Sağlık

Ağrılı Eklemler İçin Yakı Tarifi ve Kemik Erimesine Karşı Kür

Ağrılı Eklemler İçin Yakı Tarifi ve Kemik Erimesine Karşı Kür yazımızda romatizmal ağrılar için doğal yakı yapımı ve 20 yaş üzeri kemik erimesine karşı yumurta kabuğu kürünü yazdık.

Ağrılı Eklemler İçin Yakı Tarifi-Isırgan Otu
Isırgan Otu

Ağrılı Eklemler İçin Yakı Tarifi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı dul avrat otu
  • 1 yemek kaşığı kırmızı acı biber
  • 1 tatlı kaşığı zencefil
  • 1 tatlı kaşığı karanfil
  • 1 tatlı kaşığı ısırgan otu
  • Petekli bal

Hazırlanışı

Bir kaba 1 tatlı kaşığı kadar karanfilinizi koyun. 1 tatlı kaşığı kadar zencefil ekleyin. 1 yemek kaşığı kadar olabildiğince acı biber koyun. 1 tatlı kaşığı kadar ısırgan otu koyun. 1 yemek kaşığı kadar dul avrat otu ekleyin. Eğer karışımlarınız ezilmemiş ise havadan birlikte döverek birbirlerine karışmalarını sağlayın. 1 kase kadar balı peteğiyle birlikte kabın içine koyun. Ardından bu karışımı karıştırın ve macun haline getirin.

Kullanımı

Ağrıyan yerinize sürün ve tülbent veya bezle sararak 15 dakika kadar bekletin. Romatizma ilaçları yerine bu karışımı uygulamanız ağrılarınıza iyi gelecektir. Eğer bu malzemeleri bulamıyorsanız sadece ısırgan otu ile de yakı yapabilirsiniz. Açık yaranın üzerine bu yakıyı sarmayınız. Hamile bayanlarında kullanmaması gerekir.

Kemik Erimesine Karşı Kür
Yumurta Kabuğu

Kemik Erimesi İçin Kür Yapımı

Kemik erimemesi için güneşten D vitaminizi almayı unutmayın. Ayrıca ekmek tüketimini sıfırlayın. Bağışıklık sisteminin doğru çalışması demek kemik erimesinin oluşmaması demektir.

Malzemeler

  • 5 tane organik çiğ yumurta kabuğu (gezen tavuğun yumurtasının kabuğu olmak zorunda)
  • 2 tane limon kabuğunun rendesi
  • 2 yemek kaşığı gerçek karakovan balı
  • 6 tane limonun suyu

Hazırlanışı

1 tane kavanoza 5 tane organik yumurta kabuğunu parçalayarak koyun. İçine 2 tane limon kabuğunun rendesini koyun. 6 tane limonun suyunu ekleyin. Kavanozun ağzını kapatıp beklemeye alın. Yumurta kabukları eriyene kadar bu kürü bekletin. Doğal olmayan yumurta kabuklarıyla yaparsanız kürünüz küflenir. Karışımınızın içine hakiki karakovan balından 2 yemek kaşığı kadar ekleyin. Balın hakiki olması gerekiyor, hakiki bulamazsanız balsız yapın.

Kullanımı

Her gün 1 tatlı kaşığı kadar bu kürü içebilirsiniz. Aç karnına da içebilirsiniz yemekten 1 saat sonra da içebilirsiniz. 20 yaş üzeri insanların kullanması önerilir. Loş bir ışıkta beklemede kalması gerekir.

Ağrılı Eklemler İçin Yakı Tarifi ve Kemik Erimesine Karşı Kür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir