Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Amazon 55000 Teknoloji Personeli Alacağını Duyurdu

Amazon 55000 Teknoloji Personeli Alacağını Duyurdu

Amazon 55000 Teknoloji Personeli Alacak

Amazon.com’un CEO’su Andy Jassy‘nin önümüzdeki aylarda küresel olarak doldurmayı planladığı yeni kurumsal ve teknoloji personelinin sayısını belirledi. Dünyanın en değerli şirketlerinden birinde en iyi işe başlamasından bu yana ilk basın röportajında ​​​​sadece planı anlattı.

Ek personel, 30 Haziran itibariyle Google’ın çalışan sayısının üçte birinden fazlasına eşittir ve tüm Facebook çalışanına yakındır. Yeni işe alınanlar, Amazon’un kurumsal ve teknoloji iş gücünü yüzde 20 artıracak.

Jassy, ​​şirketin geniş bant erişimini genişletmek için uyduları yörüngeye fırlatmak için yeni bir bahis de dahil olmak üzere perakende, bulut ve reklamcılık ve diğer iş alanlarındaki talebi karşılamak için daha fazla insan gücüne ihtiyacı olduğunu söyledi. Amazon’un işe alım planlarının ortaya çıkması, 15 Eylül‘de başlayacak olan yıllık iş fuarının hemen öncesinde geldi.

Amazon, şirket için büyük ölçüde yeni olan mühendislik, araştırma bilimi ve robotik rollerindeki pozisyonları doldurmak istiyor.

Amazon’un işe alım çılgınlığı, bazı işverenlerin dolduramayacakları açık işlere sahip olduklarından şikayet ettikleri sıkı bir işgücü piyasasının ortasında geliyor. Dahası, birçok çalışan evden çalışmaya devam etmek isterken, şirketler ofise dönüşü dengelemeye çalışırken, işgücü piyasası bir sarsıntının ortasında.

Amazon kısa süre önce arka ofis planlarını inceledi ve çalışanlara gelecek yıldan itibaren haftada sadece üç gün ofiste geçirme seçeneği sundu. Zaten Amerika’nın en büyük ikinci özel işvereni, Jassy’nin istediği 55.000 yeni çalışanın 40.000’den fazlası ABD için ayrılmış durumdadır.

Amazon 55000 Teknoloji Personeli Alacağını Duyurdu-Kaynak: reuters.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir