İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Apple iPhone SE 3 ve Samsung Galaxy A53 Karşılaştırması

Apple iPhone SE 3 ve Samsung Galaxy A53 Karşılaştırması

Yeni Çıkan 2022 iPhone SE

Apple iPhone SE 3 ve Samsung Galaxy A53 Karşılaştırması

Yeni Çıkan 2022 iPhone SE

Kısıtlı Bütçesi Olanlar İçin Apple iPhone SE 3 ve Samsung Galaxy A53 Karşılaştırması

Apple kısa süre önce akıllı telefon hattının alt ucunu tutturmak için iPhone SE 3’ü duyurdu. 429 $ ve üstü bir fiyat (en azından iPhone’lar giderken). Retro bir görünüme sahiptir (tasarımı 2017’de piyasaya sürülen iPhone 8’e kadar uzanır ) ve ekranın altında fiziksel bir ana sayfa düğmesi bulunan tek iPhone modelidir. Pek çok Apple hayranı bu klasik görünümü sevdiğinden bunların hiçbiri mutlaka kötü değildir. Daha düşük maliyetli ama kaliteli bir akıllı telefon isteyenlerin alternatifleri var. Örneğin Samsung, kısa süre önce, genellikle 449 dolara perakende satış yapan ancak en son kontrol ettiğimde 349,99 dolara giden Android tabanlı Galaxy A53’ü piyasaya sürdü. Ancak iPhone SE 3 ve Galaxy A53 nasıl karşılaştırılır? Her birinin farklı güçlü yönleri var ve farklı kuruşları sıkıştıran izleyicilere hitap edecek.

Apple iPhone SE 3 ve Samsung Galaxy A53

FİZİKSEL TASARIM

4.7 inç SE 3, elde harika hissettiren kavisli kenarlarıyla kompakt ve çok incedir – daha keskin kenarlı, daha köşeli ve benim pek sevmediğim şık iPhone’lardan çok daha fazlası.

6.5 inçlik A53, kıyaslandığında, SE 3’ten daha geniş, daha uzun ve daha kalın olan sıkıcı bir dikdörtgen levhadır. Dokunmatik ekranı, fiziksel bir ana düğme olmadan ön kısmın tamamını kaplar ve bu ekran, birinden daha güzel görünür. SE3’te.

KAMERALAR

A53’ün öne çıktığı yer burasıdır. Öne bakan veya selfie kamerası, SE 3’te yalnızca 7MP olan 32 megapiksel çözünürlüğe sahiptir. Apple telefonun arkasında bir adet 12MP kamera bulunurken, Samsung telefonunda dört kamera bulunur – derinlik, ultra ve 64MP ana kamera. -geniş ve yakınlaştırma sensörleri.

Son yıllarda telefon fotoğrafçılığına giderek daha fazla aşık olduğu için kameralar önemli bir husustur. Diğer iPhone’lar iki veya üç kameralı sistemler sağlar.

İŞLEMCİLER

SE 3 dışarıdan eski görünüyor ama içi modern – Diğer tüm güncel iPhone modellerinde bulunan aynı A15 Bionic işlemciye sahip. Telefonunuzu uzun süre tutmayı planlıyorsanız bu önemlidir. 2013’te piyasaya sürülen 5’ler, 2019’a kadar yazılım güncellemeleri için uygundu ve geçen yıl boyunca güvenlik güncellemeleri aldı. Bu, SE 3’ün en az altı veya yedi yıl dayanacağı anlamına gelir.

Karşılaştırıldığında, Android telefonlar hızlı bir şekilde modası geçmiş olmalarıyla ünlüdür. Galaxy cihazları çoğundan daha iyi ve şimdi Samsung’un daha önceki üç yıllık garantisine kıyasla dört yıllık güncelleme (ve beş yıllık güvenlik güncellemeleri) sözü veriliyor.

SE 3’ün A15 işlemcisi başka bir bariz nedenden dolayı önemlidir: Telefon hızlıdır, diğer iPhone’lar kadar hızlıdır. A53, kıyaslandığında, endişe verici derecede durgun hissediyor.

DEPOLAMA

SE 3, 429 dolardan, 64 gigabaytlık bir depolama alanı sunuyor. Bu yetersizlikle sınırlanır. 128 GB’ı 479$’a ve 256 GB’ı 579$’a alabilirsiniz.

A53 ile 349,99 $ karşılığında 128 GB alırsınız. Bu harika bir şey.

5G

Her iki el cihazı da bir uyarı ile tüm ABD operatörleri tarafından sunulan süper hızlı 5G kablosuz veri ağlarına erişebilir – İkisi de açık ara en hızlı olan 5G varyantı olan mmWave’i desteklemez, ancak yalnızca büyük ABD şehirlerinin (örneğin, Paul gibi), bu da onu çoğu insan için önemsiz kılıyor.

SONUÇ OLARAK

Peki hangi pazarlık telefonu sizin için uygun? Performans ve uzun ömür bir öncelikse, SE 3 en iyisidir. Fotoğrafçılığa odaklananlar, A53’ü daha iyi bir seçenek olarak görebilir ve daha cömert depolama alanı bir artıdır. O da daha az maliyetli. Yine de uyuşukluk konusunda temkinliyim. Bu yüzden bir sonraki en uygun fiyatlı iPhone’a gitti,13 mini, tam ekran tasarımı ve çift kamerası, ayrıca 128 GB depolama alanı ve hareketli A15 çipi ile. Bu onu 699 doları (ah) geri getirdi.

Apple iPhone SE 3 ve Samsung Galaxy A53 Karşılaştırması-Kaynak: twincities.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir