İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Arakan Müslümanları Katlediliyor

Arakan Müslümanları Katlediliyor

Arakan Müslümanları

Arakan Müslümanları Katlediliyor yazımızda Myanmar’ın Arakan Şehrinde yaşayan Rohingyalı Müslümanların Myanmar ordusu tarafından yok yere katledilmesi ve göç etmek zorunda bırakılmasını yazdık.

Arakan Müslümanları Katlediliyor

Arakan Müslümanları Rohingyalılar, Myanmar‘da yaşanan katliamdan kaçmak için Bangladeş’e göç etmeye başladı. Binlerce Arakan Müslüman birkaç gün içinde öldürüldü. Myanmar ordusunun hedef gözetmeksizin gerçekleştirdiği saldırılarda bebeklerin de içinde bulunduğu tam anlamıyla bir soykırım yaşanmaktadır. Arakanlı Müslümanlar, kaçmaya çalışanlarken bazıları da boğularak ölmüştür. Sahile cansız küçük çocukların bedenleri vurmuştur. Sandallarla kaçmaya çalışan Arakanlı aileler sandalların batmasıyla birlikte ölmüşlerdir. İnsanlık bunu doğal bir olaymış gibi seyretmektedir. Ölenler Müslüman olduğu için dünya insanları harekete geçmekte yavaşlık göstermektedir. Bu olaylar insanlığın kendini unutması ve vicdanların yok olduğunu göstermektedir. Bu katliamı yapan insanlar sırf Müslüman oldukları için Arakanlılara bu kötülüğü yapmışlardır. İnsanoğlunun kendi ırkına bu kadar zulmü yapmaması gerekir.

Arakan Müslümanları

Asya’daki Bosna: Arakan

Yapılan zulümler din adına, ırk adına, meshep adına, petrol, para, enerji gibi bahaneler ile katliama bahane uydurmaktadırlar. Sırpların Bosnalılara katliamı gibi Myanmar’da içindeki Arakan Müslümanlarına acı bir şekilde katliam uygulamaya devam ediyor. Yapılan bu katliamın gerekçesi izah edilemez. Günümüzde ölümlerin ve katliamların Müslümanların başına gelmesi tesadüf değildir. Irak, Suriye, Afrika ülkeleri, Avrupa’nın batısındaki Müslümanlar, Asya ülkelerindeki Müslümanlar gibi Müslüman toplumların katledilmesi, kendisinin dinine tabi olmayan insanları yok etmek üzerine kurulmuştur. Planlar yaparak Müslümanları birbirine kırdırmaya çalışıyorlar. Bazı zengin Müslüman ülkelerde kendi zenginliği sonsuza kadar sürsün diye kendi kardeş Müslüman ülkelere zulüm yapmaktan geri kalmıyor ve büyük ülkelerin maşası olmaktan zevk duyuyor. Parayı kazanması ve bolca harcaması güzel oluyor fakat Müslüman kardeşinin acılar çekmesinde seninde büyük katkın var. Burada zengin hayatına devam edebilirsin fakat bunların hesabı sizlerden sorulacaktır.

Müslümanlar Uyutuluyor

Dünyada 8 Milyar insan yaşamakta ve bunların 2 Milyarı Müslümandır. 6 Milyar, Müslümanlara ne olduğuyla pek ilgilenmemektedir. Geriye kalan 2 Milyarın kendilerine bakması ve birbirleriyle iyi geçinmesi gerekir. Yardım edileceği zaman 6 milyar insandan umut beklemek hata olacaktır. 2 Milyar Müslüman toplumun birbirine destek olması ve birlikte dayanışma içerisinde olması gerekir. Fakat bazı ülkelerin kışkırtmasıyla tam tersi Müslümanlar bile kendi kardeşlerine kıymaktadır. Aklın kullanılması ve kiraya verilmemesi Müslümanların çıkış yolu olacaktır. Yoksa uyutulan ve düşünme gücü alınan Müslümanların çöküşü devam edecektir. Dünyadaki tüm terör örgütü üyeleri Müslüman ülkelerin topraklarında yetiştirilmektedir. Büyük ülkelerin destekleriyle birlikte hazır askerleri olarak Müslümanlara ve Bazı Avrupa ülkelerine terör eylemleri düzenlemek için kullanılmaktadırlar. Filistin’de ve Arakan’da katledilen Müslümanlar diğer Müslümanların umurunda değildir. Yeter ki kendilerine dokunulmasın. Bunların sonunun kendilerine geleceğini bilmiyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir