Anasayfa » Sağlık » Amerikan Sağlık Çalışanları, COVID Nedeniyle Artan Travma Olan TSSB Yaşıyor

Amerikan Sağlık Çalışanları, COVID Nedeniyle Artan Travma Olan TSSB Yaşıyor

Amerikan Sağlık Çalışanları

Amerikan Sağlık çalışanları, COVID Nedeniyle Artan Travma Olan TSSB Yaşıyor

Yoğun bakım çalışanları ve hemşireler de dahil olmak üzere ön saflardaki sağlık çalışanları, pandemi sırasında artan travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) semptomları sergilediler.

Neden önemlidir: Amerika Birleşik Devletleri’ndeki COVID vakalarında, büyük ölçüde Delta varyantı tarafından yönlendirilen son artış, bozukluğun semptomlarını yaşayan sağlık çalışanlarının sayısını daha da artırabilir.

Reuters’e göre, pandemi öncesinde, araştırmalar sağlık çalışanlarında TSSB oranlarının %10 ila %50 arasında değiştiğini buldu.

  • Amerikan Tabipler Birliği başkan yardımcısı Christine Sinsky‘ye göre, her iki yılda bir yaklaşık 5.000 ABD’li doktor tükenmişlik nedeniyle işi bırakıyor.
  • Doktorlar arasındaki intihar oranı genel halkın iki katı. Reuters’e göre, ön saflardaki sağlık çalışanları arasında intihar düşüncesi oranları, COVID ile ilgili birimlerde daha fazla zaman geçirdikçe arttı.

Bessel van der Kolk Reuters’e verdiği demeçte : “Görünüşte, yerel hastanenizdeki bir hemşire Afganistan’dan dönen bir adama benzemeyecek” dedi.

  • “Ama hepsinin altında, aynı olan bu temel nörobiyoloji tarafından belirlenmiş işlevlere sahibiz” diye ekledi.
  • Reuters’e göre hemşire Pascaline Muhindura, “Giderek daha da kötüleşiyor. O yere geri dönüyoruz – bu duyguları tekrar uyandırdı” dedi.

Amerikan Sağlık Çalışanları, COVID Nedeniyle Artan Travma Olan TSSB Yaşıyor: Kaynak: Yacob Reyesaxios.com

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir