9 Ağustos 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları Madalya Sıralaması

Paylaş

9 Ağustos 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları Madalya Sıralaması

9 Ağustos 2021 | 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Madalya Sıralaması

Olimpiyat oyunları sona erdi.

ÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1 ABD394133113
2 Çin38321888
3 Japonya27141758
4 Büyük Britanya22212265
5 ROC (Rusya)20282371
6 Avustralya1772246
7Hollanda10121436
8 Fransa10121133
9 Almanya10111637
10 İtalya10102040
11 Kanada761124
12 Brezilya76821
13 Yeni Zelanda76720
14 Küba73515
15 Macaristan67720
16 Güney Kore641020
17 Polonya45514
18 Çekya44311
19 Kenya44210
20 Norveç4228
21 Jamaika4149
22 İspanya38617
23 İsveç3609
24 İsviçre34613
25 Danimarka34411
26 Hırvatistan3328
27 İran3227
28 Sırbistan3159
29 Belçika3137
30 Bulgaristan3126
31 Slovenya3115
32 Özbekistan3025
33 Gürcistan2518
34 Tayvan24612
35 Türkiye22913
36 Yunanistan2114
36 Uganda2114
38 Ekvator2103
39 İrlanda2024
39 İsrail2024
41 Katar2013
42 Bahamalar2002
42 Kosova2002
44 Ukrayna161219
45 Belarus1337
46 Romanya1304
46 Venezuela1304
48 Hindistan1247
49 Hong Kong1236
50 Filipinler1214
50 Slovakya1214
52 Güney Afrika1203
53 Avusturya1157
54 Mısır1146
55 Endonezya1135
56 Etiyopya1124
56 Portekiz1124
58 Tunus1102
59 Estonya1012
59 Fiji1012
59 Letonya1012
59 Tayland1012
63 Bermuda1001
63 Fas1001
63 Porto Riko1001
66 Kolombiya0415
67 Azerbaycan0347
68 Dominik Cumhuriyeti0325
69 Ermenistan0224
70 Kırgızistan0213
71 Moğolistan0134
72 Arjantin0123
72 San Marino0123
74 Ürdün0112
74 Malezya0112
74 Nijerya0112
77 Bahreyn0101
77 Suudi Arabistan0101
77 Litvanya0101
77 Kuzey Makedonya0101
77 Namibya0101
77 Türkmenistan0101
83 Kazakistan0088
84 Meksika0044
85 Finlandiya0022
86 Botsvana0011
86 Burkina Faso0011
86 Fildişi Sahili0011
86 Gana0011
86 Grenada0011
86 Kuveyt0011
86 Moldova0011
86 Suriye0011

9 Ağustos 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları Madalya Sıralaması-Kaynak: olympics.com

Leave a Reply