75 Milyon Dolarlık Hamptons Konağı

75 Milyon Dolarlık Hamptons Konağı İnsanı Büyülüyor

Yaşam

75 Milyon Dolarlık Hamptons Konağı İnsanı Büyülüyor

75 Milyon Dolarlık Hamptons Konağı

Bir sahil evine sahip olmak her zaman kazandırır. Bir tane alacaksanız, büyük bir tane almalısınız. Tabii sahil şeridinde ev sahibi olmanın bedeli çok büyük. Southampton’ın Tony Meadow Lane‘deki 8 dönümlük arazi, 75 milyon dolarlık değere sahip. Bir hafta sonu tatili veya aile toplantısı için harika bir yer olarak tercih edilmektedir.

Uzun geçmişi olan bir evden bahsediyoruz. Aslen 1929’da işadamı William F. Ladd için inşa edilmiştir. Mimarlık firması Peabody, Wilson ve Brown mekanı tasarladı. Özgeçmişlerindeki birçok Hamptons evinden biriydi. Denize yakınlığı nedeniyle Oceancastle olarak adlandırılıyor. Bir dizi kum tepesinin üzerine inşa edilmiştir, bu nedenle zemin seviyelerinde ince kaymalar ve genel düzende birçok dönüş ve viraj bulunmaktadır.

75 Milyon Dolarlık Hamptons Konağı

Sahil Evin Özellikleri

Toplamda yaklaşık 22.000 metrekarelik bir parselden bahsediyoruz. Oceancastle “Normandiya‘daki küçük bir sahil köyünden çok, tek bir eve benziyor. Bir başka mimari tuhaflık ise “Taş” duvarlar aslında o zamanlar adada hiç olmadığı için taş değil. Mimarlar bunun yerine kum ve çimento karışımı kullanmışlar.

75 Milyon Dolarlık Hamptons Konağı

Yedi tanesi okyanus manzaralı 15 yatak odası ve havanın kasvetli olduğu ve sahile gidemeyeceğiniz günler için iki oyun odası bulunmaktadır. Ayrı bir personel kanadı, ilave dört yatak odasına ev sahipliği yapıyor. Oturma odası muhteşem tonozlu tavanlara ve bir şömineye sahip. Kütüphane okyanusa bakıyor ve güneşlenmek veya bir yaz barbeküsü için arkadaşlara ev sahipliği yapmak için ek bir açık hava terası bulunuyor. Mülkün birkaç başka varlığı da var. Tarihi eve ek olarak, arazide bir açık tenis kortu ve havuzun yanı sıra 150 metrelik özel plaj cephesi bulunuyor.

Otelci Ian Schrager ve Calvin Klein’ın eski evini satın alan hedge fon yöneticisi Ken Griffin de dahil olmak üzere bazı önemli komşuları da var. Douglas Elliman’ın bir raporuna göre, Hamptons emlak piyasasında, üçüncü çeyrekte satışların artması ve giderek artan sınırlı envanter ile son zamanlarda bir patlama oluşturmuştur.

75 Milyon Dolarlık Hamptons Konağı İnsanı Büyülüyor-Kaynak: Yahoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir