Anasayfa » Haber » ABD Hazine Yetkilisi Rusya’yı Türkiye Üzerinden Batı Yaptırımlarını Atlamaya Çalıştığı Konusunda Uyardı

ABD Hazine Yetkilisi Rusya’yı Türkiye Üzerinden Batı Yaptırımlarını Atlamaya Çalıştığı Konusunda Uyardı

ABD Hazine Yetkilisi Wally Adeyemo

ABD Hazine Yetkilisi Rusya’yı Türkiye Üzerinden Batı Yaptırımlarını Atlamaya Çalıştığı Konusunda Uyardı

ABD Hazine Yetkilisi Wally Adeyemo
Wally Adeyemo

ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, Türkiye Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş‘a Rus kurumlarının ve bireylerinin Moskova’nın Ukrayna’daki savaşına uygulanan Batı yaptırımlarını atlatmak için Türkiye’yi kullanmaya çalıştıklarını söyledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ikilinin telefon görüşmesinde Rusya’ya yönelik yaptırımların uygulanması ve uygulanmasına yönelik devam eden çabaların da ele alındığı belirtildi.

Türk maliye bakanlığı çağrıyı kendi okumasında, Elitaş’ın Türkiye’nin hem Rusya hem de Ukrayna ile derin ekonomik ve siyasi ilişkilerini vurguladığını, ancak Adeyemo’ya Ankara’nın yaptırımların herhangi bir şekilde ihlal edilmesine izin vermeyeceğine dair güvence verdiğini söyledi.

Bakanlık, “Elitaş, Türkiye’nin mevcut süreçlere ve yaptırımlara ilişkin tutumunun değişmediğini, ancak yaptırımların herhangi bir kurum veya kişi tarafından ihlal edilmesine izin vermeyeceğini doğruladı.” Dedi.

ABD Hazine Yetkilisi Rusya’yı Türkiye Üzerinden Batı Yaptırımlarını Atlamaya Çalıştığı Konusunda Uyardı-Kaynak: reuters.com

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir