HaberKişisel GelişimPsikolojiYaşam

Akıl Kontrolü Yaparak Tek Tip Toplum Oluşturmak

Akıl Kontrolü Yaparak Tek Tip Toplum Oluşturmak yazımızda tek tip toplum oluşturmanın programlama tekniği ile nasıl yapıldığı, Alfa ve Beta programlarının filmlerdeki etkisi, subliminal mesajlar verme ve 25.kare tekniğini yazdık.

Akıl Kontrolü İle Tek Tip Toplum Oluşturmak

Tek tip toplum oluşturmanın anahtarı, çoklu kişilik kavramından geçmektedir. Çeşitli psikolojik teknikler kullanılarak insanlar sabit olmayan karakterlere hapsedilmeye çalışılıyor. Kişiliği oturmamış insanları daha çabuk kandırılabilmektedir. Akıl kontrolü yaparak bu tipteki kişiler kontrol altına alınmaktadır. Çeşitli ilaçlar kullanmadan programlama yoluyla insanların akıllarının kontrolleri ele alınmaktadır. Böylece insanların karakteriyle oynayarak, istedikleri gibi bölümlere ayrıştırabilmektedirler. Programlama ile akıl kontrolü filmlerde, tiyatrolarda, çizgi filmlerde ve reklamlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu akıl kontrolleriyle istenilen insan modeli oluşturulmaya çalışılmaktadır. Planlanmış kişilik ayrıştırılması yoluyla aklı bölümlere ayırarak, çoklu kişilikler oluşturulan sistematik yapıya programlama denir. İnsanları köleleştirmek için istenilen karakter ise; travma, tekrarlama ve takviye sonucu oluşturulmaktadır. Bunun için Alfa programları ve Beta Programları kullanılmaktadır.

Akıl Kontrolü Yaparak

Alfa ve Beta Programları

Çoklu kişilik oluşmasını tetikleyici siyah-beyaz ve zıt renklerden oluşan çizgili kıyafetler kullanılır. Dizilerde bu teknik kullanılır. Ayna ve çizgili kıyafetler birlikte kullanılır. Aynanın kullanımı kişinin içindeki diğer karakteri temsil etmektedir. Tavşan kulaklıkları ve fiyonklar, kişinin akıl kontrolünde olduğunu simgelemektedir. İzleyiciye “yönlendirilmeye uy” anahtar kelimesi vurgulanır. Mor, kırmızı-mavi renkler değişimi tetikler. Peruklar, kişilikleri temsil eder. Balonlar, akıl kontrolündeki kişilik bozukluğunu gösteren objelerdir. Kelebek gösterimi, programın bitmesinden sonra doğan yeni karakteri gösterir. Aynı zamanda aklın çırpınmasını, tutunamamayı ve kafa yapmışlık hissini tetikler. Kuşların havalanması da yeni bir karakterin ortaya çıktığını belirtir.

Akıl Kontrolü Subliminal

Subliminal Mesajlar

Türkiye’de bu tür ve benzeri teknikler birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Uzmanlara göre özellikle satış ve pazarlamada kızılötesi ışınlar ve düşük frekanslı reklamlarla tüketiciye gizli propaganda yapılmaktadır. Subliminal mesajların hedefinde çocuklarda bulunmaktadır. Çocuklara sevgiyi ve kardeşliği öğütleyen masum zannedilen çizgi filmlerin arasına uygunsuz resimler ve şiddet unsuru içeren görüntüler, teknoloji sayesinde planlı bir şekilde saklanmaktadır. Subliminal mesajlar 55 ülkede yasaklanmıştır, fakat denetimlerin sıkı yapılmaması nedeniyle sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir.

Akıl Kontrolü 25.Kare Tekniği

Filmlerde 25.Kare Tekniği İle Gizli Mesaj Vererek Akıl Kontrolü Sağlamak

Filmler kare kare resimlerin birleştirilmesiyle yapılmaktadır. Her 1 saniye için 24 resim birleştirilir. Dünya genelinde 25.kare olarak bilinen teknik ile araya 1 tane resim eklenir. 25.kare tekniği filmlerin yanı sıra tüm videolarda kullanılabilmektedir. Sinema, dizi, belgesel, haber, reklam, müzik kliplerinde de bu teknik rahatlıkla kullanılmaktadır. Verilen mesaj bilinçaltına verildiği için kişiyi daha çok etkilemektedir.

25.kare tekniği 4 alanda yoğunlaşmaktadır. Birincisinde dini içerikli sahnelerde dine özel kareler kullanılır ve kişinin dine olan ilgisi arttırılır veya başka bir dini inanışa sahipse, o dine karşı sempatisini arttıracaktır. İkincisinde küçük çocukların ahlakını bozmaya yöneliktir. Çizgi filmlerde ve dizilerde daha sık kullanılır. Görüntünün içine uygunsuz resim ve kelimeler yerleştirerek, çocukların zihinleri bulandırılır. Üçüncüsünde 25.karede satışları artırmaya yönelik telkin kelimeleri çıkar. Mısır yemek, hamburger yemek, kola iç gibi kelimeler bilinç altınıza işlenir. Dördüncüsü ise duygusallığı arttırmayı sağlar. Filmin kişiyi etkileme oranını arttırmak için duygusal, korku, gerilim, acıma gibi görseller 25.karede kullanılır.

Akıl Kontrolü Yaparak Tek Tip Toplum Oluşturmak-İnsan ve Hayat Dergisi‘nden yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir