Anasayfa » Ekonomi ve Para » Arjantin Merkez Bankası, Lionel Messi’yi Kendi Banknotuyla Onurlandırmayı Düşünüyor

Arjantin Merkez Bankası, Lionel Messi’yi Kendi Banknotuyla Onurlandırmayı Düşünüyor

2022 Dünya Kupası Takımları Lionel Messi

Arjantin Merkez Bankası, Lionel Messi‘yi Kendi Banknotuyla Onurlandırmayı Düşünüyor

El Financiero’ya göre, Arjantin Merkez Bankası‘nın efsanevi Lionel Messi‘yi kendi banknotuyla onurlandırmayı düşündüğü bildiriliyor.

Messi kısa süre önce ülke takımının 2022 FIFA Dünya Kupası‘nı kazanmasına öncülük etti ve Arjantin’e 1986’dan beri ilk kez gıpta ile bakılan kupayı kazanmasını sağladı. Arjantin Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Katar’daki galibiyeti kutlamak için can attığı ve destansı 4-2’lik maçtan çok önce, Messi’nin Fransa’yı yendiği finalde kazandığı galibiyeti onurlandırmanın yolları üzerinde çalıştığı bildirildi.

1.000 peso banknotun maketleri internette dolaştı, viral oldu ve hayranlar arasında heyecan yarattı. Yayın, 1.000 pezoyu seçmelerinin temel nedeninin, Messi’nin Arjantin forması üzerindeki numara olan “10” ile başlaması olduğunu belirtiyor. Tasarının bir tarafında Messi’nin sırıttığı görülürken, diğer tarafında grubun takma adı olan “La Scaloneta” diğer tarafta önerilen mesajlaşma yer alıyor. Bu terim, Lionel Scaloni’nin 2018’de Jorge Sampaoli’yi devralıp yerine geçmesinden bu yana takımla eşanlamlı hale geldi. Arjantin, Scaloni yönetiminde 2021 Copa America’yı, Wembley Stadyumu’ndaki ilk Finallissima’yı ve şimdi de 2022 FIFA Dünya Kupası’nı kazandı.

Arjantin, bu söylentilerin doğru olup olmadığını henüz doğrulamadı.

Arjantin Merkez Bankası, Lionel Messi’yi Kendi Banknotuyla Onurlandırmayı Düşünüyor-Kaynak: hypebeast

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir