Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Analist, Bitcoin’in Yüzde 22 Daha Artarak Rekor Seviyelere Yaklaşabileceğinin Sinyalini Veren Önemli Bir Teknik Seviyeyi Aştığını Söylüyor

Analist, Bitcoin‘in Yüzde 22 Daha Artarak Rekor Seviyelere Yaklaşabileceğinin Sinyalini Veren Önemli Bir Teknik Seviyeyi Aştığını Söylüyor

Analist, Bitcoin’in Yüzde 22 Daha Artarak Rekor Seviyelere Yaklaşabileceğinin Sinyalini Veren Önemli Bir Teknik Seviyeyi Aştığını Söylüyor

  • Fairlead Strategies’ten Katie Stockton, Bitcoin’in önemli bir teknik seviyenin üzerine kırılmasının ardından %22 oranında artabileceğini söyledi.
  • Stockton, Bitcoin’in “nihai” direncini rekor zirvesinin hemen altında, yaklaşık 64.900 dolar seviyesinde test ettiğini düşünüyor.
  • Bitcoin bugüne kadar %26 artış gösterdi ve geçen yıl da %126 artış gösterdi.

Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, Bitcoin’deki yükselişin Pazar günü meydana gelen önemli bir teknik kırılmanın ardından daha fazla alana sahip olabileceğini söyledi.

Stockton, Pazartesi günü müşterilerine yazdığı bir notta, Bitcoin’in 48.600 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kırılmasını doğruladığını ve bu durumun “grafikteki orta vadeli yükseliş eğilimi” olduğunu söyledi.

Bitcoin Pazartesi günü %3,2 artışla 53.393 dolara yükseldi ve Kasım 2021’den bu yana en yüksek seviyesini temsil etti. Kripto tokeni bugüne kadar %26, geçen yıla göre ise %126 artış gösterdi.

Stockton, kısa vadeli teknik göstergelerin önümüzdeki günlerde bir konsolidasyon dönemi olabileceğini öne sürse de, yükseliş trendinin sırasıyla 56.400 dolar ve 64.900 dolarlık kısa vadeli ve “nihai” direnç seviyelerine doğru devam etmesi gerektiğini söyledi.

Stockton geçen hafta bir notunda, “Bitcoin, trend takip göstergelerimize göre uzun vadeli olumlu bir ivmeye sahip ve aylık grafikte aşırı alım ‘satış’ sinyali yok” dedi.

Bitcoin’in 64.900 dolara yükselmesi, mevcut seviyelerden %22’lik potansiyel bir yükselişi temsil edecek ve kripto para birimini Kasım 2021’de ulaşılan yaklaşık 69.000 dolarlık rekor zirvesinin sadece birkaç bin dolar altına koyacak.

Bitcoin fiyatını etkileyen son katalizörler arasında, halihazırda milyarlarca dolar varlık çekmiş olan birkaç spot Bitcoin ETF’sinin geçen ay piyasaya sürülmesi yer alıyor

Bitcoin yatırımcıları ileriye dönük olarak Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan yarılanma etkinliğine odaklanmış durumda. Yarılanma olayı madencilerin bitcoin ödülünü yarı yarıya azaltacak ve yeni basılan bitcoin arzını daha da sınırlayacak.

2020, 2016 ve 2012 yıllarındaki halving etkinlikleri, kripto para birimindeki büyük yükselişlerden önce geldi.

Bitcoin’de hâlâ çok fazla olumlu yön olduğuna inanan kripto yatırımcılarından biri de MicroStrategy’nin başkanı Michael Saylor.

Saylor, Pazartesi günü X’te yayınlanan bir gönderide MicroStrategy’nin yaklaşık 155 milyon dolar karşılığında ek 3.000 bitcoin satın aldığını ve şirketin şu anda ortalama 31.544 dolar fiyatla satın alınan 193.000 bitcoin’e sahip olduğunu söyledi. Pozisyonun değeri şu anda 10 milyar dolardan fazla ve yaklaşık 4 milyar dolarlık gerçekleşmemiş kazanç var.

Dikkat: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir