Amerika’da Kimsenin İstemeyeceği Bu İşlerle, Yılda 100.000 Dolardan Fazla Kazanabilirsiniz

Amerika‘da Kimsenin İstemeyeceği Bu İşlerle, Yılda 100.000 Dolardan Fazla Kazanabilirsiniz

Amerika’da Kimsenin İstemeyeceği Bu İşlerle, Yılda 100.000 Dolardan Fazla Kazanabilirsiniz

İşsizlik tüm zamanların en düşük seviyelerine yakın (Amerika’da) ve hala çok sayıda yüksek ücretli iş var. Maaşınızı artırmak istiyorsanız, bu işlerden bazıları üniversite diploması bile gerektirmiyor.

Ama bir sorun var.

En iyi işlerden bazıları – daha iyi bir terim olmadığı için – biraz dağınıktır. Size aceleyle altı rakamlı bir gelir sağlayabilecek en yüksek ücretli “kirli işler“den bazılarını bulduk. Ancak olumsuzluklarla başa çıkabilmeniz gerekecek.

Yengeç Tekne Kaptanı: 200.000 Dolara Kadar – Amerika’da Kimsenin İstemeyeceği İşler

İnsanlar taze yakalanmış yengeç için prim ödeyecek. Ve bu lezzetli lokmaları kim yakalar?

10 ayaklı lezzetlerin bol hasadını bulmak için teknelere atlayıp denize açılan yengeç avcıları. Alaska kral yengeçlerinin peşine düşen yengeç balıkçıları yılda yaklaşık 100.000 dolar kazanabilirken, bu teknelerin kaptanları yaklaşık 200.000 dolar kazanabilir.

Ancak mürettebat üyelerini tehdit eden fırtınalı hava ve soğuk hava koşulları nedeniyle çalışma koşulları son derece tehlikeli olabilir. “Deadliest Catch” adlı programı hiç duydunuz mu? Evet, o iş.

Buna değer mi? Koşullar yaşamı tehdit edici olabilir, ancak getirisi de yüksektir. Aç müşterilere devasa yengeçler getirmek için dalgalara ve rüzgara göğüs germeye istekliysen, ödüllerini alabilirsin.

Kamyon Sürücüsü: 100.000 Dolara Kadar

Kamyon şoförleri Amerika’yı hareket ettiriyor. Ülke çapında büyük bir teçhizat kullanmak, şehirlerin ve tüketicilerin mal tedarikini sürdürmesine yardımcı olur ve Amazon teslimat sürelerini kısa tutar.

Kamyon şoförleri yılda 100.000 dolar kazanabilir, ancak birçok sürücü kendi işle ilgili masraflarını da ödemek zorunda olan bağımsız yüklenicilerdir.

İş meşakkatli ve birçok şirket, sürücü koltuğunda takılıp kalınan uzun çalışma günlerini teşvik ederek, sürülen mil başına ödeme yapıyor. Bu, sürücülerin fiziksel sağlığı üzerinde zararlı bir etkiye sahip olabilir ve her seferinde günlerce veya haftalarca aileden uzak kalma bedeline ek olarak.

Buna değer mi?

Veteriner: 200.000 $’a kadar

Hayvanları seviyor musun? Veteriner olmak, günlük olarak evcil hayvanlara ve diğer hayvanlara bakmanın harika bir yolu olabilir.

Okula gitmek çok maliyetli olsa da, iyi bir veteriner bütün gün hayvanlarla takılırken yılda 200.000$ kazanabilir.

Dezavantajı, saatlerin uzun olabilmesi ve gecenin bir yarısında “nöbette” kalabilmenizdir. Ayrıca, tedavi ettiğiniz hayvanlar tarafından yaralanma riskiniz vardır ve bir hayvana ötenazi yapmak korkunç olabilir.

Buna değer mi? Veteriner olmak genellikle dört yıllık bir derece, ardından veterinerlik okulunda uzmanlık eğitimi gerektirir. Bu, okuldan sonra ödenmesi gereken yüksek bir borç yükü anlamına gelebilir ve yüksek maaşı önceden kazanmazsınız. Ancak okul borcunuzu en aza indirebilirseniz ve hayvanlara bakmak için uzun saatler harcıyorsanız, bu dikkate alınması gereken harika bir kariyer olabilir.

Çöp Toplayıcı: 100.000 Dolara Kadar

“Bir adamın çöpü başka bir adamın hazinesidir” derler. Bu, çöp toplama endüstrisindeki birçok kişi için kesinlikle doğrudur.

Ücret, bulunduğunuz yere ve çalıştığınız şirkete göre değişmekle birlikte, çöp toplayıcılar yılda 100.000 ABD dolarına kadar kazanabilir. Ve oraya gitmek için bir üniversite diplomasına veya öğrenci kredisi almanıza gerek yok.

Dezavantajları oldukça açık – yani kokulu, dağınık çöpleri toplamak. Ayrıca, o çöpü bütün gün taşımanız ve daha da kirli bir yere (çöplüğe) götürmeniz gerekir.

Buna değer mi? Kokuyu ve potansiyel dağınıklığı kaldırabilirseniz, bu kazançlı bir kariyer olabilir. Üstelik şehir dışına çıkmanıza da gerek yok. Birçok çöp kamyonunun, kamyondan inmeden çöpü boşaltmanıza izin veren kolları vardır.

Asansör Tamir Eden Kişi: 100.000 Dolara Kadar

Yukarı çıkan aşağı inmeli. Ama öyle değilse, onarman için cömertçe para alabilirsin.

Asansör tamir uzmanları, 100.000 $ veya daha fazla ödeme yapan birçok iş ile harika bir maaş alabilirler. Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, ortalama maaş 97.000 dolar ve daha fazla deneyime sahip teknisyenler biraz daha fazla kazanabilir.

Ancak iş, asansör bileşenleri üzerinde çalışmak için küçük alanlara sıkışmayı veya bir asansörü kuyunun içinden tamir ediyorsa yüksekte çalışmayı gerektirebilir. Yaralanmalar ve ölümler yıllık bazda meydana gelir, bu nedenle dikkate alınması gereken bir şeydir.

Buna değer mi? Eğer klostrofobik değilseniz ve dar alanlarda çalışmayı becerebiliyorsanız, maaşınız yüksektir ve asansör tamircilerine yüksek talep vardır. Ancak risk gerçek, ABD’de her yıl ortalama 14 işçi iş başında ölüyor.

Tesisatçı: 200.000 Dolara Kadar

Tesisatçılar gezegendeki en az çekici işlerden birine sahiptir, pislikleri temizlemek ve insan atığını idare etmek. Ancak işin çoğu boru ve sıhhi tesisat armatürlerini monte etmek veya onarmak.

Tesisatçılar yılda kolayca altı rakam kazanabilir ve serbest meslek sahibi tesisatçılar 200.000 $ kazanabilir. Ancak bu miktarı kazanmak için anlayışlı bir işletmeci olmalısınız.

Buna değer mi? Dağınıklıkla uğraşmaktan çekinmiyorsanız, sıhhi tesisat kazançlı bir kariyer yolu olabilir. Pek çok tesisatçı biraz daha az çöp olan yeni inşaat veya onarım işlerinde uzmanlaşabileceğinden, hepsi tıkanmış tuvaletler ve kanalizasyon kanalları değildir.

Petrol Sondaj İşçisi: 100.000 Dolara Kadar

Petrol, otomobil endüstrisinin yanı sıra diğer pek çok sektörü de yönetmeye devam ediyor. Başlangıç ​​maaşı iyi olsa da, yönetim pozisyonları yılda 100.000 ABD dolarına kadar kazanabilir. Uzman mühendis pozisyonları daha da fazla kazanabilir.

Ancak bir petrol platformunda çalışmanın tehlikeleri arasında şiddetli hava koşulları, aileden uzun saatler ve haftalarca uzakta olmak sayılabilir. Ayrıca işle ilgili yaralanma ve ölümler çoğu işten daha yüksektir.

Buna değer mi? Şantiye risklerini ve zaman kaybını kaldırabilirseniz, harcayacak vaktiniz olmadan büyük gelir elde edebilirsiniz (çünkü teçhizata takılıp kalmışsınızdır). Bu, ortalama bir Amerikalıdan daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Tehlikeli Madde Çıkarıcı: 100.000 Dolara Kadar

Kötü adamların bütün bir şehri yok ettiği bir süper kahraman filmindeki pisliği kimin temizlediğini hiç merak ettiyseniz, bu aslında iyi ücretli bir iştir.

Tehlikeli madde sökücüler, tehlikeli madde giysilerini kuşanarak ve asbest, kurşun ve radyoaktif maddeler gibi şeyleri titizlikle temizleyerek altı rakama kadar kazanç sağlayabilir. Başlangıç ​​ücreti yüksek olmasa da, bir çıraklıktan sonra yüksek bir saatlik ücret kazanabilirsiniz.

Bariz dezavantajı, temizlediğiniz malzemelerden zarar görme riskidir.

Buna değer mi? Zararlı maddeler etrafında çalışmaya hazırsanız ve tehlikeli madde giysilerinin moda olduğunu düşünüyorsanız, bu pozisyon için iyi para alabilirsiniz. Ancak radyoaktif sıvıya basarak Ninja Kaplumbağa’ya dönüşmek istemiyorsanız, bu işten kaçınmak isteyebilirsiniz.

Gastroenterolog: 400.000 Dolara Kadar – Amerika’da Kimsenin İstemeyeceği İşler

Tıp alanında, daha iyi ödeme yapan işlerden biri bir gastroenterologdur. Birçok insan, insan anatomisinin bu doktorların uzmanlaştığı kısmı nedeniyle bu işten kaçınır.

Çok fazla eğitim gerektirmesine ve size bir sürü öğrenci kredisi borcu yüklemesine rağmen, olumlu tarafı çok iyidir. Gastroenterologlar yılda 400.000 $ kazanabilirler.

Dezavantajı mı? İnsan vücudunun pek de çekici olmayan bir bölümünde uzman olmalısınız.

Buna değer mi? İşe aldırmazsanız, 400.000 dolarlık bir maaşla tartışmak zor.

Amerika’da Kimsenin İstemeyeceği Bu İşlerle, Yılda 100.000 Dolardan Fazla Kazanabilirsiniz-Kaynak: gobankingrates

Yorum yapın