İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Anket Sonucundan Sonra Elon Musk, Twitter CEO’luğundan İstifa Edeceğini Ancak Şirketi Satmayacağını Söyledi

Anket Sonucundan Sonra Elon Musk, Twitter CEO’luğundan İstifa Edeceğini Ancak Şirketi Satmayacağını Söyledi

Senden Bir Şey Olmaz-Elon Musk

Anket Sonucundan Sonra Elon Musk, Twitter CEO’luğundan İstifa Edeceğini Ancak Şirketi Satmayacağını Söyledi

Anket Sonucundan Sonra Elon Musk, Twitter CEO’luğundan İstifa Edeceğini Ancak Şirketi Satmayacağını Söyledi

Elon Musk, uygun bir yedek bulunduğunda Twitter’ın CEO’su olarak görevinden ayrılacağını söyledi. Pazar günü, rolden ayrılıp ayrılmaması gerektiğini soran bir anket yaptı ve Twitter kullanıcıları ezici bir çoğunlukla ona gitmesini söyledi. Sonuçlara hemen yanıt vermedi, ancak Salı gününe kadar, başlangıçta bunun yerine yalnızca ödeme yapan kullanıcıların Twitter anketlerinde oy kullanabilmesi için değiştirebileceğini öne sürdükten sonra, insanların iradesini kabul etmiş görünüyordu.

Elbette Musk’ın dizginleri teslim etmesi için henüz bir zaman çizelgesi yok. Ve tweet’inin dediği gibi, “işi alacak kadar aptal birini” bulmayı gerektirecek. Kaotik bir dizi kötü basının ve personelinin içinin boşaltılmasının ardından, yüksek kaliteli adayları pozisyona çekmek zor olabilir. Ancak, Musk’ın görev süresi boyunca çıta son derece düşük tutuldu ve tepedeki basit bir yüz değişikliği, kısa vadede Twitter’ın imajını iyileştirmek için çok şey yapabilir.

Tabii ki, değişikliğin büyük ölçüde kozmetik olma ihtimali var. Musk, yazılım ve sunucu ekiplerinde kalmayı ve çalıştırmayı planladığını tweetledi. Ve Ekim ayında 44 milyar dolara satın aldığı ve hızla özel mülkiyete geçtiği şirketi satmayı planladığına dair hiçbir belirti yok. Bu nedenle, şirketin operasyonlarına hala dahil olmak istediği açık, ancak ne kadar olacağı belli değil.

Twitter’ın tüm yönetici ekibini kovmak gibi büyük bir gösteri yapan ve görevi devraldığında yönetim kurulunu dağıtan, bu noktada kenara çekilerek yönetim kurulunu fesheden çalışkan iş adamını hayal etmek zor. Ancak kısa saltanatı sırasında anketlerin kaprisinin birçok önemli karar vermesine de izin verdi.

Sonunda CEO olarak kim devralırsa devralsın, sadece birkaç ay öncesine kıyasla neredeyse tanınmaz hale gelen bir şirketi devralacaklar. Personelin kabaca yüzde 70’i ya işten çıkarıldı ya da istifa etti. Nefret söylemi ve troller çoğaldıkça reklamverenler platformdan kaçtı. Ve içerik denetleme ve güvenlik çabaları tamamen durdu. Şirket ayrıca şu anda bir dizi cephede hükümetin artan baskısıyla karşı karşıya kaldı.

Kaynak: engadget

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir