Bitcoin Üretme Maliyeti

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bitcoin Üretme Maliyeti yazımızda Bitcoin üretiminin gün geçtikçe zorlaşmasını, bireysel olarak Bitcoin üretiminin maliyetinin çok fazla olduğunu ve Bitcoin üretmede artık büyük şirketlerin sözünün geçtiğini yazdık.

Bitcoin Üretiminde Maliyetlerin Artması

Bitcoin’in değerinin hızla yükselmesi ve dünyada en popüler yatırım aracı haline gelmesiyle birlikte, Bitcoin üretmek isteyen kişilerde kendi üretim sistemlerini kurmaya başlamıştır. Ülkemizde de Bitcoin üretimi yapan kişilerin sayısı hızla artmaktadır. Bitcoin’in ilk zamanlarında üretimde fazla elektrik gücü gerekmezken, şimdilerde yüksek elektrik gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Cpu, Gpu gibi donanımlar kullanılarak üretilen Bitcoin, şimdilerde matematiksel işlemlerin azalmasıyla ve blok zincirlerinin azalmasıyla birlikte üretimi de yavaşlamıştır. Bilgisayarın çözmek için aradığı blok zinciri bulunduktan sonra yine aşırı güç kullanarak problemler çözülmeye başlanmaktadır. Hem ararken hemde çözerken bilgisayarlar çok yorulmakta ve efor harcamaktadır. Gelinen noktada ise Bitcoin üretmek isteyen makine sayısı arttığı için hatta özel fabrikaların kurulmasıyla birlikte Bitcoin’in bulunması da zorlaşmıştır. Üretimin zorlaşmasıyla birlikte de makinelerin çalışması artmakta ve enerji tüketimi de aşırı artmaktadır.

bitcoin-madenciligi

Ekran Kartlarının Fiyatlarının Artması

Özellikle binlerce bilgisayarın yan yana olduğu, Bitcoin üreten Uzak Doğu ülkeleri bulunmaktadır. Çin, Japonya, Kore gibi ülkeler Bitcoin üretmek için sıkı çalışmaktadır. Artık Bitcoin üretmek çok zordur ve ciddi paraların harcanmasını gerektirmektedir. Maliyetler, ekipmanlar ve elektrik harcamasından kaynaklıdır. Ekran kartlarının Bitcoin üretmede kullanılmasıyla birlikte, bilgisayar sektöründe grafik kartların fiyatları da artmıştır. Bilgisayarların da fiyatları taleplerin fazla olması nedeniyle artmıştır. Bir Bitcoin üretmek artık samanlıkta iğne aramaya benzemektedir. Büyük şirketlerin yapabileceği bir olaya dönüşmüştür. Dünyada 1350’den fazla kripto para bulunmaktadır. Bitcoin bu paralardan sadece bir tanesidir. Diğerlerinden daha değerlidir ve 1 yıl içerisinde değerini kat ve kat arttırmıştır. Dünyada bulunan toplam kripto paraların değeri 550 Milyar Dolar‘ın üstündedir. 7800’den fazla kripto para borsası bulunmaktadır. Bitcoin ArtışıBitcoin’de Bölünmenin EtkisiBitcoin Yatırımı Kazançlı Mı?Bitcoin Sanal Para2017 En Çok Aranan KelimelerParanın Kullanılmasında En Önemli Etken ElektrikAltınmatikGirişimcilikte Dizayn ve Kripto Para DönemiCopyrobo Delil Üretme GirişimiKriptoloji Ne İçin Kullanılır yazılarına da bakabilirsiniz.

Bitcoin Üretme Maliyeti.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com