İçeriğe geç
Anasayfa » Burçlar » 8 Kasım’daki Ay Tutulması ve Dolunay Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?

8 Kasım’daki Ay Tutulması ve Dolunay Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?

Oğlak Burcundaki Dolunay

8 Kasım’daki Ay Tutulması ve Dolunay Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?

8 Kasım’daki Ay Tutulması ve Dolunay Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?

Hissedebiliyor musun? Tutulma mevsiminin ortasındayız. Sonbahar 2022 tutulma sezonu iki tutulma içeriyor: 25 Ekim’de kısmi güneş tutulması ve 8 Kasım’da tam ay tutulması. Tam Ay tutulması 8 Kasım Salı günü sabahın erken saatlerinde gerçekleşecek.

Kasım ayının dolunayına paralel olarak, bu kozmik olay tam bir gösteri olacak. Ay tutulmaları, Dünya’nın gölgesine girdiğinde ayın yüzünün aldığı renk nedeniyle genellikle Kanlı Aylar olarak adlandırılır.

Ay tutulması fotoğrafçılar ve tutulma gözlemcileri için bir şenlik olacak ve astrolojik olarak konuşursak, biz dünyalılar üzerinde bir etkisi olabilir. Ay tutulmalarının sırları ve gerçekleri açığa çıkardığı bilinmektedir, bu yüzden herkes için heyecan verici ve duygusal bir yolculuk olacak. Kemerlerinizi bağlayın, çılgın bir yolculuk olacak!

8 Kasım’daki Ay Tutulması Sırasında Ne Olacak?

Basitçe söylemek gerekirse, Dünya güneş ve ay arasında geçtiğinde bir ay tutulması olur. Ay tutulmaları, dolunay ay evresi sırasında meydana gelir.

8 Kasım tam bir tutulma, yani Dünya iki gezegen gövdesi arasında hizalanacak ve güneş ışınlarının Ay’ı aydınlatmasını engelleyecek.

Ay, dünyanın gölgesinde kaldığı 85 dakika boyunca kırmızımsı bir renk alacaktır – dolayısıyla Kanlı Ay takma adı.

Ay tutulması tüm Kuzey Amerika (48 bitişik eyalet dahil), Güney Amerika, Pasifik, Asya ve Avustralya’da görülebilecek.

Ay Tutulmasının Astrolojik Etkileri ve Anlamı Nelerdir?

Tutulma dört gezegenle (güneş ve ay hariç) açıda: Merkür, Venüs, Satürn ve Uranüs. Astroloji dilinden tercüme edildiğinde, bu, bizi geri tutan durumlardan ve ilişkilerden kurtulmaya çağrılabileceğimiz anlamına gelir.

Güneş ve Merkür, 8 Kasım sabahı, akşamları Uranüs Merkür ile karşı karşıya gelecek. Bu kozmik enerjiler, meseleleri daha net bir perspektiften görmemizi sağlayacak – netliğin keskin ışığına hazır olmasak bile.

Uranüs, Satürn’ü kontrol etmeye karşı koyarken duygularımızı ve özerklik arzumuzu uyandırıyor. Merkür ve Venüs bizi mutlu eden şeyi yapmaya çağırıyor.

8 Kasım’daki Ay Tutulması Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?

Koç burcu

Ay tutulması, mali durumunuzu düzene sokmak için bir uyandırma çağrısı görevi görür. Bir bütçeyle yaşarken ekstra para biriktirmenin yollarını nasıl bulabileceğiniz konusunda tavsiye isteyin. Kuponlar ve satışlar arkadaşınızdır. Onları kullan!

Boğa burcu

Şu anda odağın sizin üzerinizde olduğunu hissedecek ve ilgi odağından uzaklaşmak isteyeceksiniz. Ayın ışığı altında anınızı kucaklayın. TLC ve hayranlık almanın, şu anda kendinize olan güveninizi ve öz saygınızı artırmanın anahtarı olduğunu görebilirsiniz.

İkizler burcu

Tuttuğunuz negatif enerjiyi serbest bırakmanın zamanı geldi. Derin bir nefes alın ve bastırdığınız geçmiş dramaları ve hayal kırıklıklarını bırakın. Kendinizi sağlıksız duygulardan ne kadar uzaklaştırırsanız, o kadar iyi hissedeceksiniz. İyileşmesi zaman alacak olsa da, en kısa sürede işleme başlayın.

Yengeç burcu

Kendinizi yakın hissettiğiniz bir nedenle hizalayın. İnsanların en gerçek potansiyellerini bulmalarına yardım ederken en iyi durumda olduğunuzu unutmayın çünkü ihtiyacı olan herkes için orada olmayı seviyorsunuz. Başkalarına ne kadar çok verirseniz, kalbiniz o kadar çok açılır.

Aslan burcu

Son zamanlarda kariyerinizin yönünü sorguluyorsunuz. İlk başta korkutucu olabilecek farklı bir pozisyona geçebilseniz bile, deneyim becerilerinizi çeşitlendireceği için faydalı olacaktır. Açık fikirli olun ve fırsatları kucaklayın.

Başak burcu

Başkalarının nezaketine sık sık inansanız da, etrafınızdakilere olan inancınız şimdi sorgulanabilir ve test edilebilir. Bu, arkadaşlarınıza ve ailenize güvenmediğinizden değil, ama siz çok dikkatli bakmazken hızlı bir tane çekmeleri ihtimaline karşı bir gözünü dört açıyorsun.

Terazi burcu

Kendinizi dramaya nasıl dahil ettiğinizden emin olamayarak bir güç mücadelesinin ortasında bulabilirsiniz. Teraziniz dengesiz hissediyorsa, onları olumsuz yönde yönlendiren durumlara katılmaktan kaçınmak size kalmış. İnsanlar sizi düşman ettiğinde yemi yutmayın.

Akrep burcu

Şu anda kendinize odaklandığınız için, ihtiyaçlarınız ve karşınızdakinin arzuları arasında bir denge bulmak zor olabilir. Yine de verdikten sonra ne kadar iyi hissettiğinize şaşırabilirsiniz. Tutulma sırasında cömert olun ve ortaya koyduklarınızın size geri döneceğini bilin.

Yay burcu

Şu anda, günlük rutininizde olumlu değişiklikler yapma dürtüsünü hissedebilirsiniz. İster meditasyon, ister yatakta okumak için 15 dakika erken kalkın, yeni bir şeyle başlayın. Kaygıyı azaltmak için hayatınıza öz bakımı eklemeye “evet” deyin. Stresi yönetmeye yönelik bu yeni yaklaşım, genel enerjiniz için faydalı olacaktır.

Oğlak burcu

Son birkaç haftadır dikkatinizi çeken bir projeyi tamamlama baskısı devam ediyor. Nasıl sonuçlanacağı konusunda biraz stresli olsanız da, tamamlandığında hayatınızdaki boşluğu neyin dolduracağı konusunda da endişelisiniz – klasik Oğlak sorunları. Endişelenme, yakında başka bir iş görevi bulacaksın.

Kova burcu

Aileniz tavsiyenize ve yardımınıza ihtiyaç duyuyor – ve gizlice, derin bir düzeyde bağlantı kurma ve sevdiklerinize hizmet etme şansı olmayı seviyorsunuz. Bu gibi ihtiyaç zamanlarında sevdiklerinizin yanında olmak için kalbinizi genişletin.

Balık burcu

Gelen kutunuzda biriken ve sizi strese sokan tonlarca telefon görüşmesi, metin ve e-posta var. Aldığınız mesajları görmezden gelmeyin. İnsanlara bunaldığınızı ve yetişmek için zamana ihtiyacınız olduğunu bildirin. Önce derin bir nefes alın.

8 Kasım’daki Ay Tutulması ve Dolunay Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?-Kaynak: today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir