Kişisel GelişimYaşam

7 Soruda Merhametlik Testi

7 Soruda Merhametlik Testi yazımızda ne kadar merhametli olduğunuzu ufak bir test ile daha iyi anlayacağınız ve ona göre yaşamınızı şekillendirebileceğinizi yazdık.

7 Soruda Merhametlik Testi-Merhametli

7 Soruda Merhametlik Testi-Merhametli Misin?

Evet yada Hayırları Ayrı ayrı Toplayınız. 7 soruluk istatistiksel verilerle ne kadar merhametli olduğunuzu keşfedin.

1-Güçlü iseniz hayatta başarılı olursunuz. Başka türlü hayatta başarılı olmanıza imkan yok. Ayrıca hayata tutunabilmeniz için güçlü bir insan olmanız gerekir. Genel olarak güçlüler her zaman güçsüzlerden daha başarılı olur. Bu düşüncede iseniz kararınıza göre evete 1 puan ekleyin, değilse hayır seçeneğine 1 puan ekleyin.

2-Hayal kırıklığına uğramanız durumda sinirlerinize hakim olamıyorsunuz. Haya kırıklığına uğramak tüm yaşamınızı ve sizi alt üst ediyor. Hayal kırıklığına uğramaya tahammülünüz yoksa evete 1 puan, tahammülünüz var ise hayır seçeneğine 1 puan ekleyin.

3-Sevgi kavramı dünya üzerinde haddinden fazla abartılmış bir duygudur. Sevgisiz de yaşayabilirim. Sevgi kavramı hayatımızda fazla yer kaplıyor olmasa da olur. Bu düşünceye katılıyorsanız evete 1 puan, katılmıyorsanız hayır seçeneğine 1 puan ekleyin.

4-Dünya düzenin gereği olarak herkes kendi menfaatlerinin peşinde koşuyor. Tüm kurulu düzen menfaatlerin gerçekleşmesi üzerinden yürüyor. Kişiler sırf menfaatin gereği sizle ilgileniyor ve menfaati bitince de sizi bırakıp gidiyor. Menfaatsiz bir insanla tanışmadım. Menfaatime uyan şey benim için faydalıdır eğer menfaatime uymuyorsa benim için zararlıdır. Önceliğim menfaatim diyorsanız evete 1 puan, tam tersi düşünüyorsanız hayır seçeneğine 1 puan ekleyin.

5-Zararlı şeyler benim için yanlış olandır. Eğer düşünceme göre bana zararı olan bir davranış veya tutumla karşılaştıysam bu benim için yanlış olandır. Doğru tercihi faydalı olandan yana seçerim. Zararlı şeyler benim için yanlış olandır diyorsanız evete 1 puan, tam tersi düşünüyorsanız hayır seçeneğine 1 puan ekleyin.

Son İki Soru

6-Kötü olduğunu bildiğim halde bazı dolandırıcılara hayran oluyorum çok akıllıca dolandırma teknikleri kullanıyorlar. Bu kadar zekice bir yöntem hayatımda görmedim. Bende hayranlık uyandırıyor. Bu yapmış olduğu üstün zeka işini takdir ediyorum tam bir profesyonel iş yapmış. Bu düşünceye katılıyorsanız evete 1 puan ekleyin, katılmıyorsanız hayır seçeneğine 1 puan ekleyin.

7-Bazen insanları ikna edebilmek için onların benimseyeceği şeyler söylüyorum. Kendim bu söylediğim söze inanmıyorum fakat karşımdakinin inanmasını sağlamaya çalışıyorum. Karşımdaki kişiden istediğimi almak için onun kabul edebileceği sözler söylüyorum.

Puanlamaya göre:

0-3 Arası eveti olanlar merhametlidir. 4 ve üzeri olanlar yavaştan çoğa doğru merhametsizlik sizi kaplamıştır.

7 Soruda Merhametlik Testi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir