İçeriğe geç
Anasayfa » April Koh, 2 Milyar Dolarlık Spring Health Girişimini Yöneten En Genç Kadın Oldu

April Koh, 2 Milyar Dolarlık Spring Health Girişimini Yöneten En Genç Kadın Oldu

April Koh, 2 Milyar Dolarlık Spring Health

April Koh, 2 Milyar Dolarlık Spring Health Girişimini Yöneten En Genç Kadın Oldu

April Koh, 2 Milyar Dolarlık Spring Health Girişimini Başarıyla Yönetiyor

Spring Health’in CEO’su April Koh, girişimin 190 milyon dolarlık C Serisi veya toplam 300 milyon dolarlık fon toplamasının ardından milyarlarca dolarlık bir şirkete liderlik eden en genç kadın oldu.

“Unicorn” hizmetleri: C Serisi finansman turu, Fierce Healthcare’e göre, Spring Health’in değerini 2 milyar doların üzerine çıkardı ve bu da onu “ Unicorn” statüsüne veya en az 1 milyar dolarlık bir değere ulaştırıyor.

  • Davranışsal sağlık başlangıcı, işverenlere çevrimiçi terapi, danışmanlık, koçluk ve kendi kendine rehberli egzersizler dahil olmak üzere zihinsel sağlık yararları sağlamanın bir yolunu sunar.
  • Hizmetleri, çalışan yardım programlarına (EAP’ler) ek olarak veya bunların yerine tamamen ikame olarak pazarlanmaktadır.
  • 29 yaşındaki Koh, MedCity News’e Spring Health’i farklı kılan şeyin, sadece zengin teknoloji şirketlerinden çalışanlar yerine her türlü sosyoekonomik geçmişe ve sağlık ihtiyacına sahip çalışanlara odaklanması olduğunu söyledi.
  • Son fon, “şirketin bu mevcut teklifleri, hem bireylerin hem de aile içi ilişkilerin tek bir merkezi çözümle desteklenebileceği, aileler için ilk birleşik ruh sağlığı deneyimine entegre etme çabalarına” gidecek.
  • Spring Health ayrıca dünya çapında 200’den fazla ülkeye yayılmayı planlıyor.


Yapımında beş yıl: 2016’da Koh, Adam Chekroud ve Abhishek Chandra ile güçlerini birleştirerek şu anda 150’den fazla girişim ve çok uluslu Fortune 500 şirketi ile çalışan Spring Health’i başlattı.

  • Şirket ayrıca, önde gelen bir yaşam, engellilik ve çalışanlara sağlanan fayda sağlayıcısı olan Guardian Life ile başlayarak sağlık planlarıyla ortaklık kurarak büyümesini hızlandırmayı planlıyor.
  • Koh, Forbes’a verdiği bir röportajda Spring Health’in ilk halka arza (IPO) hazırlandığını söyledi.
  • “Bu, halka arzdan daha az ve Spring Health’i akıl sağlığı üzerinde mümkün olan en büyük etkiye sahip, uzun süreli bir sonuç şirketi olarak kurmakla ilgili” dedi.

Kaynak: nextshark.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir