Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Modellerinde Yaşanan Ses Sorunu İçin Geri Çağırma Yayınladı

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Modellerinde Yaşanan Ses Sorunu İçin Geri Çağırma Yayınladı

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Modellerinde Yaşanan Ses Sorunu İçin Geri Çağırma Yayınladı

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Modellerinde Geri Çağırma Yayınladı

Bu yılın başlarında Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için gönüllü bir geri çağırma yayınladı. Şirketin o dönemde belirttiği gibi, iPhone 12 modellerinin “çok küçük bir yüzdesi”, alıcı modülünde arızalanabilecek bir bileşen nedeniyle ses sorunları yaşıyordu. Apple, etkilenen cihazların Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretildiğini söyledi. Ve şimdi, 2021 sona ererken, Apple görünüşe göre en az bir bölgede servis programını yeniledi.

Ses sorunu olan telefonlar için iPhone 12 geri çağırma

Apple, ilk olarak 2021 yılının Ağustos ayında ses sorunları için iPhone 12 ve iPhone 12 Pro servis programını duyurdu. Şirket, uygun tüm cihazları ücretsiz olarak tamir edeceğini söyledi. Göre Khaleej Times, Apple sadece son zamanlarda Birleşik Arap Emirlikleri dahil etme programı genişletmiştir.

İşte Apple’ın geri çağırmayla ilgili Dubai merkezli yayına verdiği açıklama:

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro cihazlarının çok küçük bir yüzdesinin alıcı modülünde arızalanabilecek bir bileşen nedeniyle ses sorunları yaşayabileceğini belirledi. Etkilenen cihazlar Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretildi. iPhone 12 veya iPhone 12 Pro’nuz arama yaptığınızda veya aldığınızda alıcıdan ses çıkarmıyorsa servis için uygun olabilir. Apple veya bir Apple yetkili Servis Sağlayıcısı, uygun cihazlara ücretsiz olarak servis verecektir.

Bu, Apple’ın 27 Ağustos’ta yayınladığı destek sitesi aracılığıyla yapılan bildirimle neredeyse aynı. Ve yaz boyunca olduğu gibi, servis programı hiçbir iPhone 12 mini veya iPhone 12 Pro Max modeli için geçerli değildir. Sorun muhtemelen yalnızca 12 veya 12 Pro‘yu etkiliyor, bu nedenle en küçük veya en büyük modeli satın alırsanız net olmalısınız.

Apple’ın iPhone 12’de ses sorunu olmamasını düzeltmesi nasıl sağlanır?

Bu programdan yararlanmak istiyorsanız, doğrudan Apple ile iletişime geçmeniz gerekir. Bazı durumlarda Apple, uygunluğu belirlemek için kullanıcıların cihazlarının seri numarasını girmelerine izin verir. Bu hizmet programı için durum böyle görünmüyor. Bu nedenle, telefonunuzu göndermeden önce uygun olduğundan emin olmak için Apple ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Telefonunuzun uygun olduğunu öğrendikten sonra uygulayabileceğiniz birkaç yöntem vardır:

  • Bul – Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı.
  • Bir randevu alın – Apple Perakende Mağazası.
  • Temas  – Apple Desteği Apple Onarım Merkezi aracılığıyla postayla servis hizmeti ayarlamak için.

Telefonunuzu gönderiyor veya bir perakende mağazasına götürüyor olsanız da, yedeklediğinizden emin olun. Apple ayrıca, iPhone 12 veya 12 Pro’nun ses sorununu çözme yeteneğini etkileyen herhangi bir hasarı varsa, önce bu sorunun çözülmesi gerektiğini de belirtiyor. Apple, ses olmaması sorununu çözmek için ne yapması gerektiğine bağlı olarak bu onarımlar için sizden ücret alabilir.

Bu aynı zamanda hizmet programının ABD’de ve yurt dışında halen devam ettiğinin değerli bir hatırlatıcısı olarak hizmet eder. Apple, programın, birimin ilk perakende satışından sonraki iki yıl boyunca iPhone 12 ve iPhone 12 Pro birimlerini kapsadığını söylüyor. Geçen yıl lansman gününde bir iPhone 12 satın almış olsanız bile, ses sorunları yaşamaya başlarsanız programdan yararlanmak için hala birkaç ayınız var.

Kaynak: bgr.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir