İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » Amerikalı Hemşire, Amerikan Sağlık Hizmetlerinde Yanlış Olan Her Şeyi Söyledi!

Amerikalı Hemşire, Amerikan Sağlık Hizmetlerinde Yanlış Olan Her Şeyi Söyledi!

Amerikalı Hemşire Lex Hinkley

Amerikalı Hemşire, Amerikan Sağlık Hizmetlerinde Yanlış Olan Her Şeyi Söyledi!

Amerikalı Hemşire, Amerikan Sağlık Hizmetlerinde Yanlış Olan Her Şeyi Söyledi!

Lex Hinkley, San Diego, California‘da yaşayan 27 yaşında bir hemşire ve Amerikan sağlık hizmetlerine yönelik hayal kırıklıkları, yakın zamanda sistemimizde yanlış olan her şeyi mükemmel bir şekilde özetleyen tutkulu bir TikTok rantını yayınladıklarında ortalığı karıştırdı.

Videoya şöyle başlıyor: “Bu son derece etik dışı sağlık sisteminde etik bir sağlık çalışanı olmak neredeyse imkansız. Hastaları, yapamayacaklarını bildiğim durumlara kaç kez taburcu etmek zorunda kaldım” Kendi başlarının çaresine bakmak zorundalar ama başka seçeneğim yoktu, gerçekten sayı vermek bile çok zor. Eğer bir sağlık çalışanı olarak kariyerim dünya görüşüme veya hayatıma bir şey kattıysa, bu beni kimsenin inanamayacağı kadar radikalleştirdi. “

Daha sonra, kâr amaçlı sağlık hizmetlerinin nasıl hastaların hayatları ve onurlarından daha fazla para harcadığını mükemmel bir şekilde gösteren gerçekten üzücü bir hikayeyi paylaşıyorlar. “Çalıştığım her hastanede bunun farklı düzeylerde yaşandığını gördüm. Dört yıldır hemşireyim. Yedi eyalette çalıştım. Bu her yerde oluyor ve eğer hastanenizin farklı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsun. Son zamanlarda, Aralık ayından itibaren Louisville, Kentucky’deki hastaneler, hastaları dışarıda, kaldırımlarda bıraktığı için ateş altında kaldı.”

“Sığınmaevlerinin önünde bunu yapıyorlar. Hastaları aynen bu şekilde sığınakların önüne bırakıyorlar ama bazen sığınağa bile almıyorlar. Kelimenin tam anlamıyla hastanenin dışına bırakıyorlar. Bu hastayı hastanede bıraktılar.” 36 derecelik havada bu durum.” Yerel haber kuruluşu WAVE alarma geçtiğinde, hastaneyi gözetlediler ve çok sayıda hastanın daha hiçbir kaynak olmadan dışarıda bırakıldığını gözlemlediler.

Daha fazla bakıma ihtiyacı olan, durumu stabil olan bir acil servis hastasının bu şekilde kaldırıma atılmasına hastayı terk etme denir. Bu uygulama Lex’in bahsettiği Kentucky hastanesiyle sınırlı değil. Hızlı bir Google Haberler aramasında, San Diego, Las Vegas, Phoenix ve Colorado Springs’te geçen yıl içinde hastaların terk edildiğine dair haberler buldum.

Hastanelerde Acil Servislerin Doğru Kullanımı Hakkında

Sigortası olmayan, düşük gelirli veya evsizlik yaşayan hastalar, hastaların terk edilmesi konusunda en yüksek risk altındadır

Daha sonra Lex, hastaların terk edilmesi vakaları ile Amerikan sosyal güvenlik ağının içinin boşaltılması arasındaki noktaları birleştiriyor. “Sosyal programların finansmanını kestiğinizde, her şey acil serviste sona eriyor. Yaşlı bakımının finansmanını kestiğinizde, psikiyatrik bakımın finansmanını kestiğinizde, ister evsizler barınakları ister kadın sığınma evleri olsun barınakların finansmanını kestiğinizde sona eriyor.”

“İnsanların bir krize, aşağıya doğru bir sarmalın başlamasını önlemek için toplumumuzun ihtiyaç duyduğu güvenlik ağlarını boşa çıkardığınızda, kendilerini acil serviste buluyorlar ve basitçe söylemek gerekirse, acil servis çalışanları ve hastane çalışanları zaten akıllarının sonuna gelmiş durumda. toplumdaki her sorun için bir çözüm var ve yine de buradayız, bunu yapıyoruz. Ve aynı zamanda, insanlara kelimenin tam anlamıyla çöp gibi davranmak asla olmamalı.”

Son olarak Lex, ülkemizi (ABD) sosyal hizmetlere yeniden para yatırmaya teşvik ediyor

“Bu kadar etik olmayan ve iğrenç durumları düzeltmenin tek yolu çözümlere fon sağlamaktır. Toplumumuz için uygun güvenlik ağlarını fonlamamız gerekiyor. Bu ülkede işinizi kaybederseniz sağlık sigortanızı kaybedersiniz, muhtemelen kaybedersiniz.” tüm gelirin, yani kirayı ödeyemeyeceksin. Peki, hastalanırsan ne olacak? Ne dediğimi anlıyor musun? Bu konuda yoksullarımız için güvenlik ağlarımız yok. Yağlanmış bir kanalımız var ve bu yağlanmış yoksulluk kanalının en altında yerel acil servise gitmek var çünkü her şey acil servise gidiyor ve sonra insanları yerleştirecek hiçbir yerimiz kalmıyor.”

“Bu sorunların çözümleri var ama bunlar paraya mal oluyor. Paraya mal oluyorlar. Biz de toplum olarak, 400 kişinin ülkenin zenginliğinin %70’ine sahip olmasına ve topluluk üyelerimizin bu şekilde muamele görmesine sorun olmadığımızı söyledik. ” diye konuştu.

Amerikalı Hemşire, Amerikan Sağlık Hizmetlerinde Yanlış Olan Her Şeyi Söyledi!-Kaynak: buzzfeednews

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir