Araç Muayene Ücreti

Araç Muayene Ücreti 2018

Araçlar Haber

Araç Muayene Ücreti 2018 yazımızda trafikte olan tüm araçları etkileyen yeni araç muayene ücretlerini ve araç muayenesinde dikkat edilmesi gerekenleri yazdık.

Araç Muayene Ücreti 2018 Rakamları

2018 yılı itibariyle araç muayenelerine zam yapılacaktır. 2017’nin sonuna kadar araçlarını muayene edenler şuan ki fiyat üzerinden muayenesini yaptırabilecektir. 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle zamlı ücretler alınacaktır. Araç muayeneleri arasında yaklaşık olarak %14’lük bir fark oluşacaktır. Ücretler 115 lira ile 305 lira arasında değişmektedir. Fiyatları artacak olanlar arasında otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerde bulunmaktadır. Bu tür araçlardan alınan 267,86 liralık muayene ücreti 305,62 lira olacaktır. Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römorklu ve yarı römorklu araçlarda da fiyatlar %14 oranında artmaktadır. 198,24 lira olan muayene ücreti yeni fiyat ile 226,56 lira olacaktır. 3.kategori ise motosiklet, motorlu bisiklet ve traktör sahipleri içindir. Eski ücret olan 101,48 lira artık 115,64 lira olarak ödenecektir.

İhtişamlı Yaşam

Araç Muayenesine Götürülecek Araçlarda Dikkat Edilecekler

Muayenesi bitmiş olanlar veya yakın olanlar erkenden araç muayenesini yaptırarak zamlı muayeneden kurtulabilir. Aracın ceza vergi borçları temiz ve cezasız olmalıdır. Aracın sigortaları yaptırılmış olmalıdır. Egzoz gazı ölçümünün yaptırılmış olması gerekir. Araç muayene istasyonundan sıra alarak da 50 küsür lira karşılığı ölçüm yaptırabilirsiniz. Aracın aydınlatma sistemleri çalışmalıdır. Emniyet kemerlerinin tam ve çalışır olması gerekiyor. Frenler sağlam olmalıdır. Lastikler de iyi durumda olmalıdır. Şu anlık film camı olan araçlar hafif kusurlu olarak muayeneden geçmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir