Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Apple’ın iOS 16 Yazılım Güncellemesi Önemli Geliştirmeler İçerebilir

Apple’ın iOS 16 Yazılım Güncellemesi Önemli Geliştirmeler İçerebilir

Apple'ın iPhone 14 Kamerası

Apple‘ın iOS 16 Yazılım Güncellemesi Önemli Geliştirmeler İçerebilir

Apple'ın iPhone 14 Kamerası

Apple’ın iOS 16 Yazılım Güncellemesi Geliyor

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple’ın iOS işletim sisteminin bir sonraki büyük sürümü “önemli geliştirmeler” içerebilir. En son açıklamasında Gurman, iOS 16’nın bildirimler için bir güncelleme ve bir dizi yeni sağlık izleme özelliği içermesini beklediğini söyledi.

Ancak, iOS’un yeniden tasarımını görmeyi umut edenler için, görünüşe göre bu masada değil. Gurman, “Neredeyse on yıl önce iOS 7’den bu yana pek değişmemiş olsa da, iOS arayüzünün baştan sona yeniden tasarlanmasını beklemiyorum” dedi. Apple’ın planladığı herhangi bir arayüz değişikliğinin kapsamının, iPad’in çoklu görev kullanıcı arayüzünde bir ince ayar ile sona erebileceğini belirtiyor.

Şirketin diğer işletim sistemlerine bakıldığında, Gurman, watchOS 9‘un etkinlik ve sağlık izleme özelliklerinde yükseltmeler içerebileceğini, ancak ayrıntıları paylaşmayı bıraktığını belirtiyor. Apple’ın bir sonraki macOS sürümü için ne planladığı daha da az net. Big Sur ile şirket, masaüstü işletim sistemini iOS’a daha çok benzeyecek şekilde yeniden tasarladı. Bu arada daha yeni Monterey, Universal Control ve SharePlay gibi gibi özellikleri Apple tanıttı.

Apple, iOS 16 ve watchOS 9’un yanı sıra yeni macOS’u WWDC 2022’de önizleyecek. Şirketin yıllık geliştirici konferansı bu yıl 6 Haziran’da başlıyor. Gurman, Apple’ın yeni MacBook Air ve MacBook Pro models üzerinde çalıştığını yinelerken Apple’ın etkinlikte yeni donanımlar tanıttığını da görebiliriz.

Kaynak: engadget.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir