya

Cadaqués, İspanya

Fransa sınırına yakın İspanya‘nın Costa Brava’sında yer alan Cadaqués, beyaz badanalı binalardan ve teknelerle çevrili bir limana inen taş sokaklardan oluşan bir ağdır. Birçok yürüyüş parkurunun birinden kartpostal kasabasına hayran kalın, küçük ve güneşli kumsallarda güneşlenin ve bir sır gibi hissettiren yakındaki kobalt koylarını keşfetmek için bir barka kiralayın.

Avrupa'nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Sozopol Bulgaristan
Sozopol, Bulgaristan

Sozopol, Bulgaristan

Sozopol, ince bir yarımadadaki bu antik kent, turkuaz deniz manzaralı, arnavut kaldırımlı sokaklar ve kırmızı çatılı güzel evlerden oluşan bir labirenttir. Mükemmel kumlu plajları, teknelerle çevrili pitoresk bir balıkçı limanı, lezzetli Balkan ve Akdeniz mutfağı ve harika bir kültürel sahneyi (yaz sonu Apollonia Sanat Festivali, Bulgar ve küresel sanatçıların vitrini) ekleyin ve bir deniz kıyınız var. rahat keşifler için mükemmel bir şehir.

Avrupa'nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Saint-Jean-de-Luz Fransa
Saint-Jean-de-Luz, Fransa

Saint-Jean-de-Luz, Fransa

Saint-Jean-de-Luz, güzel eski mahallesindeki yarı ahşap binaları, korunaklı limanda sallanan tekneleri ve ilginç mimarisi ve doğal sahil yürüyüşünü çevreleyen altın rengi kumu ile Bask Ülkesi balıkçı köyü hissini koruyor. Plaj kasabası yaz aylarında ziyaretçilerle dolup taşmaktadır, ancak sörfçüler klasik sörf molası Plage de Lafitenia ve büyük dalgalar sörf noktası Belharra için yılın herhangi bir zamanında buraya akın etmektedir.

Otepää
Otepää, Estonya

Otepää, Estonya

Ormanlar, göller, tepeler ve vadilerle çevrili bu küçük kasaba, doğal doğal güzelliği ile ünlüdür. Otepää, uzun zamandır yaz aylarında yürüyüş yapmak, yüzmek ve kamp yapmak isteyenlerin uğrak yeri olmuştur. Kışa gelin, kasabanın balonları kayakçılar, snowboardcular ve diğer kar seven spor tutkunlarıyla – belki de olimpiyat madalyalı sporcularla bile. Windsor Kalesi’nden sonra modellenen kırmızı tuğlalı bir Gotik Revival malikanesi olan Sangaste’ye arabayla 15 dakika kadar değer.

Otranto
Otranto, İtalya

Otranto, İtalya – Avrupa’nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat

Karayipler veya Güney Pasifik sahili havasına sahip küçük bir Avrupa kasabası için Otranto‘ya gidin. İtalya‘nın botunun güneşte ıslanmış dış topuğundaki bu Puglian liman kasabası, pırıl pırıl, sığ suları olan kilometrelerce muhteşem kumsallara sahiptir. Öğleden sonraları yüzme, şnorkelle yüzme ve güneşlenme arasında tarihi merkezde dolaşın (12. yüzyıla kadar uzanan zemin mozaiklerini görmek için şehrin orta çağ katedralinin içine dalın) ve “Güneyin Floransa’sı” olan muhteşem Lecce’ye günübirlik bir geziye çıkın.

Zermatt
Zermatt, İsviçre

Zermatt, İsviçre

Trende Zermatt‘a yaklaşırken, Matterhorn’un Alpler’in üzerinde yükselen saf güzelliğine hayran kalmamak imkansız. Eteklerinde kasaba yatıyor – kısmen gösterişli kayak merkezi, kısmen bir peri masalı için karlı bir ortam. Zermatt’ın 200 millik kayak pistleri en büyük cazibe, evet, ancak yamaçlarda yapılacak çok şey var: Araçsız şehir merkezini keşfetmek, sıcak havalarda yürüyüş yapmak ve Avrupa’nın en yüksek dağ istasyonuna (Trockener Steg) üzerinden süzülmek. teleferik. Yaz ve sonbaharda, cesur Gorner Gorge’un eski bir buzul nehri üzerindeki uçuruma tutunan ahşap yolları.

Óbidos
Óbidos, Portekiz

Óbidos, Portekiz

“Bir kraliçeye uygun” ifadesi Óbidos için yerinde. Yüzyıllar boyunca bu güzel küçük taş, Portekiz kraliçelerine düğün hediyesi olarak sunuldu. Surlarla çevrili tepe kasabası, 13. yüzyılda Kraliçe Isabel’in dikkatini çeken aynı karizmayı yayıyor (böylece kocası onu ona hediye etmeye sevk ediyor). Gittiğiniz her yerde, güneşi seven begonvillerle süslenmiş beyaz badanalı evlerin arasından sarp taş şeritler geçiyor ve üzeri pişmiş toprak karolarla kaplı. Her şeyin üzerinde duran nöbet, mucizevi bir şekilde iyi korunmuş Castelo de Óbidos’tur.

Rovinj
Rovinj, Hırvatistan

Rovinj, Hırvatistan

Parlak sokaklar büküm, binalar boyalı ve küçük bir yarımada üzerinde birlikte kümelenmiş bir barok tepenin kilise eski bir balıkçı limanı yapmak Rovinj Hırvatistan‘ın İstria sahil vurgulamak. Adriyatik’ten yeni getirilen sardalyaları, ünlü yerel yer mantarlarını ve yerli Istria üzümlerinden şarapları tadın. (Lezzetli Malvasia’nın yanı sıra zeytinyağı ve keçi peynirini tatmak için aile tarafından işletilen Stancija Collis’e arabayla 10 dakikalık mesafede.) Brijuni adalarına yayılmış milli park, yakındaki köyden tekne bağlantılarıyla mükemmel bir günlük gezi.

Castelsardo
Castelsardo, Sardinya

Castelsardo, Sardinya

Dolambaçlı sokakları, nakavt plajları ve Tunç Çağı kalıntıları ile Lovely Castelsardo, Sardunya’nın kuzey kıyılarını keşfetmek için mükemmel bir sahil üssü. Orta çağdan kalma tepe kasabasında bol konaklama seçenekleri ve büyüleyici deniz ürünleri mekanları ve yerel kılıç balığı ve gevrek Sardunya beyazı sunan şarap barları ve ayrıca ikonik Capo Caccia, Spiaggia Rena Bianca ve Costa Smeralda’ya iki saatten kısa sürede giden iyi yollar vardır.

Ambleside
Ambleside, İngiltere

Ambleside, İngiltere – Avrupa’nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat

Tatlı Ambleside kasabası, İngiltere‘nin ünlü Göller Bölgesi’ne (bir Dünya Mirası alanı) açılan bir kapıdır. Bir köy yeşili, rahat barlar ve zincir olmayan dükkanlar yerel kültür duygusu verirken, küçük nehir üzerine inşa edilmiş 17. yüzyıldan kalma Bridge House, kasabanın geçmişine bir bakış sunuyor. Yükselen Loughrigg Fell, muhteşem Windermere Gölü’nü yukarıdan görmenin popüler bir yoludur, hırslı doğa yürüyüşçüleri ise 45 millik Windermere Yolu üzerinde gölün çevresini dolaşabilir. Grizedale Ormanı, yürüyüş, dağ bisikleti, ata binme ve hatta ağaç tepelerinde iple atlama için daha fazla fırsat sunar – ormanda yer alan dış mekan sanat heykellerine dikkat edin.

Pirgi
Pirgi, Yunanistan

Pirgi, Yunanistan – Avrupa’nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat

Pyrgi’nin şöhret iddiası, binalarını, kemerlerini, balkonlarını ve çan kulelerini kaplayan inanılmaz xysta – siyah-beyaz geometrik tasarımlardır. Muhteşem Sakız Adası’nda yer alan Pyrgi, Ege adasının iki düzine mastikahoria’sından biridir : Sakız yetiştiriciliğiyle uğraşan, tarihsel olarak likör, içecek, yiyecek ve sakız yapmak için kullanılan köyler. Ancak karmaşık dekoratif motifler Pyrgi’ye özgüdür ve Orta Çağ’da Cenevizlilerin ada üzerindeki kontrolünün etkisidir – esasen ortaçağ İtalyan grafitileridir.

Telc
Telc, Çek Cumhuriyeti

Telc, Çek Cumhuriyeti – Avrupa’nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat

Çek Cumhuriyeti, bir halk masalından çıkmış gibi görünen birçok küçük kasabaya sahiptir. Kaçırılmaması gereken yerlerden biri, Moravya ve Bohemya sınırına yakın bir UNESCO Dünya Mirası kasabası olan Telč. Telč’in enfes tarihi merkezi, bir Hollywood set tasarımcısının hayali eseri gibi görünüyor. Bir Rönesans kalesi tarafından demirlenen üçgen ana meydan, kesintisiz bir dizi zarif kemerle birbirine bağlanan şeker renkli taş evlerle sersemletir.

Avrupa’nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Listenize Ekleyin-Kaynak: travelandleisure.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir