HaberYaşam

Ali Demeli’nin Felçli Eşine ve Zihinsel Engelli Oğluna Bakması

Ali Demeli’nin Felçli Eşine ve Zihinsel Engelli Oğluna Bakması yazımızda Trabzonlu Ali amcanın hayat arkadaşı Sezen teyzenin felç geçirmesiyle tüm hayatını ona adaması ve zihinsel engelli oğluna sevgi ile bakmasını yazdık.

Sezen Teyzenin Felç Geçirmesi

Trabzon Ortahisar’da yaşayan Ali Demeli, felçli olan eşine ve engelli oğluna bakıyor. 72 yaşındaki Ali bey eşine vefalı olurken, çocuğuna da şefkatle bakıyor. Felçli eşine ve zihinsel engelli oğluna tek başına bakmaya devam ediyor. Sezen Demeli, 12 yıl önce bir üzüntü geçirdiğini, daha sonra komşuya gittiğini belirtiyor. Komşudan çıkarken dudağı yukarı doğru asılı kalmış. Daha sonra bütün vücudunu kullanamamaya başlamış. Sezen teyzenin bir elinde hissiyat kalmamış, diğerinde ise sürekli olarak titreme var. Tek başına yeme içme işlerini yapamayanın Sezen teyzeye, sürekli olarak eşi Ali bey yardımcı olmaktadır. Mutfağı, çamaşırı, bulaşığı ve evin diğer tüm işlerini kendisi yapmaktadır. Ali Demeli ve Sezen Demeli çiftinin 52 yıllık bir evliliği bulunmaktadır. 5 tane çocuk büyütmüşlerdir.

Ali Demeli'nin Felçli Eşine

Ali Demeli’nin Felçli Eşine ve Zihinsel Engelli Oğluna Zorlanmadan Bakması

Ali bey başlarda eşine ve oğluna bakmakta zorlandığını, fakat alıştığını belirtiyor. Artık evden de hafta da 1-2 kez çıkabildiğini ifade ediyor. Cuma namazlarına çıktığını ve şehirde işi olduğu zaman dışarıya çıktığını anlatıyor. 35 yaşında olan zihinsel engelli oğlu Emre’nin de tüm ihtiyaçlarını Ali bey karşılamaktadır. Sezen teyze, oğlu Emre’nin herhangi bir hastalık geçirmesinde çok üzüldüğünü ve eşi Ali beye hemen oğluna bakması için çağrıda bulunduğunu belirtiyor. Kendisinin felçli olmasını umursamayan Sezen teyze, kendisinden çok oğlunu düşünüyor.

Ali amcanın bu yaşlı haliyle üstlenmiş olduğu bakım işi onu zorlamaktadır. Ailesine sevgiyle yaklaşan Ali amca, hiçbir zaman şikayet etmiyor ve onlara en iyi şekilde bakmaya devam ediyor. Ali amca evlenirken eşine bakmaya söz verdiğini ve ona bakmanın görevi olduğunu belirtiyor. Ali amca gücü yettiği kadar eşine ve oğluna bakacağını söylüyor.

Ali Demeli’nin Felçli Eşine ve Zihinsel Engelli Oğluna Bakması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir