Acil Çağrı Merkezinin Önemi

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Acil Çağrı Merkezinin Önemi yazımızda insanların 112 acil çağrı merkezinin önemini daha iyi anlamaları ve gereksiz yere acil çağrı merkezi çalışanlarını meşgul etmemelerini yazdık.

112 Acil Çağrı Merkezi Gereksiz Kullanımı

112 acil çağrı merkezine gelen aramaların yarısını gereksiz çağrılar oluşturmaktadır. İnsanların 112’ti tuşlarken gerçekten acil bir durum olduğunda aramaları gerekmektedir. Gereksiz çağrıların içinde asılsız ihbarlarda bulunmaktadır. 112 acil çağrı görevlilerinin vakitlerini gerçekten durumu acil olan durumlar için ayırmaları gerekiyor. İnsanların hayatlarının saniyelere bağlı olduğu bu durumlara acil servisin hızlı yönlendirme yapması için gereksiz telefonların açılmaması gerekir. 112 acil çağrılara ilginç telefonlar gelmektedir. İnsanlar acil çağrı merkezini kimi zaman veteriner olarak da kullanabilmektedir. Vatandaşın ineği hastalanınca iğne yapmalar için acil çağrı merkezini aramıştır. Psikolojik destek isteyenlerde acil çağrı merkezini arayabilmektedir. Sevgilisinden ayrılan kişiler burayı arayarak konuşmak isteklerini belirtmektedir. Özellikle gençler moralleri bozuk olduğunda ve canları sıkıldığında acil çağrı merkezini arayarak dertleşmek istemektedir. Dertleşecek arkadaşlarının burası olmaması gerekiyor. Telefonunu yeni alanlar, telefonunu denemek için 112’yi aramaktadır. 112 acil çağrıların ne kadar hızlı olduğunu kontrol etmek isteyenlerde çokça çalışanları meşgul etmektedir. Yakın zamanda haberlerde hamile olan kadının, acil servisi test ettiğini ve ne kadar zamanda gelebildiklerini öğrendiğini görmüşsünüzdür. Bu gibi aramalar acil çağrıların işini zorlaştırmaktadır.

acil-servisler

Acil Çağrı Merkezinin Gerektiğinde Aranması

Bu tür aramalar sağlık ekiplerinin vaktini almakta ve ihtiyacı olan vatandaşlara yardım edememektedirler. İnsanların daha duyarlı olmaları ve gerçekten acil bir şeyleri olduğunda 112 acil çağrı merkeziyle irtibata geçmeleri gerekmektedir. Bu tür gereksiz aramalar ile diğer insanların sağlığıyla ve hayatıyla oynandığının farkına varılması gerekiyor. Telefonun lüzumsuz yere meşgul edilmemesi gerekmektedir. Acil sağlık hizmetinin en hızlı bir şekilde verilmesi için acil çağrıların gereksiz yere meşgul edilmemesi ve trafikte ambülansa öncelik tanınması gerekiyor. Hastanelerde Acil Servislerin Doğru KullanımıHisar HospitalGunter Verheugen’in Türkiye Hakkında DüşünceleriEminevim Nedir?New York Emlak Piyasasında 2 TürkCesaret İsteyen Yerden Yüksekte İşler YapanlarKarbondioksit Salınımının İklim Değişikliğine Etkisi yazılarına da bakabilirsiniz.

Acil Çağrı Merkezinin Önemi.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com