İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » 2019 Sağlık Trendleri Neler Olacak?

2019 Sağlık Trendleri Neler Olacak?

Balgam Söktürücü Çay Ağacı

2019 Sağlık Trendleri Neler Olacak? yazımızda yeni yılda sağlık alanında en çok gündeme oturacak gıdalar, sağlık ve beslenme düzenleri ve kendine iyi bakmayı yazdık.

2019 Sağlık Trendleri

2019 yılı sağlığında daha çok doğallık vardır. Doğaya olan saygımızı arttırmanın daha iyi bilincinde olacağız. Daha çok doğal gıda, organik yetiştirilmiş gıda, daha çok işlenmemiş gıda peşinde koşacağız. Baharatlara olan ilgi artarak devam edecek. Baharatların patronu zerdeçal olacak. Zerdeçalı çay takip edecektir. Çayın sadece demlenmediğini ve farklı şekillerde kullanıldığını göreceğiz. Çayın turşusu olduğu öğrenilecek. Çin’de çok ciddi probiyotik kaynağı olarak yapılmaktadır. Soğuk çay içimi gündeme oturacaktır. Çayın kendisi diğer bitkisel çaylardan daha çok konuşulacaktır. Geleneksel tohumlara önem artacak. Susam daha çok tartışılacak. Üzüm çekirdeği daha çok konuşulacak. Çörek otu da konuşulacak.

Oruç İbadeti

Aralıklı Oruç Kürleri ve Uyku Önem Kazanacak

Bunların yanı sıra aralıklı oruç kürleri popüler olacak. Günde 2 öğün beslenme düzeni herkesin yapabileceği sağlıklı beslenme düzeni olarak gösterilmektedir. Sağlık sorunları olanlar hariç. Aktiviteler yine konuşulacak. Yürümenin yanında yürürken tempo değiştirme, ağır tempoda yürüme konuları gündemde olacak. 2019 yılında uyku çok konuşulacak. İnsanlarda çok ciddi uykusuzluklar oluşmaya başladı. Uyku senesi olacak diyebiliriz. Doktorlar uykusuzluk çeken insanlara çözümler üretmeye çalışacak. Yatarken yüzüstü yatmamalı yan veya sırt üstü yatılmalıdır. Beden ve ruh sağlığı için mutlaka kaliteli uyku alınmalıdır.

Sağlık Hesap Kitabı Yapın

Yeni Yıla başlarken sağlığınız hakkında hesap kitap yapmalısınız. Geçtiğimiz yıl yapmış olduğunuz hatalarınızı ve doğrularınızı yazarak eksiklerinizi görmelisiniz. Kötü alışkanlıklarınızı bırakmaya kararlı olmalısınız. Hasta olmamaya bakmalısınız. Eğer hasta olursanız ciddi sıkıntılar sizi bekliyor olacak. Mutlaka insanların kendilerine iyi bakmaları gerekiyor. İç muhasebenizi iyi yapın. Yeni yılda kendinize iyi bakmayı öğrenmelisiniz. Ailenizi önemseyin ve komşuluk ilişkilerinizi yüksek tutun.

2019 Sağlık Trendleri Neler Olacak?-Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir