Seyahat

Amerika’nın Rüya Şehri Miami

Amerika’nın Rüya Şehri Miami yazımızda tatil şehri olan Miami‘yi sizlere tanıtacağız, gidebileceğiniz yerlerini, yaşam tarzlarını ve ünlü adasını sizler için yazdık.

Amerika'nın Rüya Şehri Miami-Sahil
Sahil

Amerika’nın Rüya Şehri Miami

Amerika'nın Rüya Şehri Miami-Kumsal
Miami kumsalı

Miami, Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Florida eyaletinin ikinci büyük kentidir. Turizm bakımından en çok tercih edilen yerler arasında bulunmaktadır. Dünyanın en zenginleri ve ünlüleri burada yaşamaktadır. Çoğunun buralarda evleri bulunmaktadır. İstanbul’dan Florida’ya uçakla gitmeniz yaklaşık olarak yarım gün sürmektedir. Miami’de çok uzun bir kumsal vardır. Miami Beach, Atlantik Okyanusun tertemiz sularıyla çevrelenmiştir. Dünyanın en meşhur kumsalıdır. Çok temiz ve muhteşem gözükmektedir. İnsana huzur veren bir görüntüsü ve havası vardır. Bitmek bilmeyen sahillere sahiptir. Dünyaca ünlü bu kumsalda bir çok film çekilmiştir.

Amerika'nın Rüya Şehri Miami-Ocean Drive
Ocean Drive

Amerika’nın Rüya Şehri Miami Caddeleri Ocean Drive ve Lincoln

Ocean Drive adında çok uzun bir caddeye sahiptir. Bu caddenin kordon boyu çok uzun ve sahile yakın olduğu için tüm Miami’yi gezebilirsiniz. Ocean Drive kordonunda her türlü insanı bulabilirsiniz. Daha çok spor yapmak isteyenler burada buluşup her türlü aktivitelerini yapmaktadırlar. Bir diğer caddesi Lincoln‘dur. Bu caddede çok geniş ve görkemlidir. Trafiğe kapalıdır ve gün boyu çok kalabalıktır. Palmiye ağaçları da Ocean Drive caddesi gibi yolların yanlarına dikilmişlerdir. Ayrıca alışveriş yapmak isteyen insanlar bu cadde üzerinde bir çok ünlü dükkan bulabilirler. Gece yarısına kadar açık olan bu cadde de canınız hiç sıkılmayacaktır. Yapacak çok şeyiniz olacaktır. Çok fazla restoran olduğu için yemek yeme yerini seçerken zorlanabilirsiniz.

Amerika'nın Rüya Şehri Miami-Yalılar
Özel yalılar
İhtişamlı Yaşam
Spor Arabalar

Miami’deki İhtişamlı Yaşam

Miami 4 mevsim boyunca tatil imkanı sunmaktadır. Yüksek yaşam standartlarına ve eğitim düzeyi yüksek insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Lüks ve zengin insanların çok fazla olduğu bir yerdir. Her yerde zengin insanların eşyalarını görebilirsiniz. Özellikle spor arabalar yolları doldurmaktadır. Sıradan bir park da bile dünyanın en pahalı arabalarını görebilirsiniz. Kiralayacağınız tekneler ve sürat tekneleri ile Atlantik Okyanusunun keyfini sürebilirsiniz. Deniz turu yaparak muhteşem saatler geçirebilirsiniz. Dünyanın en zenginleri kendilerine ait olan bir adada kendilerine özel yalılarda kalmaktadırlar. Bu yalılar denize sıfırdır ve ağaçların aralarında tüm Dünya’dan soyutlanmış bir şekilde durmaktadırlar. İçine giren kişi tüm sıkıntılarından anlık da olsa kurtulabilir. Rihanna, Shakira, Ricky Martin ve Jennifer Lopez gibi bir çok ünlü kişinin evleri bu adadadır. Bu yalılar bir kaç adada bulunmaktadır. Bu adalar insanlar tarafından oluşturulduğu için birbirlerine köprülerle bağlanmıştır.

Kumdan Kale
Dünyanın en büyük kumdan kalesi

Miami’de Küçük Küba

Florida eyaleti Küba ülkesine yakın olduğu için bir çok Kübalı buraya gelmiştir. Kendi sokaklarını kurmuşlardır. Havana adında bir mahalleleri de bulunmaktadır. Havana normalde Küba’nın başkentidir. Miami’de bu nedenle İngilizce’nin yanında İspanyolca da fazlaca konuşulmaktadır. Havana mahallesine uğrarsanız bolca domino oyunu oynarsınız. Kübalıların milli oyunu olan domino, burada sürekli oynanmaktadır. Dünyanın en büyük kumdan kalesi de Miami’de bulunmaktadır. Birçok turist burada fotoğraf çektirmeden Miami’den ayrılmamaktadır. 12 tane heykeltıraş tarafından yapılmıştır. 800 ton kum kullanılarak yapılmıştır. 13 metre yüksekliği vardır.

Miami’de birçok park vardır. Yeşillik içinde bulunan bu parklar da Miamililer zamanlarını geçirmektedir. Mangal ve doğa ile iç içe bir yaşam yaşamaktadırlar. Miami’e birçok tasarımcı vardır. En iyi tasarımcılar tasarımlarını burada üreterek dünyaya sergilemektedir.

Amerika Plaza
Plazalar

Amerika’nın Rüya Şehri Miami.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir