Abant Konaklama Fiyatları

Abant Konaklama Fiyatları yazımızda Bolu’nun turistik bölgesi olan Abant’ın konaklama ücretlerini ve ulaşım fiyatlarını yazdık.

Bolu Abant Konaklama

Bolu‘ya girdikten sonra Abant tabelalarını gördüğünüzde ormanlık yol göreceksiniz. Buralarda birçok konaklayacağınız yer mevcuttur. Göl kenarı ve çevresinde farklı seçeneklerle konaklayabilirsiniz. Abant ve çevresi hafta sonu çok kalabalık olurken, hafta içi rahatlıkla gezilebilecek duruma geliyor. Arap turistlerin ülkemizi son yıllarda tercih etmesiyle birlikte burada da birçok Arapla karşılaşacaksınız. Özellikle kışları kar yağdığında Abant ve çevresinin güzelliği insanları büyülemektedir.

Abant Konaklama Fiyatları

Konaklama seçenekleri 2, 3 ve 4 kişiliktir. Konaklanılacak binaların odaları otel odalarına benzemektedir. Şömine kullanacaklar ekstra 50 lira ücret ödemektedir. Pansiyonlar genelde 2-3 katlıdır ve katlar birbirlerinden ayrı olarak kiralanmaktadır. Hafta içi kişi başı kahvaltı dahil konaklama ücreti 125 TL, iki kişi 250 TL ödemektedir. 2 ve üzeri gece kalımlar da fiyatlarda indirimler uygulanmaktadır. Çocuklu gelen ailelerin çocukları 8 yaşından küçük olanlardan ücret alınmamaktadır. 4 kişilik aile odaları konaklamalarda mevcuttur. Hafta içi aile odaları 4 kişilik 400 TL iken, hafta sonu bu fiyat 500 TL’ye yükselmektedir. Konaklamalarda kahvaltı ücrete dahildir. Kalınacak günlerin uzaması durumunda indirimli fiyatlarla kalınabilir.

Abant Ulaşım Fiyatları

Bolu merkezden Abant’a öğlen 3’e kadar toplu taşıma bulunmaktadır. Abant’tan da Bolu’ya saat 5’e kadar toplu taşıma bulunmaktadır. Daha önceden anlaşmış olduğunuz konaklama sahibi sizi Bolu merkezden kendi mekanlarına ulaştırabilmektedir. Abant’tan Bolu’ya taksiyle gitmek isteyenler en fazla 120 TL ödemektedir. Konaklamalarla anlaşmalı olan taksilerle bu fiyat 80-100 TL arasında olabilmektedir. Bolu-Abant arası 30-35 km’dir. Otobüsü kullanacak olanlar kişi başı 7 TL ödeyecektir.

Abant Konaklama Fiyatları.

Yorum yapın