Kişisel GelişimYaşam

40 Yaş Üstü İnsanlar Daha Genç Olsalar Tekrar Yapacakları Pişmanlıkları Açıklıyorlar

40 Yaş Üstü İnsanlar Daha Genç Olsalar Tekrar Yapacakları Pişmanlıkları Açıklıyorlar

40 Yaş Üstü İnsanlar Daha Genç Olsalar

40 Yaş Üstü İnsanlar Daha Genç Olsalar Tekrar Yapacakları Pişmanlıkları Açıklıyorlar – Gençlere Tavsiyeler

1. Bazı insanlar 20’li yaşlarının “hayatlarının en iyi yılları” olması gerektiğine inansa da, bazı yaşlıların bu yaşlarda yaptıkları seçimlerden pişmanlık duymayacakları anlamına gelmez.

2. “Hayatta ne yaptığınızı bilmiyorsanız, dünyanın sonu değil.”

“Ama bir şeyleri çözerken, üretken bir şeyler yapın ve etrafınızı sizden daha akıllı insanlarla kuşatın.”

3. “Arkanıza bakın. Kas gücü üzerinde çalışın ve dik oturun. Oyun oynarken eğilirseniz, 30’lu yaşlarınızın ortalarında sorun yaşamaya başlarsınız.”

4. “Üniversitenizin adı kesinlikle hiçbir şey ifade etmiyor. Etkileyici olduğunu düşündüğünüz bir isim için borca ​​girmeyin. Öyle değil.”

5. “Keşke her şeyi aceleye getirmeseydim. 20’li yaşlarımı hep ileriye bakarak geçirdim, o kadar ki genç bir yetişkin olmaktan hiçbir zaman KEYİF ALDIĞIMI sanmıyorum. Şu anda aktif olarak takdir etmek için zaman ayırın.”

6. “Eğlenceli veya gösterişli araba almayın, parayı çöpe atıyor. Bu her yaştaki herkes için geçerlidir. Kullanılmış alın ama güvenilir.”

7. “Keşke kaç tane ‘son kez’ yaşayacağımın farkında olsaydım ve çoğu zaman bunun son kez olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Takıldığın bir grup insan var. düzenli olarak mı? Her Salı bowlinge mi gidiyorsunuz? Her yıl katıldığınız bir etkinliğiniz mi var? Son bir kez olacak ve bunun geldiğini görmeyeceksiniz. İnsanların hayatları düşündüğünüzden daha hızlı değişebilir. Özellikle de insanlar kariyerleri ve/veya diğer önemli kişiler hakkında ciddiysen, arkadaşlıklar sadece solmaya başlar. Bir araya gelmeye çalışıyorsun ama programların uyuşmuyor. Daha az sık konuşuyorsun. Günler haftalara, haftalar aylara ve sonunda bir yıl sonra, artık gerçekten arkadaş olmadığınızı fark edin. Havaya uçurma kavgası falan yok, hayatınız artık uyumlu değil.”

8. “10 ila 15 dakika içinde ilk yenilebilirliği hissetmediyseniz, iki veya üç tane daha yemeyin.”

9. “Garip olma konusunda endişelenme. Uyum sağlamak zorunda değilsin. Sadece başka tuhaf insanlar bul ve onlarla takıl. İnan bana, bizden çok var.”

10. “Sadece kendini değiştirmeye çalışırsan daha mutlu olursun. Bırakın diğer yetişkinler kendi yetişkinliklerini yapsın.”

11. “İnsanların ne dediklerini dinlemeyin. Yaptıklarına bakın. İnsanlar kendilerini iyi hissettiren her şeyi söylerler. Ama iş eyleme geldiğinde, işte o zaman kimin ilkelerine göre yaşadığını ve kimin ilkelerine göre yaşadığını görürsünüz. Sadece konuşur. Servis elemanlarına nasıl davranıyorlar gibi en ufak bir şey bile size çok şey söyleyebilir.”

12. “Kaydetmeye başlayın.”

“Potansiyel kazancımı boşa harcadım çünkü ailem yatırım konusunda aşırı temkinliydi. Sadece düzenli tasarruf hesaplarında veya CD’lerde para biriktirirlerdi. Ben böyle yetiştirildim. Yatırım fonlarında toplam birikimlerinden daha fazlasını kazandım. “

13. “Mücadele eden insanlara daha fazla şefkat gösterin. Hayatın zaman zaman herkesin kıçına tekmeyi basmak gibi bir yolu vardır. Şu anda kıçınıza tekme atılmıyorsa, bunun tadını çıkardığınızdan emin olun. Bir gün yapacağınızı bilerek zor zamanlarda başkalarına yardım edin. Bu bir yarış değil ve birlikte burada geçirdiğimiz zamanı biraz daha iyi hale getirebiliriz.”

14. “Yıl boyunca güneş kremi ve şapka kullanın. Cilt kanseri sizin için geliyor. Ayrıca yüzünüze ve boynunuza nemlendirici sürün.”

15. “Kendinizi arkadaşlarınızla kıyaslamayın. Hepimizin yürümek için kendi yolu var. Arkadaşlarınız ve komşularınız paralarıyla kötü olabilir. Ya da kötüye gidiyor olabilirler. Onlara ayak uydurmaya çalışmayın. Sana ne mantıklı geliyor.”

16. “Oldukça 40 yaşında değilim, ama işte size hayatla ilgili bir ipucu: Yaşlandıkça, daha az ‘havalı’ şeyler yapma eğiliminde olacaksınız. O yüzden bu boku almaya başlayın. Ben gençken ve hatta 20’li yaşlarım her zaman bok gibi oluyordu ama 30’a geldiğimde yavaşlamaya başladı. Hiçbir zaman gerçekten vakit geçirmedim. Artık arkadaşlarım ve ben daha nadiren bir araya geliyoruz, sadece bir adım geri atmayı öneririm, kardeşlerinize veya kız arkadaşlarınıza bakın ve derin bir nefes alın ve o anı yakalayın. Bir veya iki fotoğraf çekin.”

17. “İlişkilerin yürümesi, birlikte yeni zorluklarla karşılaşmanız ve üzerinde çalışmanız anlamına gelir. Temel yaşam şeyleri, bir uyum döneminin ötesinde çok zor olmamalıdır.”

18. “Hayır, tam bir cümledir – istediğiniz gibi kullanmaktan çekinmeyin.”

19. “Kimi tanıdığın, bildiklerinden bin kat daha önemlidir.”

“Bunun, bağlantıları olan insanların ‘kalabalığındaki’ bir parçası olarak yanlış yorumlanmasından endişeleniyorum, bu yüzden sadece ‘tanıdığınız kişilerin’ tanıştığınız ve yol boyunca nazik olduğunuz insanları içerdiğini eklemek istiyorum.

Uzun yıllar insanların ne yaptığını samimiyetle önemseyerek ve onlarla iletişim kurarak küçük bir çaba harcarsanız, değerli bir insan ağına sahip olursunuz.”

20. “Emeklilik hiç gelmeyecekmiş gibi gelebilir, ama gelecek. Şimdiden bunun için para biriktirmeye başlayın, böylece rahat bir şekilde emekli olabilirsiniz.”

21. “Benim kuralım, kibar ve iyi niyetli davranacağım ama hayatımı başkalarının duygu ve düşüncelerine göre yönetemem. Saçma sapan kin besleyecek insanları memnun etmek için çok fazla ömür harcadım ve sadece sınırlar koymak daha iyidir.”

22. “Bruce Springsteen bir röportajda bunu söyledi: ‘Tek bildiğim, yaşlandıkça, sınıflandırılmamış bagajımızın ağırlığı daha da ağırlaşıyor… daha yükseğe ve daha da yükseğe.'”

23. “Seni mutlu eden bir iş seç ve ona bağlı kal. Para ve terfi peşinde koşmak daha fazla strese, daha az eğlenceye ve genel depresyona yol açabilir.”

24. “Sizin için orada olan insanlara karşı daha nazik olmaya başlayın.” – 40 Yaş Üstü İnsanlar ve Tavsiyeleri

25. Taşınma gününde gerçekten önemseyen ve ortaya çıkan harika arkadaşlar inanılmaz derecede nadir ve önemlidir. Onlara öyle davranın ve iyiliğin karşılığını verin. Birçoğumuz yaşlandıkça tek taraflı arkadaşlıklardan bıkarız ve onlara daha fazla zaman veya çaba harcamayız. Ayrıca, çoğu şey için ailenizi affedin ve aile ilişkilerini yürütmenin bir yolunu bulun. Bu, bazı durumlarda inanılmaz derecede zorlayıcıdır.

26. Sevdiklerinizle vakit geçirin. Kariyerinizi ana odak noktanız yapmayın. Ölüm döşeğindeki KİMSE, ofiste daha fazla zaman geçirmeyi asla istemez. Güneş kremi kullanın. Evlilik için acele etmeyin. Emeklilik için tasarruf edin. Şu anda tasarruf edebileceğiniz tek şey aylık olarak ufakta olsa bile, yine de para artırın. İnşa edecek ve aynı zamanda sizi bir tasarruf alışkanlığıyla başlatacak. Anne babanıza saygı duyun, takdir edin ve onlarla zaman geçirin. Onlar gittiğinde, yaptığına sevineceksin.

27. İyi zamanların ve anların tadını çıkarmaya çalışın. Sonunda, hayatımızın ne kadar hızlı geçtiğine inanamadığımız ve geri dönüp bazı şeyleri deneyimlemeyi veya değiştirmeyi çok istediğimiz bir noktadayız. Söylendiği gibi, “hayat sen başka planlar yapmakla meşgulken olur.

28. 60 yaşındayım ve işte birkaç tane daha: Başkalarının benim hakkımda ne düşündüğü beni ilgilendirmez. Sevdiğin işi yap, erkenden biriktirmeye başla. Yolculuk yap. Sağlığınıza kesinlikle dikkat edin, sahip olduğunuz en büyük varlığınız bu.

40 Yaş Üstü İnsanlar Daha Genç Olsalar Tekrar Yapacakları Pişmanlıkları Açıklıyorlar-Kaynak: buzzfeed.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir