Bilim ve TeknolojiEkonomi ve ParaHaber

Adil Kullanım Kotası Kalkınca Ne Olacak?-Türk Telekom

Adil Kullanım Kotası Kalkınca Ne Olacak?-Türk Telekom yazımızda yeni yılla birlikte kalkan internet hızı düşürmeyle limitsiz internetin içeriği, aboneleri nelerin beklediğini ve Türk Telekom yatırımını yazdık.

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor

Adil kullanım kotası Ocak 2019 tarihinde kalktığı zaman Türk Telekom firması tüm abonelerinin internetlerini limitsiz internet paketine çevirecek. Böylece Adil kullanım kotası tamamen kalkmış olacak. Taahhüttü olanlarda hiçbir şey yapmadan bu hizmetten faydalanacak ve ek ücret ödemeyeceklerdir. Faturalarına ek hiçbir ücret yansımayacaktır. 24 ay taahhüttü olanlar bu süre boyunca aynı ücreti ödeyecekler ve limitsiz internet kullanacaklardır. Türk Telekom‘un şuanda 10.6 milyon abonesi bulunuyor. Bu abone sayısı her yıl hızlı bir şekilde artmaktadır. Çok farklı kampanyalarla yeni abonelerde limitsiz internet sahibi olabilecek.

Çocuklar İçin Güvenli İnternet

Limitsiz İnternet Dönemi

Kota varken, belirli bir internet erişimi yaptığınızda internet hızı ciddi oranda yavaşlıyordu. 1 Ocak‘tan itibaren hızda artık herhangi bir düşme olmayacak. İnternet aboneleri artık sürekli olarak aynı hızda internet hizmeti alacaklar. Şuanda tüm abonelerin internetleri kotalı iken, yeni sistemle tüm internetler limitsiz olacak.

Limitsiz İnternetin Faturası Ne Olacak?

Yeni internette müşterilerden ek hiçbir ücret alınmayacaktır. Taahhüttünü yenileyen aboneler ve yeni aboneler farklı kampanyalardan yararlanabilecektir. İnternet kullanımının daha da artması bekleniyor. Türk Telekom yıl sonuna kadar 4 milyar TL’lik daha yatırım yapacak. Yapılan yatırımlarla internet hızı her geçen gün artıyor. Yıllardır alınan internet hızının yanına yaklaşamayan altyapı, şimdilerde tam olarak bekleneni verecektir. Türk Telekom’un fiber altyapıya önem vermesiyle ülkemizde fiberleşme oranı %80’lere geldi. Fiberleşme alt yapısıyla ülkemiz diğer Avrupa ülkeleri ve Amerika ile yarışır düzeydedir. İnternet dünyasında internet servis sağlayıcıların rekabetleri 2019 yılında daha da kızışacağı benziyor. İnternet abonelerin dikkat etmesi gereken nokta ise kampanyaların içeriği ve anlaşılan paketin aşımında ne kadar GB başına ücret alınacağıdır.

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun bilgilendirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir