Haber

Avrupa Tarihi Kuraklıkla Karşı Karşıya Kalırken Nehir Yatağından Asırlık Uyarılar Çıktı

Avrupa Tarihi Kuraklıkla Karşı Karşıya Kalırken Nehir Yatağından Asırlık Uyarılar Çıktı

Avrupa Tarihi Kuraklıkla Karşı Karşıya

Avrupa Tarihi Kuraklıkla Karşı Karşıya

Bölge tarihi bir kuraklıktan muzdarip olduğu için Avrupa’daki büyük nehirlerde su seviyeleri düştü. Yerel halkın bildirdiğine göre, bu kuru nehir yataklarında asırlık uyarı mesajları ortaya çıktı.

Yerel Alman muhabir Olaf Koens 11 Ağustos’ta attığı bir tweet’te “korkunç” kayalar ” Hungersteine ” veya “Hunger Stones” olarak biliniyor.

POLITICO gazetecisi Aitor Hernández-Morales aynı gün tweetinde, bu taşlardan birinin Çekya dağlarından Almanya üzerinden Kuzey Denizi’ne uzanan Elbe Nehri’ne gömülü olduğunu söyledi.

Hernández-Morales, 1616’da kuraklığa dayanan taşın kuru nehir yatağında bir kez daha görülebildiğini söyledi. Uyarıda şöyle yazıyor: “Wenn du mich seehst, dann weine” – “Beni görürseniz ağlayın.”

NPR, taşların en son 2018 kuraklığı sırasında ortaya çıktığını bildirdi.

Çek araştırmacılarından oluşan bir ekip 2013 yılında yaptığı bir çalışmada, bu taşların “yıllarca süren zorluklarla ve tarihe kaybolan yazarların baş harfleriyle yontulduğunu” yazdı. “Temel yazıtlar kuraklığın sonuçları konusunda uyarıyor. Kuraklığın kötü bir hasadı, kıtlığı, yüksek fiyatları ve yoksullara açlığı beraberinde getirdiğini ifade etti.” Araştırmacılar, taşların tarihi kuraklıkları andığını söyledi.

Shoko Asahara Appreciation Consortium Twitter Gönderisi:

Avrupa’daki son kuraklıklar, bazı Çek ve Alman nehirlerinde “Açlık Taşları“nı bir kez daha görünür kıldı. Bu taşlar, kıtlıkların habercisi olan umutsuzca düşük nehir seviyelerini işaretlemek için kullanıldı. Elbe nehrindeki bu, 1616’dan ve şöyle diyor: “Beni görürsen ağla”

Karbondioksit Salınımının İklim

Avrupa’nın mevcut kuraklığı kesinlikle tarihidir

Sky News’in haberine göre, Avrupa Kuraklık Gözlemevi’ndeki bilim adamları, kuraklığın 500 yılın en kötüsü olma yolunda olduğunu söyledi. Kuraklık gözlemevine göre, Avrupa’nın %47’si kuraklık uyarı koşullarında, yani toprağın nem açığı var. Diğer bir %17 ise alarmda, yani bölgedeki bitki örtüsü kurak koşullardan etkileniyor.

DW’nin bildirdiğine göre Almanya, İtalya ve İngiltere’deki başlıca nehirler – sırasıyla Ren, Po ve Thames – kuruyor. Çıkış, nehirlerin “çok kuru, çok alçak ve çok sıcak” olduğunu ve bunun vahşi yaşam, ekonomi ve insanlar üzerinde sonuçları olduğunu bildirdi.

DW’nin bildirdiğine göre, Ren Nehri’ndeki su seviyeleri yılın bu zamanı için normal derinliklerinin yaklaşık yarısı kadar, bazı kesimlerde daha da düşük su seviyeleri var. Reuters’in bildirdiğine göre, bu, nehirde nakliyeyi beş kat daha pahalı hale getirdi, çünkü kargo gemilerinin karaya oturmadıklarından emin olmak için daha az ağırlık taşıması gerekiyor.

İtalya’da başbakan, ülkenin “son 70 yılın en ciddi su krizini” yaşadığını söyledi.

Washington Post, kuraklığın aylarca süren yüksek sıcaklıklar ve az yağıştan sonra geldiğini bildirdi. Çıkışın bildirdiğine göre, insan kaynaklı iklim değişikliği “ısı olaylarının yoğunluğuna, sıklığına ve süresine” ve artan kuraklıklara da katkıda bulundu.

Avrupa Çevre, Okyanuslar ve Balıkçılık Komiseri’ne göre, “Kuraklık bizim yaz gerçeğimiz haline geldi” diye tweet attı.

EuroNews ve Sky News, İtalya, İspanya, Almanya, Macaristan, Romanya, Ukrayna ve Fransa’nın tümü kuraklık altında mücadele ediyor.

Avrupa Kuraklık Gözlemevi’nin Sky News’e “Avrupa’nın çoğunda durumun kötüleştiğini tahmin ettiğimizi” söylemesiyle, koşulların yakın zamanda herhangi bir zamanda iyileşmesi beklenmiyor.

Avrupa Tarihi Kuraklıkla Karşı Karşıya Kalırken Nehir Yatağından Asırlık Uyarılar Çıktı-Kaynak: miamiherald.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir