Ekonomi ve ParaYaşam

Amerikalılar Bakkal Alışverişlerinde Fiyatların Arttığını Ama Kalitenin Düştüğünü Paylaşıyor

Amerikalılar Bakkal Alışverişlerinde Fiyatların Arttığını Ama Kalitenin Düştüğünü Paylaşıyor

Amerikalılar Bakkal Alışverişlerinde

Amerikalılar Bakkal Alışverişlerinde Enflasyon Yüzünden Ürünlerin Fiyatlarının Arttığını Ama Kalitenin Düştüğünü Söylüyor

Enflasyon ufacık bir yavaşlıyor, ancak hala oldukça gülünç olan bakkal fiyatlarına bakarak bunu bilemezsiniz. CNN, gıda fiyatlarının geçen yıl bu zamana göre %11,4 (ABD) arttığını ve bazı ürünlerin fiyatlarının daha da arttığını bildirdi. Gibi, çok daha fazlası. Ve birçok insan buna göre alışveriş alışkanlıklarını değiştiriyor.

Son zamanlarda, u/dudreddit r /Frugal’daki insanlardan enflasyon nedeniyle marketten almayı bıraktıklarını paylaşmalarını istedi ve ben de birçoğuyla birlikte başımı sallarken buldum. İşte insanların söyledikleri:

Marketlerden Alışveriş Yapanlar Trader Joe

1. “Benim için aklıma gelen ikisi karpuz (yerel mağazamda 11 dolara var – hayır teşekkürler) ve humus. İkisini de seviyorum ama bu şişirilmiş fiyatları ödemeyi reddediyorum”

2. “Avokadolar. Costco’da altılık bir çanta için 4,99 dolardan 9,99 dolara çıktılar.”

3. “Donmuş pizzalar kontrolden çıktı. Domino’s veya Little Caesar’s almak daha ucuz.”

4. “Kiraz. Bir oturuşta bütün bir poşeti yiyeceğim ama poşet başına 25 dolardan değil. Eski 8,99 doları özlüyorum.”

“Birkaç hafta önce bir torba kiraz aldık, bir torbanın 11.50 dolar olduğunu fark etmedik! Çocuklar onlardan keyif aldı. Ama yakın zamanda onları tekrar satın almayacağız.”

5. “Tavuk kanatlar! Eskiden bir aile paketi için 8-9 dolar arasındaydılar ve şimdi 16 dolardan fazla.”

6. “Chobani yoğurtlarım. Onları seviyorum. Ama boyutu yarıya indirdiler ve maliyeti % 150’nin üzerine çıkardılar. Yani miktarına göre iki ya da üç kat daha pahalı. Bundan nefret ediyorum.”

7. “Gazlı içecekler. Evde her zaman Fresca bulunurdu. Şimdi, nadiren.”

8. “Birkaç aydır tavuk almayı bıraktım. Fiyat düşüyor ama fazla değil. Yumurtaları da azalttım, bu çok kötü çünkü çok kullanıyoruz!!!”

9. “Patates cipsi. Midemi rahatsız etmediği için (yaşlanmanın zevkleri) daha yüksek fiyatlı cipsler alıyorum ve bir poşet kullanımı 3,50 dolar civarında. Şimdi 5,95 dolara çıktı.”

10. “İrlanda tereyağı.

Dostum, bu şeyler çok iyi. Ama iki çubuk tereyağı için 7 dolar çok yüksek. Dün o boyuttaki diğer tereyağından daha ucuz olan 3.99 dolara indirimdeydi. Minik bir buzdolabımız var bu yüzden tutamadığımız için çok fazla soğuk şey satın almayız.”

11. “Domuz pastırması! Burası çok pahalı hale geldi.”

12. “Kahvaltı burritoları. 12’li paketi yaklaşık 8 dolara alırdım, şimdi aynı paket için 15 dolar civarındalar ve lezzet de değişti. Şimdi pazar günleri bir grup yumurtalı kek yapıyorum ve kahvaltı yapıyorum.”

13. “Fiyat biraz arttı ama çevremdeki birçok üründe kalite ÇOK düştü. Marul gibi basit şeyler bile berbat görünüyor ve tadı şimdi bu yüzden paramı boşa harcamayacağım. Kesinlikle bunun bir tedarik zincir sorunu olduğunu düşünüyorum. Her gün öğle yemeğinde salata yemeyi özlüyorum.”

14. “Sığır eti sarsıntılı. Teriyaki sarsıntısına oldukça takıntılıyım ama bir daha alırsam buradaki fiyatlar yüzünden kahrolayım.”

15. “Glutensiz yiyecekler enflasyondan önce pahalıydı ve şimdi bu çok saçma. Örnekler: Saksı çıkartmaları dokuzlu bir paket için 9,50 dolar, simit dörtlü bir paket için 8 dolar. Çoğu zaman yiyeceksiz gidiyorum ya da işler açıkken stok yapıyorum.”

16. “Daha az güzel, yerel zanaat birası alıyorum. Bu berbat çünkü onları büyük bira üreticilerindense desteklemeyi tercih ederim, ama kahretsin, çok pahalı değilse.”

17. “Buzlu gevrekler. Aile boyu bir kutu için 6 dolar tutuyor. Bir hafta içinde tek başıma yapacağımı bildiğimden, o kadar iyi olmasa da 2 dolarlık jenerik şeyleri satın alacağım.”

18. “Doğal fıstık ezmesi. Sadece öğütülmüş fıstık ezmesini seviyorum, başka hiçbir malzeme yok. Eskiden kavanoz başına 3 doların altında olan mağaza markası şimdi 4,49 dolar. Artık onu satın almaya cesaret edemiyorum.”

19. “Son bakkal gezimde patates almayı reddettim.

10 kiloluk bir çanta için 7 dolardı. Hala oldukça ucuz bir yiyecek, ancak sadece birkaç ay önce aynı çanta 4 dolardı. Ve bu Aldi’deydi.”

20. “Tatlı Mısır. Bütün yaz gördüğüm en ucuzu bir düzine için 8 dolardı, hatta çiftçi pazarlarında ve yol kenarındaki tezgahlarda bile.”

“Orta batıdayım. Sezondayken koçan başına 10 kuruş ödemeye alışığım ama bu sene mısır sezonu yok gibi.”

21. “Thomas’ın İngiliz keklerinde her zaman ısrar ettim. Bu yıl Kroger markasını almaya başladım.”

22. “Evim çoğunlukla bitki bazlıdır ve hızlı yemek için dondurucuda sebzeli burger/sosis/vb. saklardım. Şimdi sıra fıstık ezmeli sandviç.”

23. “Maalesef çikolatalar. Birkaç ay önce bir gecede 2,50 dolardan 3,98 dolara çıktılar.”

24. “Geçen gün bir çuval üzüm taradım ve 11 dolara çıktı, bu yüzden sanırım bir daha asla üzüm almayacağım.”

25. “Bütün etler. Hep vejeteryan olmak istemişimdir ama hiç başlamadım çünkü et yiyen bir kocam var. Sonra işe alındı ​​ve fiyatlar yükseldi. Bakkalımda artık eti haklı çıkaramıyorum.”

26. Ve son olarak, “Yulaf sütü. Eskiden kahveme koymayı severdim ama fiyatı haklı çıkaramam. Sade kahveye geri dönelim!”

Amerikalılar Bakkal Alışverişlerinde Fiyatların Arttığını Ama Kalitenin Düştüğünü Paylaşıyor-Kaynak: buzzfeed.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir