İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Amazon’un Yeni Ödeme Sistemi

Amazon’un Yeni Ödeme Sistemi

Amazon'un Yeni Ödeme Sistemi-AmazonGo

Amazon‘un Yeni Ödeme Sistemi yazımızda dünyaca ünlü Amazon şirketinin yakında satın alacağı Whole Foods marketler zincirinde uygulamaya koyacağı ürün satın alma ve ödeme sistemini yazdık.

Amazon'un Yeni Ödeme Sistemi-AmazonGo
AmazonGo

Amazon’un Yeni Ödeme Sistemi AmazonGo

Amazon online satış şirketi, binlerce çalışanın yerine geçecek yeni bir otomatik ödeme sistemiyle Whole Foods‘ta maliyetleri düşürmek için girişim başlattı. AmazonGo adını verdikleri uygulamanın geliştirilmesine devam ediliyor. AmazonGo uygulaması ile müşterilerin kasaya gidip ödeme yapmasına gerek kalmıyor. Müşteriler markete girdiklerinde akıllı telefonlarını sisteme tanıyor. Sistem üzerindeki hesaplarından alışveriş ögelerini takip ederek alışverişlerini yapıyorlar. Just Walk Out Teknolojisi ile ürünlerin raflardan ne zaman alındığını veya geri gönderildiğini otomatik olarak algılar ve Amazon web sitesine göre onları sanal bir araç ile takip etmektedir. Alışverişiniz bittiğinde mağazadan ayrılabilirsiniz ve Amazon harcamanızı faturalandırarak hesabınıza göndermektedir.

En Değerli 100 Teknoloji Şirketi
Amazon

Amazon’un Whole Foods Şirketini Alması ve Yenilikleri

Amazon şirketi 13,7 milyar dolar ile satın alacağını duyurduğu Whole Foods marketler zincirinin daha fazla müşteri çekebilmesi için bu teknolojiyi burada uygulamayı planlıyor. Amazon şirketi kendi bünyesindeki tüm teknolojik yenilikleri Whole Foods’a getirerek kar oranlarını arttırmayı planlıyor. Robotlar ve droneların kullanımına önem veren Amazon, çalışanlarının maliyetlerini azaltmayı planlıyor. Teknolojiyi kullanarak verimliliği artırma öncelikleri arasındadır. Amazon şirketi Whole Foods’da ki fiyatların herkesin ulaşabileceği oranlarda olması için çalışmalara başladı. Müşteri tabanının genişletilmesi için bu fiyatlandırılmanın yapılması gerekiyor. Amazon kendi adına güvendiği için market de bulunan bazı ürünlerin fiyatını artırıyor. Müşterilerinin bunları alacağını da biliyor.

Amazon'un Yeni Ödeme Sistemi-AmazonGo
John Mackey

Whole Foods’un Geliştirilmesi

Amazon’un Whole Foods şirketini satın almasıyla, Whole Foods eş-kurucusu John Mackey‘nin CEO olarak kaldığı bir dönemde marketlerini işletmeye devam edecek. Merkezi Austin, Texas, şirketin 1980’de kurulduğu yerde kalacak. Mackey’nin yaptığı açıklamada. “Bu ortaklık Whole Foods Market’in hissedarları için maksimum değeri sağlamak için bir fırsat sunarken, aynı zamanda misyonumuzu genişletiyor. Müşterilerimize en yüksek kaliteyi, tecrübeyi, kolaylığı ve yeniliği getiriyoruz” dedi. Whole Foods şirketi ayrıca kötü giden satışları nedeniyle bu satışa sıcak bakmaktadır. Amazon ayrıca, Whole Foods’un envanterini değiştirmeye ve kitlenin temyiz etmesi çok pahalı görülen ürünlerin yerine kendi özel etiketli ürünlerini satmaya çalışacak. Bu çalışma ayrıca Whole Foods‘un özel markayla fiyat rekabetinde bulunma çabasına uyuyor ve Amazon‘a kendi gıda markalarını geliştirmeye yönelik daha büyük bir temel sunuyor. Özel ürünler ile piyasa rekabetini sürdüreceklerdir.

Whole Foods Web site: www.wholefoodsmarket.com

Amazon’un Yeni Ödeme Sistemi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir