Uçakta Uyuma Teknikleri

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Uçakta Uyuma Teknikleri yazımızda insanlar uçaklarla seyahat ederken uyumada güçlük çekebilirler, bu uyuyamama durumunu en aza indirmek için bazı teknikler kullanmayı yazdık.

Uçakta Uyuma

Uçakta uyuma faaliyeti herkes için kolay olmamaktadır. Uyumak için birbirinden değişik yöntemler geliştirilmektedir. Özellikle işi için sürekli uçan kişilerin geceleri uçaklarda geçtiği için uçaklarda uyuyamamak büyük bir sorundur. Bunun aksine bazı yolcular hiçbir şey yapmadan koltuğa kafalarını koyduklarında hemen uykuya dalabilmektedir. Uçaklarda first ve business classlarda sunulan imkanlarda dahil nerede oturduğunuza bağlı olarak dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır.

ucakta-uyumak

Uçakta İyi Bir Uyku Çekmenin Püf Noktaları

Hangi sınıfta yolculuk yaparsanız yapın, ışık, gürültü ve sıcaklığa dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle sıcaklığı korumak için battaniyenizi alarak ona sarılın. Daha sonra koltuğunuza oturun ve emniyet kemerinizi bağlayın. Gürültüyü önlemek için kulağınıza tıkaç veya kulaklık takın. Son olarak ışıkların kontrolü yapılmalıdır. Oturduğunuz yerden kontrolünüzde olan ışıkları kapatın. Göz bandınızı takın.

ucakta-yemek-onceligi

Uyku İçin Koltuk Ayarları

Uzun uçuşların ilk 1-2 saatlik dilimlerinde kabinde genel bir hareketlilik olmaktadır. Kabin memurlarının servisi başlatması ve yemek zamanı olduğu için bu zaman diliminde uyumaya çalışmayın. Servisten sonra rahatlıkla önceden saymış oluğumuz 3 kriteri sağladığınızda rahatlıkla uçakta uyuyabilirsiniz. Koltuk seçimini de iyi yapmak önemlidir. Kafanızı yaslayabileceğiniz bir koltukta daha rahat uyuyabilirsiniz. Pencere kenarında oturmak, uyumak için idealdir. Uçuş yaptığınız koltuğu iyi tanıyın. Bazı koltukların baş kısmında başınızın yanları düşmesini önleyici çıkıntılar bulunmaktadır. Bunları ayarlayarak daha iyi bir uyku çekebilirsiniz. Yanınızda bir yastık taşımakta iyi bir uyku almanızı sağlayacaktır. Uçakta Koltuk SeçimiUçak Rezervasyonu Yaparken Dikkat EdileceklerEliztur Ucuz Uçak ve Otobüs BiletiBeş Yıldızlı Otel Görünümlü UçakUçan ArabalarPhuket AdasıEnuygun.com ve Online Seyahate Geçiş DönemiHorlama ve Uyku Apnesi Sorunuİyi Uyku İçin Ne YapmalıUyku Problemleri Ve Çözüm Yolları yazılarına da bakabilirsiniz.

Uçakta Uyuma Teknikleri.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com