Anasayfa » Ekonomi ve Para » Alice Everdeen İçerik Yöneticisi Olarak Çalıştığı İşini Bırakıp, Fiverr’da Seslendirme Yaparak 102.000 Dolar Kazanmaya Başladı

Alice Everdeen İçerik Yöneticisi Olarak Çalıştığı İşini Bırakıp, Fiverr’da Seslendirme Yaparak 102.000 Dolar Kazanmaya Başladı

Alice Everdeen İçerik Yöneticisi

Alice Everdeen İçerik Yöneticisi Olarak Çalıştığı İşini Bırakıp, Fiverr’da Seslendirme Yaparak 102.000 Dolar Kazanmaya Başladı

Alice Everdeen İçerik Yöneticisi

Alice Everdeen İçerik Yöneticisi Olarak Çalıştığı İşini Bırakıp, Fiverr’da Seslendirme Yapmaya Başladı

31 yaşındaki Alice Everdeen, bir ek firma için içerik yöneticisi olarak haftada 60 saat çalışıyordu. CNBC’nin bildirdiğine göre, seslendirme yan işini tam zamanlı olarak sürdürmek için iki yıl önce ayrılmaya karar verdi. Everdeen şimdi çok daha az saat çalışmasına rağmen ayda 15.000 dolar kazanıyor.

Yetersiz kurumsal işinden nefret eden bir Y kuşağı, iki yıl önce işten ayrılmaya ve tam zamanlı olarak seslendirme oyunculuğuna devam etmeye karar verdi.

31 yaşındaki Alice Evergreen, CNBC Make It’e verdiği demeçte, bir ek şirkette içerik yöneticisi olarak haftada 60 saat çalışarak yılda sadece 42.000 dolar kazanmanın onu mutlu etmediğini söyledi. Daha az saat çalışarak artık Amazon, Southwest Airlines ve OnlyFans gibi müşteriler için çok daha fazla seslendirme yapıyor. CNBC, geçen yıl 102.000 dolar kazandığını gösteren belgeleri inceledi. Everdeen yayıncıya “Günde 3 ila 5 saat çalıştığımı söyleyebilirim” dedi. Ayrıca kocasıyla birlikte ABD’yi dolaşabilmeleri için bir okul otobüsünü yeniledi. CNBC’ye, kazandığı ekstra parayı modifikasyonlara harcadığını ve gelecek hafta yolculuklarına başlamayı planladıklarını söyledi.

Everdeen, “Standartlarımıza göre yetişkin olarak başardığımızı hissediyoruz.” Dedi. “Yapmamız gerekenlerin söylenmesi yerine hayallerimizin peşinden gitmek istiyoruz.”

Son haftalarda, “sessiz bırakma”, Insider’ın bu yılın başlarında bir maaş çeki toplarken iş-yaşam sınırlarını belirleme fikri hakkında ” kıyafet kültürü ” hakkında bir hikaye yayınlamasının ardından ilgi gördü.

Evergreen, CNBC’ye, yıllar önce MSNBC için bir yapımcı olarak çalışırken saatlerce fazla mesai yaparak yorgunluktan ve gönül rahatlığından kaçınmak için nasıl katı sınırlar koyacağını öğrendiğini söyledi. “İşte daha uzun kalmak istediğimde iyi değil. Bu, dikkatimi dağıttığım ve olup bitenlerle uğraşmadığım anlamına geliyor. Hayatta tatmin olmadığımı hissettiğimde kendimi işime verdiğimi fark ettim” dedi.

Evergreen, gelirinin %80’i için Fiverr serbest çalışma platformuna güvendiğini ve bazen geceleri iş olup olmadığını kontrol ettiğini söyledi.

“Eskiden Fiverr’den bildirimler alırdım ve gürültü kesildiğinde, beynimde ‘Para!’ dediğim dopamin salınımını tetikledi.”

Daha az saat çalışmanın daha az tutkulu olduğu anlamına gelmediğini söyledi, ancak: “Önemli olmayan şeyleri bırakmayı öğrenmek uzun zaman aldı. Ayda 4.000 dolar kira ödüyor ve ardından haftada 60 saat çalışıyordum yapmak istediğim şey bu değildi.”

Alice Everdeen İçerik Yöneticisi Olarak Çalıştığı İşini Bırakıp, Fiverr’da Seslendirme Yaparak 102.000 Dolar Kazanmaya Başladı-Kaynak: businessinsider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir