İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » 60 Milyon Dolarlık Lake Tahoe Sahil Yerleşkesi İnsanı Büyülüyor

60 Milyon Dolarlık Lake Tahoe Sahil Yerleşkesi İnsanı Büyülüyor

60 Milyon Dolarlık Lake Tahoe Sahil Yerleşkesi

60 Milyon Dolarlık Lake Tahoe Sahil Yerleşkesi İnsanı Büyülüyor

60 Milyon Dolarlık Lake Tahoe Sahil Yerleşkesi

Amerika Birleşik Devletleri Tahoe Gölü‘nün imrenilen Kuzey Sahili’ndeki bu muhteşem 5,3 dönümlük yerleşke için dudak uçuklatan fiyatı belirlendi. Bu miktar için satılırsa, Tahoe bölgesi için bir konut satış rekoru kıracak.

Gök yüksekliğindeki çıkartmayı haklı çıkarmanın bir yolu, 313 fit özel göl kenarı, 12.679 fit karelik ana orman evi – Yosemite Ulusal Parkı’nın efsanevi Ahwanee Oteli’ne benzemek üzere tasarlanmış – ve dört yatak odalı, 3.800 fit kare alana ve misafir kulübesine sahip. Tüm bunlara ek olarak Lake Tahoe’nun gelir vergisi olmayan, düşük emlak vergili Nevada mahallelerinde Incline Village ve Crystal Bay’de erimiş bir emlak piyasası. Burada, Compass Realty’nin bir piyasa raporuna göre, ortalama ev fiyatları yılda yüzde 45 artarak 2.55 milyon dolara yükseldi.

Bölgeye yeni alıcılar arasında, yakın zamanda Tahoe City’de biri 37 milyon dolara, diğeri 22 milyon dolara iki bitişik mülk satın alan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg yer alıyor. Diğer teknoloji milyarderi ve eski Oracle CEO’su Larry Ellison da Incline Village’da her biri 15 milyon ila 20 milyon dolar arasında değişen dört evden oluşan bir koleksiyonu sessizce kaptı; Onları yıkıp devasa bir yerleşke inşa etmeyi planladığı söyleniyor.

Ancak, tüm bu satışlar arasında bile, “Bu rezidans, eşsiz konumu ve çağrıştıran, tarihi Kaliforniya mimarisiyle Tahoe ve Kuzey Kaliforniya pazarı için gerçekten yeni bir çıta oluşturuyor”.

2012 yılında inşa edilen mülkün sahibi yatırımcı ve hayırsever Sean O’Neal ve yerel olarak “Milyarder Bulvarı” olarak bilinen Lakeshore Bulvarı’ndaki iki parseli 2010 yılında 11,8 milyon dolara satın alan eşi Jennifer’a ait. 2014 yılında, arazinin tamamlanmasından hemen sonra, Bay ve Bayan O’Neal, Tahoe Quarterly’e yeni kazılarını gezdirdiler. Bay O’Neal, “Burada yaşayabilmek için hâlâ kendimi çimdikliyorum,” diye haykırdı. Çift bileşiğe “Büyük Ruh” anlamına gelen Lakotaca bir tabir olan Nagi Tanka adını verdi.

60 Milyon Dolarlık Lake Tahoe Sahil Yerleşkesi
Oturma Odası

Diğer Bilgiler

Incline Köyü’nün turistlerle dolu şehir merkezinden kısa bir yürüyüş mesafesinde, Lakeshore Bulvarı’nın özel kapıları, ana evin heybetli girişine giden dolambaçlı bir araba yoluna açılır. İçeri girin ve Tahoe Gölü’nün ışıltılı sularının eksiksiz, panoramik manzarasıyla karşılaşacaksınız.

Ana oturma odası, masif ahşap kirişler ve desteklerle 39 fit yüksekliğindeki tavanlara sahiptir. Büyük bir taş şömine, uygun bir şekilde adlandırılmış Lakeview Bar’a akan odanın en önemli parçasıdır. Burada konuşma durdurucu, yerden tavana uzanan 10 metrelik yerel claro ceviz ağacının gövdesidir.

60 Milyon Dolarlık Lake Tahoe
Mutfak

İtalyan esintili özellikler mutfak ve yemek odasında, yani kırmızı tuğla kaplamalı etkileyici fıçı tavanlar ve bakır gibi görünecek şekilde boyanmış beş kat Venedik sıva ile birleştirilmiştir. Geniş birincil süit zemin kattadır ve doğal olarak geniş göl manzarasına sahiptir. Süitin banyosu tek başına 30 x 21 fit ölçülerindedir ve ayrıca iki büyük gömme dolap ve bitişik bir ofis vardır.

Yatak Odası Görünüm
Yatak Odası

İkinci katta üst katta üç ilave yatak odası vardır. Daha fazla arkadaş ve aile kalacaksa, dört yatak odası, bir oturma odası, mutfak ve yemek odası olan iki katlı müstakil pansiyon da var. 3.800 fit karenin üzerinde, yer sıkıntısı yok.

Ancak tartışmasız evin en etkileyici özelliği açık alanıdır. Ana evin etrafını saran, bakımlı çimenler üzerinde göl manzarasına sahip 4.000 metrekarelik bir finişer terası. Ve eğer bu taş halkalı ateş çukuru belli belirsiz tanıdık geliyorsa, sahiplerinin katıldığı bir Shania Twain konserinde kullanılan bir setin parçasından esinlendiği söyleniyor.

İskele Motor
İskele

Kayıkçılar için uzun bir iskele var – çünkü Tahoe Gölü kısıtlamaları, evinizin fiyatı 60 milyon dolar olsa bile komşularla paylaşmanız gerektiği anlamına geliyor. Ama kendi tekne asansörünüzü ve ayrıca imrenilen iki demirleme topunu alıyorsunuz. Rıhtım, teknenize atlamak ve her yıl Ağustos ayında Tahoe’nin Batı Kıyısında düzenlenen Kuzey Amerika’nın önde gelen ahşap tekne gösterisi olan Tahoe Concours d’Elegance Gölü’ne gitmek için mükemmeldir.

60 Milyon Dolarlık Lake Tahoe Sahil Yerleşkesi İnsanı Büyülüyor-Kaynak: robbreport.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir