Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Apple İphone 2006-2007 Yılları Teknolojisi

Apple İphone 2006-2007 Yılları Teknolojisi

Apple İphone

Apple İphone 2006-2007 Yılları Teknolojisi yazımızda dokunmatik telefonların çağını başlatan İphone ve 2006 ve 2007 yılları teknolojilerini yazdık.

Apple Mac OS X 10
Apple

Apple-Intel Ortaklığı

Ocak 2006 yılında Apple, değişiklik yaparak bugüne kadar bilgisayarlarında kullandığı Motorola işlemcilerini terk edip Intel işlemcilerini kullanmaya başladı. Yeni makineleri, Macintosh, İmac, MacBook Pro ve Mac Mini modellerinde Intel işlemcisini kullanmaya başladı.

Intel Core Duo

Ocak 2006 yılında Intel çift çekirdekli işlemcileri piyasaya sürdü. Intel Core Duo işlemcisiyle ilk kez bir silikon yonga içerisinde çift çekirdek kullanılıyordu. Bu işlemci aynı zamanda enerji harcaması bakımdan çok az harcıyordu.

One Laptop Per Child (Her çocuk için bir dizüstü bilgisayar kampanyası)

Nisan 2006 yılında her çocuk için bir dizüstü bilgisayar kampanyası başlatıldı. MIT media laboratuvarlarında geliştirilen ve kar amacı gütmeyen bu organizasyonda 100 dolar karşılığı dağıtılacak olan bu laptoplar için milyonlarca sipariş alındı. Bu organizasyon bilgisayar dünyası için yeni bir heyecan getirmiş oldu. Bu bilgisayarlar pille çalışıyordu ve daha az gelişmiş ülkeler için tasarlanmıştı.

Windows Vista

Ocak 2007 yılında Microsoft uzun süredir çıkarmadığı işletim sistemi yeniliğini Windows Vista‘yı çıkararak bu özleme bir son verdi. Güvenlik açıklarını kapatması beklenmişti fakat yine de virüslerden tam anlamıyla başı dertteydi bu işletim sisteminin.

Apple İphone
Apple

Apple İphone

Ocak 2007 yılında İphone cep telefonu çılgınlığı başladı. Apple’ın amacı yeni bir standart belirlemekti. Bu sebeple kendine özgü bir telefon tasarladı. Bu telefon dokunmatik özellikliydi ve bu şimdiye kadar ki hiç bir cep telefonunda olmayan özellikti. 600 dolardan satışa çıkarılan bu yeni teknoloji telefon, yeni bir standart olan telefon ve İphone ayırımını yapmamıza neden olmuştu.

HD Teknolojisi

Ocak 2007 yılında TBWA reklam firması tarafından hazırlanan reklamlar HD(High Definition)yüksek çözünürlüklü kameralarla çekilmişti. Bu reklam filmlerinde kullanılan teknolojiyle HD resim ve video kalitesine geçişler yavaş yavaş başlıyordu.

Apple Kampanyası

Ocak 2007 yılında Get a Mac (bir mac al) reklam kampanyası Apple şirketinin uzun süre üzerinde çalıştığı bir reklam kampanyasıydı. Kendi ürünlerini diğer rakiplerine göre ezber bozan olarak gördüğünü bu reklamlarda gösteriyordu. En karmaşık bilgisayar teknolojilerini sadece insanları göstererek anlatmayı amaçlayan Apple bu reklam kampanyasıyla büyük bir kitleyi kendine çekmeyi başarmıştı. Tüm insanları etkilemeyi başarmıştı.

Apple İphone 2006-2007 Yılları Teknolojisi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir