You are currently viewing Amerika’da Ian Kasırgası’nın Yıkımının Ardından Son Değerlendirmeler Yapıldı
Ian Kasırgası

Amerika’da Ian Kasırgası’nın Yıkımının Ardından Son Değerlendirmeler Yapıldı

  • Post author:
  • Post category:Haber
  • Reading time:3 mins read
  • Post comments:0 Yorum
  • Post last modified:1 Ekim 2022

Amerika‘da Ian Kasırgası’nın Yıkımının Ardından Son Değerlendirmeler Yapıldı

Amerika'da Ian Kasırgası'nın Yıkımı

Amerika’da Ian Kasırgası’nın Yıkımının Etkileri

Ian Kasırgası Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğusunu vurmaya devam etti ve Florida‘nın yıkıcı bölgelerinden iki gün sonra Güney Carolina’ya indi.

Florida yetkilileri, Fort Myers ve eyaletin güneybatısındaki diğer bölgelerde ciddi hasara yol açan fırtına nedeniyle 1 doğrulanmış ölüm ve 20 doğrulanmamış ölüm bildirdi. 1,8 milyondan fazla kişi elektriksiz kaldı. Vali Ron DeSantis, özellikle sert darbe alan bariyer adalarındaki ölü sayısının değerlendirilmeye devam ettiğini duyurdu.

DeSantis, “Bir ev saatte 155 mil rüzgarla okyanusa, suya düşerse, o kişi tahliye edildiyse, bu harika” dedi. “Yapmadıysan, bundan nasıl kurtuldun bilmiyorum.”

Beyaz Saray, Florida’daki yeniden inşa ve temizlemeye yardımcı olmak için federal yardım sözü verdi.

Başkan Biden Cuma öğleden sonra yaptığı açıklamada, “Bu sadece Florida için bir kriz değil, bu bir Amerikan krizi” dedi ve ekledi, “Sadece Florida halkının bilmesini istiyorum, neler yaşadığınızı görüyoruz ve biz de” seninle yeniden.” Biden’ın Pazartesi günü Florida’nın yanı sıra Fiona Kasırgası’ndan hala iyileşmekte olan Porto Riko’yu ziyaret etmesi bekleniyor.

Amerika'da Ian Kasırgası'nın Yıkımı
Sular altında kalan bir mahalle

Hem Güney Carolina hem de Georgia olağanüstü hal ilan etmiş olsa da, tahliye emri verilmedi. Güney Carolina Valisi Henry McMaster, fırtınanın gücünün azaldığını kabul etti, ancak sakinleri uyanık olmaya çağırdı.

Ian Kasırgası bölgeden geçtikten sonra evler yanıyor

Cuma günü düzenlediği brifingde McMaster, “Bu, olabileceği kadar kötü değil” dedi. “Birçok dua cevaplandı, ancak insanlardan henüz vazgeçmemelerini istiyorum, çünkü hala geliyor. Dışarı çıkmadık. Henüz ormanda devam ediyor.” dedi.

Kaynak: yahoo.com

Bir yanıt yazın