İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Amazon, ABD’de Toplam 300 Çalışanı Olan 2 Tesisini Kapatıyor ve 42 Yeni Bina İçin Planlarını Rafa Kaldırıyor

Amazon, ABD’de Toplam 300 Çalışanı Olan 2 Tesisini Kapatıyor ve 42 Yeni Bina İçin Planlarını Rafa Kaldırıyor

Amazon ABD'de

Amazon, ABD’de Toplam 300 Çalışanı Olan 2 Tesisini Kapatıyor ve 42 Yeni Bina İçin Planlarını Rafa Kaldırıyor

Amazon ABD'de

Amazon, ABD’de Toplam 300 Çalışanı Olan 2 Tesisini Kapatıyor ve 42 Yeni Bina İçin Planlarını Rafa Kaldırma Kararı Aldı

Amazon, Baltimore’daki iki tesisini kapatıyor ve başka yerlerde 300’den fazla işçiye iş sunuyor. Amazon, geniş dağıtım ağının büyümesini kısıtlamak zorunda. Bir danışmanlık firması Bloomberg’e verdiği demeçte, e-ticaret devi 42 yeni ABD tesisi için planlarını rafa kaldırdı.

Amazon kemerini sıkmaya başlıyor.

E-ticaret devi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yerel haber kuruluşu WMAR-2 tarafından ilk kez bildirildiği üzere, Baltimore’da toplam 300’den fazla kişinin çalıştığı iki dağıtım istasyonunu kapattığını duyurdu.

Bir Amazon sözcüsü, WMAR-2’ye şirketin istasyonlardaki personele bölgedeki diğer dağıtım istasyonlarına transfer şansı sunacağını söyledi. Sözcü, başka kaç istasyon olduğunu belirtmedi, ancak “birkaç” olduğunu söyledi.

Hareket, Amazon’un geniş dağıtım ağının genişlemesini geri çevirmesindeki en son adım gibi görünüyor. Amazon’un emlak alımlarını takip eden bir danışmanlık firması olan MWPVL International Inc, Bloomberg Amazon’un ABD’de 42 tesis açma planlarını rafa kaldırdığını ve 21 tane daha açma planlarını ertelediğini söyledi.

Şirket, Nebraska’da neredeyse tamamen inşa edilmiş olan 700.000 metrekarelik bir tesisin açılışını 2024 yılına kadar erteledi.

Finans Direktörü Brian Olsavsky Nisan ayında gazetecilere verdiği demeçte, Amazon’un emlak imparatorluğu, pandemi sırasında talepteki artış nedeniyle patladı ve şimdi şirkete fazla alan bıraktı.

Olsavsky, Amazon’un 2021’in ortasından Nisan 2022’ye kadar operasyonlarının ve işgücünün boyutunu iki katına çıkardığını söyledi. Amazon ayrıca  bu yıl perakende bölümündeki işe alımları da azalttı. Insider daha önce, bölümün artan enflasyondan ciddi şekilde etkilendiğini bildirmişti.

Ancak Amazon, işinin her bölümünde dizginlenmiyor. Insider’dan Eugene Kim Cuma günü, şirketin satıcıları ürünleri daha uzun süre saklamak için tasarlanmış yeni bir deneme programına davet ettiğini bildirdi. Amazon, tarihsel olarak hızlı geri dönüş stokuna odaklanmış olsa da, bu yeni program, depo pazarından daha büyük bir pay almaya baktığının sinyallerini veriyor.

Amazon, ABD’de Toplam 300 Çalışanı Olan 2 Tesisini Kapatıyor ve 42 Yeni Bina İçin Planlarını Rafa Kaldırıyor-Kaynak: businessinsider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: