HaberSeyahat

American Airlines, Seyahatlerin Artmasıyla Pilot Sıkıntısı Çekiyor

American Airlines, Seyahatlerin Artmasıyla Pilot Sıkıntısı Çekiyor

Havayoluyla Seyahat Eden Yolcular

American Airlines, Pilot Sıkıntısı Çekiyor

American Airlines, personel sıkıntısı nedeniyle İşçi Bayramı tatili hafta sonundan sonra üç şehir için hizmeti durduracak ve son aylarda binlerce iptal ve kesinti arasında havayolu endüstrisindeki son hıçkırıklara işaret edecek.

Bir havayolu sözcüsü, şirketin Toledo, Ohio’ya hizmeti bırakacağını söyledi. Sözcü, The Hill’e gönderdiği bir e-postada, “Ekip üyelerimizin Islip, Ithaca ve Toledo’daki müşterilerimize sağladıkları özen ve hizmet için son derece minnettarız ve bu süre zarfında onlarla yakın bir şekilde çalışıyoruz” dedi. “Bu tarihten sonra seyahat etmeyi planlayan müşterilere alternatif düzenlemeler sunmak için proaktif olarak ulaşacağız.”

Çok sayıda Amerikalının pandeminin başlamasından bu yana ilk kez seyahat etmesiyle seyahat talebi arttı. Ulaştırma Güvenliği İdaresi, Cuma günü havalimanlarında yaklaşık 2,44 milyon kişiyi taradığını söyledi ve bu sayı 28 Kasım 2021’den bu yana diğer tüm günlerden daha fazla.

Bu arada havayolları, pandeminin zirvesinde milyonlarca işi işten çıkardıktan ve fiyatları yükselttikten sonra artan talebe ayak uydurmak için mücadele etti.

Geçtiğimiz hafta sonu Babalar Günü ve Juneteenth öncesinde binlerce uçuş iptal edildi veya ertelendi.

Delta Air Lines, 1 Temmuz ile 7 Ağustos arasında günlük programından 100 uçuşu kesti ve şirketin pilotları, Perşembe günü yayınlanan müşterilere, çok sayıda iptali azaltmak için “rekor miktarda” fazla mesai yaptıklarını söyleyen bir açık mektup yazdı.

Diğer havayolları da seferlerini azalttı. The Dallas Morning News , Southwest Airlines’ın bu yaz 20.000 uçuşunu durdurduğunu bildirdi.

American ayrıca, havayolu sözcüsünün mevcut talep ortamına daha iyi uyması gerektiğini söylediği diğer sekiz rotada da değişiklikler yapıyor. Bu rotaların tümü, bir çıkış veya varış şehri olarak havayolunun merkez havalimanlarından birini içeriyor.

Air Line Pilots Association’a (ALPA) Göre;

Tamamı American’a ait olan üç bölgesel havayolu şirketi – PSA Airlines, Envoy Air ve Piedmont Airlines – kısa süre önce American ile pilotları cezbetme ve elde tutma çabalarının bir parçası olarak “önemli ücret artışları” içeren sözleşme anlaşmalarını duyurdu.

American için günlük 800 uçuş gerçekleştiren PSA Havayolları’nda çalışan pilotlar, iki yıl boyunca yüzde 50 ek maaş zammı alacak.

ALPA’nın PSA pilot grubu başkanı John Ebbert yaptığı açıklamada, “Yeni PSA anlaşmaları yalnızca PSA’nın kaliteli pilotları işe almasına ve elinde tutmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda diğer bölgesel havayollarının da aynı şeyi yapması için standartları belirleyecek.” Dedi.

Kaynak: thehill.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir