Ekonomi ve ParaKişisel Gelişim

4 Milyonerden 3’ü, Finansal Başarılarının Anahtarının Düzenli ve Tutarlı Yatırım Yapmak Olduğunu Söyledi

4 Milyonerden 3’ü, Finansal Başarılarının Anahtarının Düzenli ve Tutarlı Yatırım Yapmak Olduğunu Söyledi

4 Milyonerden 3'ü

4 Milyonerden 3’ü, Finansal Başarılarını Düzenli ve Tutarlı Yatırıma Borçlu

Bu bir adımı atmak sizin de milyoner olmanıza yardımcı olabilir. En büyük milyoner araştırması, milyonerlerin doğmadığını, yapıldığını buldu. 10 milyonerden 8’i şirketlerinin 401(k) planına yatırım yapıyor. 4 milyonerden 3’ü, finansal başarılarının anahtarının uzun bir süre boyunca düzenli ve tutarlı yatırım yapmak olduğunu söyledi.

COVID-19’a rağmen, 2020’de 1,7 milyon Amerikalı milyoner oldu. Aslında, Amerikalıların %8,8’i, yani neredeyse her 10 yetişkinden biri milyoner. Bu, 2015’te %7 ve 2000’de %3,8’e yükseldi. Birçok insan milyoner olmak için paradan gelmeniz veya büyük bir gelirinizin olması gerektiğine inanıyor.

Ramsey Solutions 10.000 katılımcıyla şimdiye kadarki en büyük milyoner anketini gerçekleştirdi ve yalnızca %2’sinin varlıklı ailelerden geldiğini tespit etti. Çalışma ayrıca finansal başarının anahtarının miras, piyango biletleri veya altı haneli gelirler değil, disiplinli harcama ve tutarlı yatırım olduğunu buldu.

Düzenli, tutarlı yatırım

Ankete göre, finansal başarının ve milyoner olmanın anahtarı, disiplinli yatırım yapmaktan geçiyor. 10 kişiden sekizi işyeri 401(k), 403(b) veya eşdeğer şirket emeklilik planına yatırım yaptı. Milyonerler, işverenlerinden ücretsiz eşleştirme ve vergi avantajlarından yararlandı. Şirket yatırım planlarına ek olarak, dörtte üçü aracılık hesaplarına, Roth IRA’larına veya geleneksel IRA’lara da yatırım yaptı.

Anket, “Dört milyonerden üçü (%75), başarılarının nedeninin uzun bir süre boyunca düzenli ve tutarlı yatırım yapmak olduğunu söyledi.” “Yani, bir gecede milyonlar kazanan bir uygulama geliştiren genç bilgisayar dehasıyla ilgili hikaye, kural değil, istisnadır.”

Dünyanın En Zenginleri 2021 Jeff Bezos
Jeff Bezos ve Diğer Zenginler

Milyoner Olmak Zaman Alır

Milyoner olmak bir gecede olmaz. Ankete katılan milyonerlerin sadece %5’i bu başarıya 10 yıldan kısa bir sürede ulaştı. Çoğunun milyoner olmaları 28 yıl aldı ve dönüm noktasına ulaştıkları ortalama yaş 49’du.

30 yıla yakın sürmesinin nedeni bileşik faizdir. Bileşik faiz sayesinde servetiniz zamanla daha hızlı büyür. Dünyanın en büyük yatırımcısı olarak kabul edilen Warren Buffett, bileşik faizin bir yatırımcının en iyi arkadaşı olduğunu belirtir. Bunu bir tepeden aşağı inen yuvarlanan bir kartopuna benzetiyor. Erken başlayarak, kartopu zamanla büyümeye devam edecek.

Ayda 350$ yatırım yapsanız ve yıllık %12 getiri elde etseniz, 30 yıl içinde milyoner olursunuz. Disiplinli olduğunuz ve düzenli olarak biriktirdiğiniz sürece milyoner olmak fazla bir şey gerektirmez. Buffett servetini bu şekilde inşa etti. Dünyanın en zengin 5. adamı, serveti şu anda 114,2 milyar dolar. 11 yaşında yatırım yapmaya başladı ve 50 yaşına kadar milyarder olmadı. Aslında servetinin %99’unu yatırıma başladıktan 39 yıl sonra, 50. doğum gününden sonra kazandı.

Marketlerin Daha Fazla Para Harcamanızı Sağlaması

Akıllı Harcama ve Tasarruf

Anket, milyonerlerin %94’ünün bir bütçe kullanarak elde ettiklerinden daha azıyla yaşadığını ve %75’e yakınının hiçbir zaman kredi kartı bakiyesi taşımadığını ortaya koydu. Milyoner olmak ne kadar para kazandığınla değil, ne kadar biriktirebildiğinle ilgilidir. Kazandıklarından daha azını harcayarak yatırım yapabildiler ve servetlerinin temelini oluşturabildiler.

Milyoner olmanın en iyi yanı, milyoner olmanın zor olmamasıdır. Zaman, sabır ve disiplinli olmak gerekiyor. 10 milyonerden sekizi miras olarak bir kuruş almadı. Sadece %31’i maaş kazançlarında ortalama 100.000 doların üzerindeydi ve üçte biri hiçbir çalışma yılında altı rakamı hiç yapmadı. Çalışmadaki milyonerler, borçtan uzak durmaya, ne kadar harcadıklarını izlemeye ve düzenli olarak tutarlı bir miktar yatırım yapmaya odaklandı.

Kaynak: fool.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir