İçeriğe geç
Anasayfa » Seyahat » Amerikalı Çift, Eski Bir Okul Otobüsünü Eve Dönüştürüp 137 Şehir Gezdi

Amerikalı Çift, Eski Bir Okul Otobüsünü Eve Dönüştürüp 137 Şehir Gezdi

Amerikalı Çiff

Amerikalı Çift, Eski Bir Okul Otobüsünü Eve Dönüştürüp 137 Şehir Gezdi

Amerikalı Çift, Eski Bir Okul Otobüsünü Küçük Eve Dönüştürdükten Sonra Şehirleri Gezmeye Başladı

Ortalama bir okul otobüsü yolculuğu pek heyecan uyandırmaz ama Robbie ve Priscilla için mobil eve dönüştürdükleri 1998 Thomas okul otobüsü onları inanılmaz yerlere götürmeyi başardı.

Priscilla: “Kendimizi yeni kültürlere kaptırırken yeni yiyecekler denerken yeni yerler keşfederken seyahat ederken mutlu olduk.” “Bizi başka bir unutulmaz deneyim için teşvik etti” diye ekledi.

2017’de çift, işlerini uzaktan yönetirken ABD ve Kanada’yı keşfetme planları ile okul otobüsünün veya “skoolie”nin tadilatına başladı. Priscilla, geleneksel bir karavan yerine bir okul otobüsünü tercih etme kararını bilinçli bir karar olarak nitelendirdi. Bunun 7 metreye 30 metrelik alanda gerçek bir ev yapmalarına izin vereceğini umdu. Mobil evde; açık plan bir mutfak ve dinlenme alanı, yatak odası, banyo ve hatta bir açık teras bulunmaktadır.

“Bir karavandan çok, küçük bir ev gibi görünmesini ve hissettirmesini istedik. Küçük evleri seviyoruz ve içinde yaşayanların yaşam tarzlarına hayranız, bu yüzden neden tekerlekli bir tane inşa etmeyelim dedik?”. Odun sobası, gerçek tuğla duvar, kuvars tezgahı, çiftlik evi lavabosu, çamaşır ve kurutma makinesi kombinasyonu ve diğer sade özelliklerinin de yer aldığını belirterek, “Ona hoş bir görünüm kazandırmak için gerçek bir ev kapısı bile ekledik” gerçek bir cam duş kapısı da var.

Amerikalı Çift, Eski Bir Okul Otobüsü
Otobüsün İçi

Otobüsü Küçük Ev Yaparken Yaşanan Zorluklar

Çift, yenileme ve sade dokunuşlar için henüz son tutarı eklemediklerini, ancak birçok kendin yap ile maliyetleri düşük tuttuklarını söyledi. “Henüz tüm makbuzları eklemedik, ancak işi kendimiz yaparak kesinlikle çok tasarruf ettik. Kendin Yap yaklaşımı Robbie ve Priscilla’dan para tasarrufu sağlarken, zorlukları da vardı. Priscilla, “Neredeyse iki kez tamamen bıraktık.” Dedi.

“Bir noktada, gerçekten de içi boşaltılmış otobüsümüzü satılığa çıkarıp listelemiştik, çünkü pencerelerimiz sızdırıyordu ve sızıntıyı nasıl durduracağımızı bulamamıştık” diye ekledi. Evdeki sorunları hallettikten sonra, otobüsün motoru patladığında ve aylarca dükkanda kalınca çiftin projelerini bitirme heyecanı yarıda kalmıştı.

Mart 2019’da, aylarca süren sonsuz planlamadan sonra, Robbie ve Priscilla nihayet direksiyona geçti ve Doğu Sahili’ne doğru “akıntıya devam etti”. Priscilla, “Yaklaşık 10 aydır yoldaydık ve Cape Breton, Nova Scotia’ya kadar tüm yolu seyahat ettik. Bu gezide 137 farklı şehri ziyaret ettik. Bir güzergahımız yoktu.” Dedi.

Amerikalı Çift, Eski Bir Okul Otobüsü İçi
İç Görünüm

Covid-19’un Etkisi

2020 ortaya çıktıkça, Güney Amerika’ya girmeye hazırlanıyorlardı. Çift, COVID-19 birçok planını iptal etmelerine neden olmadan önce Brezilya’yı ziyaret edebildi. “Aslında şu anda Batı Yakası’nda olmamız gerekiyordu, ancak programımız beklenmedik bir şekilde 4 ay boyunca evde olmaktan biraz uzak” dedi. Geçen hafta AB’nin ABD’li ziyaretçiler için zorunlu olmayan seyahat kısıtlamalarını kaldırma kararıyla birlikte uluslararası seyahat normale dönmeye başladığında, Priscilla ve Robbie bir sonraki maceraları için daha uzaklara planlar yapmaya başlayacaktır.

Priscilla, “Bir gün, umarım bugünden çok uzak olmayan uzun vadeli yurtdışı seyahatlerimize devam edeceğiz” dedi. “Şimdilik, dostumuz Bay Beebles ile ABD ve Kanada’yı bitirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Amerikalı Çift, Eski Bir Okul Otobüsünü Eve Dönüştürüp 137 Şehir Gezdi-Kaynak: Yahoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir