Bilim ve TeknolojiEkonomi ve ParaHaber

Apple, Kurumsal Personeli İçin 11 Nisan İşe Dönüş Tarihini Belirledi

Apple, Kurumsal Personeli İçin 11 Nisan İşe Dönüş Tarihini Belirledi

Apple Kurumsal Personeli 11 Nisan’da Ofise Dönmeye Başlıyor

Apple Inc., şirket çalışanlarının yüz yüze çalışmaya dönmeleri için 11 Nisan’a kadar bir son tarih belirledi ve teknoloji devinin Zoom döneminde ofis hayatını yeniden kurup kuramayacağına dair önemli bir test oldu.

İcra Kurulu Başkanı Tim Cook tarafından Cuma günü gönderilen bir nota göre, çalışanların bu tarihe kadar haftada en az bir gün ofisten çalışması gerekecek. 11 Nisan’dan üç hafta sonra, çalışanların haftada iki kez ofiste olması bekleniyor. Ve 23 Mayıs’ta çalışanların haftanın en az üç günü Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri ofiste olmaları gerekecek.

Cook, “Birçoğunuz için ofise geri dönmenin uzun zamandır beklenen bir dönüm noktası olduğunu ve hayatımızda bu kadar önemli bir rol oynayan meslektaşlarımızla daha fazla ilişki kurabileceğimizin olumlu bir işareti olduğunu biliyorum.” dedi. “Diğerleri için de rahatsız edici bir değişiklik olabilir.”

Şirket, geçen Haziran ayından bu yana çalışanlarını ofise geri getirmeye çalışıyor, ancak sonbahar ve kış aylarında Covid vakalarının artması nedeniyle iade tarihini birkaç kez ertelemişti. Apple daha önce Aralık ayında iade planlarını süresiz olarak rafa kaldırmadan önce Eylül, Ekim, Ocak ve Şubat son tarihlerini ertelemişti.

Cook, notta, “Önümüzdeki haftalarda ve aylarda, uzaktan çalışma hakkında öğrendiklerimizin en iyisini yüz yüze işbirliğinin yeri doldurulamaz faydalarıyla birleştirme fırsatımız var” dedi. “Bu geçiş sürecinde, ekip olarak ve dünyanın her yerinde karşılaştığımız zorluklarla birbirimizi desteklememiz her zamanki gibi önemli.”

Apple ayrıca personele hibrit bir pilot programın parçası olarak yıl boyunca ek bir aylık evden çalışma süresi alacaklarını söyledi. Alphabet Inc.’in Google’ı yakın zamanda benzer bir politika benimsedi ve çalışanların haftada üç gün ofisten çalışmasını şart koştu. Meta Platforms Inc. ve Twitter Inc. gibi diğer şirketler, şirket ofisleri olmasına rağmen bazı çalışanlarının süresiz olarak evden çalışmasına izin vereceklerini söyleyerek daha az katı davrandılar.

Apple iPhone 13 Modelinde

Apple, şirket genelinde Covid-19 protokollerini kademeli olarak gevşetti

Yakın zamanda perakende mağazalarında hem alışveriş yapanlar hem de çalışanlar için maske zorunluluğunu aşamalı olarak kaldırmaya başladı ve artık bazı bölgelerdeki ofis çalışanlarının aşı olmaları halinde maske takmalarını zorunlu kılmıyor. California merkezli Cupertino şirketi, tüm çalışanları için Covid-19 testini haftada iki kez iki katına çıkardı.

Cook, Cuma günü yaptığı açıklamada, maskelerin önümüzdeki haftalarda çoğu ABD sitesinde isteğe bağlı hale geleceğini söyledi. Her zaman olduğu gibi, yerel koşulları izlemeye devam edeceğiz ve protokollerimizi ekiplerimizin ve topluluklarımızın sağlığı için gerektiği şekilde ayarlamaya hazırız.”

Apple’ın Silikon Vadisi, Londra ve Japonya da dahil olmak üzere dünya çapında şirket ofisleri vardır. ABD’de Los Angeles, San Diego, Austin, Boulder, New York ve Miami’de ofisleri bulunmaktadır.

Google, Amazon ve Apple Tim Cook
Apple CEO’su Tim Cook

Aşağıdaki notun tamamını okuyun:

Takım,

Covid-19’a verdiğimiz yanıt gelişmeye devam ederken, ofislerimize dönme planlarımız hakkında bir güncelleme paylaşmak istiyorum.

Birçok yerde yetkililer, halk sağlığı uzmanlarının rehberliğinde pandemi kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Ve en son verilere dayanarak, bu ilerlemenin ilkbaharda devam edeceği konusunda iyimseriz.

Birçoğunuz bir süredir düzenli olarak geliyor olsanız da, artık uzaktan çalışmaya geçenlerinizi şirket ofislerimize geri döndürmek için sabırsızlanıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nde, 11 Nisan’dan itibaren, ekipler başlangıçta haftada bir gün ve ardından üçüncü haftadan başlayarak haftada iki gün ofise geri dönerek hibrit pilota aşamalı yaklaşıma başlayacağız. Bu geçiş dönemi şimdi dört haftadan altı haftaya uzatılacak.

Ardından, 23 Mayıs’ta, insanların haftanın üç günü – Pazartesi, Salı ve Perşembe – ofise gelmesi ve dilerseniz Çarşamba ve Cuma günleri esnek bir şekilde çalışmasıyla hibrit pilot uygulamasına tam olarak başlayacağız.

Zamanlama yerel koşullara bağlı olarak farklı ülkelerde/sitelerde bir dereceye kadar değişebilse de, henüz ofise dönmediğimiz her yerde aynı süreci izleyeceğiz. Bulunduğunuz yer için geçerli olan belirli zamanlama konusunda yerel ekiplerinizden daha fazla ayrıntı duyacaksınız.

Bir hatırlatma olarak, ofislerimiz ve Caffè Mac’ler ve espresso barlarımız gibi birçok servisimiz şu anda açık ve her hafta birçok insan geliyor. Bugün ile 11 Nisan arasında, bir meslektaşınızla kahve içmek, çalışma alanınızı kontrol etmek veya bir ekip toplantısı düzenlemek için onlara katılmanızı tavsiye ederim.

Aktif vakalardaki düşüş nedeniyle, Apple’ın ABD sitelerinin tümü olmasa da çoğu, önümüzdeki birkaç hafta içinde isteğe bağlı maskeye geri dönecek. Her zaman olduğu gibi, yerel koşulları izlemeye devam edeceğiz ve protokollerimizi ekiplerimizin ve topluluklarımızın sağlığı için gerektiği şekilde ayarlamaya hazırız. Ayrıca her zaman maske takabileceğinizi ve bunu yaparken kendinizi rahat hissetmeniz gerektiğini de belirtmek isterim. Ve mümkünse aşı ve takviye almanın hayati önemini tekrarlamak istiyorum. Protokollerimizle ilgili en son bilgileri her zaman Welcome Forward’da bulabilirsiniz.

Birçoğunuz için ofise geri dönmenin uzun zamandır beklenen bir dönüm noktası olduğunu ve hayatımızda böylesine önemli bir rol oynayan meslektaşlarımızla daha fazla ilişki kurabileceğimizin olumlu bir işareti olduğunu biliyorum. Diğerleri için de rahatsız edici bir değişiklik olabilir. Hibrit pilotumuzun kademeli olarak tanıtılmasıyla başlayan ve dört haftaya kadar uzaktan çalışma seçeneğini içeren bir taahhüt olan bu sonraki aşamada ihtiyaç duyacağınız desteği ve esnekliği sağlamaya büyük önem verdiğimizi bilmenizi isterim. bir yıl. Herhangi bir sorunuz varsa, Kişiler sitesinde daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

Bu pilot çalışmaya başlarken, birlikte çalışmalarımıza gerçekten işbirlikçi ve esnek bir yaklaşımı teşvik etmenin hizmetinde, ilerledikçe öğrenmeyi ve ihtiyaç duyduğumuz yeri ayarlamayı dört gözle bekliyoruz.

Bu arada, tekrar birlikte olmak için ne kadar sabırsızlandığımı anlatamam. Ve her birinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. İster evden çalışıyor, ister mağazalarımıza, laboratuvarlarımıza veya ofislerimize geliyor olun, bu inanılmaz ekibin önemli bir parçası oldunuz ve Apple’a kattığınız her şey için size minnettarım.

Önümüzdeki haftalarda ve aylarda, uzaktan çalışma hakkında öğrendiklerimizin en iyisini yüz yüze işbirliğinin yeri doldurulamaz faydalarıyla birleştirme fırsatına sahibiz. Bu geçiş sürecinde, ekip olarak ve dünyanın her yerinde karşılaştığımız zorluklarla birbirimizi desteklememiz her zamanki gibi önemli. Apple’ı inanılmaz bir yer yapan kültürü geliştirmeye devam ederken, bu pilot uygulama sırasında birlikte olmayı ve birlikte öğrenmeyi dört gözle bekliyorum.

Tim

Apple, Kurumsal Personeli İçin 11 Nisan İşe Dönüş Tarihini Belirledi-Kaynak: bloomberg.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir