Kişisel GelişimYaşam

Aile Hayatında İdeal Erkek Nasıl Olmalı?

Aile Hayatında İdeal Erkek Nasıl Olmalı? yazımızda erkeklerin eşlerine nasıl davranması gerektiği ve ideal erkek tanımının ne olduğu hakkında yazdık.

Aile Hayatında İdeal Erkek

Aile Hayatında İdeal Erkek: Ben Değil Biz Sözcüğünü Hayatına Katan Erkektir

Ergenlik yılları kızlara göre fazla uzundur erkeklerde. Bu ergenliğin uzaması erkeklerin çocuklar gibi davranmasına neden olur. Çoğunlukla bu yaş 40’a kadar uzar. Normal ergenlik bitimi 22 yaş olarak bilinir. Kadınlarda bu yaş bitiş olur, fakat erkeklerde bu ergenlik bitişi her geçen yıl uzayabilir. Çıkan sorunlara karşı üstüne düşeni yapmaktan kaçınır, dertlerden ve sıkıntılardan hemen uzaklaşmak ister. Bu tip erkekler kadınların sevmediği tipte erkeklerdir. Kadınlar sorumluluk alan ve özgüveni yüksek, kişiliği oturmuş erkekleri ideal erkek olarak görmektedir. Ergen olan erkek empati kurmaktan yoksun olur ve karşıdakinin nasıl hissettiğini çoğunlukla anlamaz ve odunluk yaparak kadının incinmesine neden olur. Bu davranış kişiyi ideal erkek olmaktan uzaklaştırır.

Aile Hayatında İdeal Erkek-Ön beyin

Erkeklerdeki Ön Beyin Kadınlara Göre Daha Geç Gelişir

Bu geç gelişme erkeklere, karşıdakini düşünme özelliğini geç kazandırır. Bu ön beyindeki mekanizma insana fevri davranmama, düşünerek karar verme, önce ölç sonra uygula gibi özellikler kazandırır. Erkeklerde bu özellikler geç kazanıldığından, kadınların erkeklere hoşgörüyle yaklaşması çok doğru bir davranış olacaktır. Yoksa ikili ilişkiler pek de istenildiği gibi gitmez. Kadınlar, erkeklerin davranışlarını anlamalı, fakat onayı verirken kendi beyin süzgecinden geçirdikten sonra onay vermelidir. Erkekler düşüncelerine duyguyu katmayı zor yaparlar, kadınlarda annelik özelliğinden gelen bir empati gelişmişlik özelliği bulunmaktadır. Bu dengelemeyi kadın üzerine alarak, ikili ilişkide empati kurmayı erkeğe öğretmeli ve ilişkiyi sağlam bir şekilde yürütme yoluna gitmelidir.

Aile Hayatında İdeal Erkek-Örnek aile

Aile Hayatında İdeal Erkek Az da Olsa Eşini Kıskanmalıdır

Kadınlar, erkeklerin eşini az da olsa kıskanmasını istiyor. Bu sahiplenmeyle doğru orantılıdır. Buradaki konu erkeğin kadını sahiplenerek arkasında durması ve kadına güven vermesidir. Kadın bu durumundan hoşnut kalmaktadır.

Evliliklerde İki Tarafta Birbirinin Haklarına Saygı Göstermelidir

Erkek ve kadın egolarını ve bencilliklerini bir kenara bırakıp ortak paydada buluşmalıdır. Küçüklükten itibaren annelerin oğullarına yapmış olduğu övmeler, şımartmalar ve kendisini büyük görecek davranışlar, çocuklarda ileri ki hayatlarında duvara toslamak gibi bir etki bırakır. Gerçek hayata başladığında yaşadığı olaylarda kendini evdeki anne övmelerinde olduğu gibi olmadığını kötü tecrübelerle anlıyor. Çocukları överek, yaptığı güzel davranış ve çalışmalarını övün. Bu ondaki gelişme hevesini artırıp yaşamda özgüvenli bir birey olmasına katkı sağlar.

Kadınlar Tutarsız ve Yalan Söyleyen Erkeklerden Hoşlanmazlar

Kadınlar bir günü bir gününe uymayan, her gün değişik davranışlarda bulunan erkeklerden pek haz etmezler. Bundan kasıt, kadın güvenebileceği erkeği aradığında her türlü güven vermeyen olayda erkeği kendinden uzaklaştırır. Bu nedenle erkeğin, ideal erkek olması için karşı tarafa iyi ölçüde güven vermesi gerekir. Ailelerde sevgi, saygı, sabır, sadakat (4s) özellikleri varsa bu ailelerde hiç bir sorun çıkmaz ve mutlu bir aile yaşamı onların olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir